Pytanie do rozmowy kwalifikacyjnej: Dlaczego chcesz tę pracę?

Kiedy rozpoczynasz rozmowę kwalifikacyjną, możesz oczekiwać odpowiedzi na pytanie "Dlaczego chcesz tę pracę?" Może to wydawać się łatwym pytaniem, ale nawet zwykłe pytanie z wywiadu może cię podnieść, jeśli nie jesteś gotowy, więc będziesz chciał przygotować odpowiedź z wyprzedzeniem.

Odpowiadając na to pytanie, chcesz pokazać, że przebadałeś firmę i udowodnić, że pasujesz do tej pracy. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej porad na temat odpowiedzi na to pytanie i przykłady odpowiedzi.

Jak odpowiedzieć na pytanie

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Nie wiesz, jak odpowiedzieć na to ważne pytanie? Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych odpowiedzi na rozmowę o pracę, gdy ankieter zapyta, dlaczego chcesz tę pracę. Dostosuj te odpowiedzi, aby pasowały do ​​konkretnych okoliczności i pracy, o którą się ubiegasz.

Po dostosowaniu odpowiedzi na to pytanie pamiętaj, aby ćwiczyć głośno. Może pomóc znajomemu lub członkowi rodziny udawać rozmówcę, który zada ci to pytanie. W rzeczywistości jest to świetny sposób na przygotowanie się do różnych pytań na rozmowę kwalifikacyjną .