Jak nasza firma jest lepsza od twojego obecnego pracodawcy?

Ważne jest, aby zachować ostrożność, odpowiadając na pytania o to, w jaki sposób pracodawca, z którym przeprowadzasz rozmowę, jest lepszy od obecnego lub ostatniego pracodawcy.

Miałem kiedyś kandydatkę do pracy, która powiedziała mi, że firma, dla której pracowała, była okropna. Traktowali strasznie pracowników i nienawidziła tam pracy. Ta firma okazała się naszym największym klientem. Nawet jeśli to, co powiedziała, jest prawdą, a nie było, nie wynająłbym jej.

Nie było sposobu, żeby mogła mieć pozytywne relacje z naszym klientem.

Ponadto zaproszenie do odróżnienia obecnego pracodawcy od potencjalnej firmy przedstawia potencjalną pułapkę. Osoba przeprowadzająca wywiad może testować Cię w celu ustalenia, czy masz negatywne nastawienie lub trudności z autorytetem. Będzie również oceniał, czy wykonałeś pracę domową i masz realistyczne oczekiwania wobec swojej organizacji.

Jak nasza firma jest lepsza od twojego obecnego pracodawcy?

Kluczem do odpowiedzi jest upewnienie się, że cokolwiek wymienisz jako pozytywne cechy pracodawcy, z którym przeprowadzasz rozmowę, jest dokładne. Nie nadpisz nowej możliwości ani firmy.

Kolejny klucz to uważać, aby nie wspomnieć o żadnych negatywnych informacjach na temat twojego obecnego statusu. Utrzymanie tego pozytywu ma sens, nawet jeśli nie masz doświadczenia zawodowego. Najbezpieczniejszym podejściem będzie zazwyczaj pozyskanie obecnego pracodawcy w pozytywny sposób i zwrócenie uwagi na to, że potencjalny pracodawca jest dla ciebie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Zachowaj to pozytywnie

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu będzie wspomnieć o pozytywnych cechach nowej firmy, które bazują na pozytywnych aspektach obecnej firmy, ale także je przewyższają. Na przykład możesz powiedzieć:

" Jako sprzedawca jestem bardzo zaniepokojony tym, jak konsumenci postrzegają jakość sprzedawanych produktów.

Mój obecny pracodawca ma dobrą reputację w zakresie jakości, ale Twoja firma jest powszechnie uznawana za lidera w branży pod względem jakości i obsługi. "

Trzymać się

Trzymanie się faktów jest ważne, a to oznacza unikanie odniesień do subiektywnych czynników, takich jak jakość zarządzania i przywództwa. Na przykład możesz powiedzieć:

"Cieszę się, że Twoja firma wprowadziła trzy nowe produkty w ciągu ostatniego roku, które zyskały trakcję i zyskały większy udział w rynku Moja obecna firma znajduje się w bardziej stabilnej fazie, produkuje dobrze znane i szanowane marki, ale nie otworzyła nowych rynków . "

Spraw, by był profesjonalny, a nie osobisty

Twój nacisk powinien być położony na aspekty firmy, które pozwolą Ci być produktywnym na poziomie profesjonalnym. Na przykład:

"Rozumiem, że inwestujesz znaczne środki w szkolenie pracowników w zakresie korzystania z najnowszych technologii."

Czego nie mówić

Najlepiej unikać odniesień do cech kultury korporacyjnej, które są osobiście korzystne. Na przykład: "Uważam, że umiejętność pracy w domu i polityka hojnego urlopu są bardzo atrakcyjne".

Nie chcesz, aby firma myślała, że ​​jedynym powodem, dla którego chcesz tę pracę, jest to, w jaki sposób przyniesie ona ci osobistą korzyść.

Lepiej skupić się na tym, w jaki sposób przyniesie ci to korzyści zawodowe, a nie na tym, co otrzymasz, jeśli zostaniesz zatrudniony.