Jak długo musisz pracować, aby zebrać bezrobocie

Nikt nie chce znaleźć się na linii bezrobocia, nawet jeśli ta linia jest obecnie w większości wirtualna. Szczególnie bolesne jest likwidowanie bezrobotnych wkrótce po rozpoczęciu nowej pracy, bez względu na to, czy ostatni występ dobrowolnie opuściłeś, czy też padłeś ofiarą wielu zwolnień .

Załamanie emocjonalne może zająć trochę czasu, ale twoim głównym priorytetem, jako osoby bezrobotnej, jest zrobienie planu przetrwania finansowego, dopóki nie zdobędziesz swojej następnej pozycji.

Pomiędzy innymi oznacza to ustalenie, czy jesteś uprawniony do ubezpieczenia od bezrobocia .

Jak długo musisz pracować, aby zebrać bezrobocie

Każde państwo ma swoje własne zasady dotyczące bezrobocia, w tym, jak długo możesz otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych i ile pieniędzy dostaniesz. Ogólnie mówiąc, aby kwalifikować się do bezrobocia, potrzebujesz:

Reguły państwowe dotyczące prawa do zasiłku dla bezrobotnych

Ta ostatnia kwestia jest trudna, ponieważ każde państwo określa własne zasady kwalifikowalności bezrobotnych.

Przykładowo, są to zasady Alabamy dotyczące prawa do zasiłku dla bezrobotnych, z końcem 2015 roku:

Musisz mieć zarobki w co najmniej dwóch kwartałach twojego okresu kwalifikacyjnego (okres bazowy). Okres bazowy to pierwsze cztery kwartały (12 miesięcy) z ostatnich pięciu zakończonych kwartałów od daty zgłoszenia roszczenia. Na przykład, jeśli roszczenie zostało wniesione z dniem 5 października 2002 r., Okres bazowy byłby 12-miesięcznym okresem rozpoczynającym się 1 lipca 2001 r. I kończącym się 30 czerwca 2002 r. Całkowita suma zarobków z okresu podstawowego musi być równa lub większa od jednej i drugiej połowy Twoje najwyższe zarobki w kwartale. Średnia z dwóch najwyższych kwartałów musi wynosić lub przekraczać 1157,01 USD.

Większość innych stanów ma podobne formuły, aby określić kwalifikowalność. Aby dowiedzieć się, jakie są Twoje wymagania, skontaktuj się z urzędem ds . Bezrobocia .

Nie zakładaj, że nie jesteś uprawniony do świadczeń

Dobrą wiadomością jest to, że wymagania zazwyczaj nie są ustalane w celu wykluczenia osób, które dołączyły do ​​firmy krótko przed masowym zwolnieniem lub straciły pracę, ponieważ było to złe dopasowanie. W wielu stanach, jeśli pracowałeś w pewnym momencie w ciągu ostatniego roku, przez wymaganą liczbę kwartałów, będziesz uprawniony do zasiłku dla bezrobotnych.

Nie zakładajcie tego, ponieważ ledwie zdążyliście rozgrzać krzesło biurowe i dowiedzieć się, gdzie została wyprodukowana kawa, że ​​automatycznie nie można uzyskać pomocy.

W rzeczywistości jest to dobry wybór na wszystkie rzeczy związane z bezrobociem: nigdy nie boli, aby spróbować rekompensaty bezrobocia.

Możesz być zaskoczony odkryciem, że się kwalifikujesz. Co więcej, chociaż Urząd ds. Bezrobocia ma reputację biurokracji rządowej typowo bez twarzy, są tam (przynajmniej niektórzy) ludzie, którzy chcą pomóc.

Najważniejsze jest to, że gdy jesteś bezrobotny, jesteś zobowiązany do zbadania każdej możliwości zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego podczas kolejnego kroku. Poczujesz się bezpieczniej, jeśli będziesz mniej martwić się o pieniądze i łatwiej będzie podejmować dobre decyzje zawodowe, gdy nie będziesz mieć obsesji na punkcie płacenia rachunków.