Jak zdobyć pracę w Zoo

Możliwości kariery w parkach zoologicznych mogą być dość rzadkie, ponieważ wiele osób poszukujących pracy z dziećmi jest zainteresowanych pracą z egzotyczną przyrodą. ZOO zwykle otrzymują dziesiątki aplikacji dla każdej reklamowanej pozycji. Z pewnością możliwe jest zwiększenie szans na wygranie jednej z tych pożądanych pozycji poprzez ulepszenie CV za pomocą praktycznego doświadczenia i edukacji.

Określ obszar zainteresowania

Pierwszym krokiem do znalezienia pracy w zoo jest określenie, jaką ścieżkę kariery chcesz realizować.

Popularne opcje kariery w zoo to zookeeper , pedagog zoologiczny , zoolog , weterynarz weterynarii i asystent weterynaryjny, choć istnieje wiele ról dostępnych na stanowiskach kierowniczych, administracyjnych i wsparcia. Definiując obszar zainteresowania na wczesnym etapie, możesz wybrać kursy i staże w college'u, aby wzmocnić CV na tej ścieżce kariery.

Dokładnie zbadaj karierę, którą zamierzasz realizować. Możesz umówić się na rozmowę z pracownikiem zoo, który zajmuje stanowisko, które cię interesuje; spotkanie z kimś, kto pracuje w wybranej przez ciebie dziedzinie, może być nieocenione. Możesz także badać kariery w zoo poprzez Stowarzyszenie Zoo i Akwaria, w przewodniku karier oraz w publikacjach na temat zwierząt.

Zdobądź wykształcenie

Poziom wykształcenia wymagany na danym stanowisku może być różny, od stopnia dwuletniego do czteroletniego, z pewnymi stanowiskami wymagającymi dodatkowych studiów na poziomie absolwenta.

Większość studentów poszukujących pracy w zootechnikach specjalizuje się w dziedzinach takich jak biologia, zoologia, zachowanie zwierząt, nauka o zwierzętach, nauki o ochronie przyrody lub w innej pokrewnej dziedzinie.

Pozycje opiekunów mogą wymagać tylko stopnia Associates, chociaż wielu posiadaczy ma czteroletnie tytuły Bachelor of Science. Pozycje takie jak zoolog zazwyczaj wymagają BS

stopień minimum, z MS lub Ph.D. stopnie są preferowane. Lekarze weterynarii muszą najpierw ukończyć studia licencjackie przed przejściem do szkoły weterynaryjnej; osoby ubiegające się o certyfikat w dziedzinie weterynarii czekają dodatkowe lata szkolenia i testów.

Zdobądź praktyczne doświadczenie

Staże ochotnicze to świetny sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia w zoo. Wiele ogrodów zoologicznych ma programy zaprojektowane, aby umożliwić członkom społeczności pracę ze zwierzętami w pewnym zakresie. Zadania mogą obejmować pomoc w programach edukacyjnych, pomoc w przygotowaniu codziennych porcji dla zwierząt, pomoc w opiece weterynaryjnej, opiekowanie się opiekunami, gdy opiekują się zwierzętami przez cały dzień lub pomagają w utrzymywaniu zwierząt w pomieszczeniach. Niektóre ogrody zoologiczne mają również płatne pozycje w niepełnym wymiarze godzin lub sezonowe.

Jeśli nie ma w pobliżu zoo, można również zdobyć doświadczenie pracując, biorąc udział w wolontariacie lub biorąc udział w stażach ze zwierzętami w akwariach, muzeach, parkach zwierząt, humanitarnych stowarzyszeniach, grupach ratowniczych, stajniach, zakładach rehabilitacji dzikiej przyrody lub rybach. i biura gier.

Zdobywanie doświadczenia jako asystent weterynaryjny to duży plus dla wielu ścieżek kariery w zoo. Pomoc weterynarza, który zajmuje się gatunkami dzikich zwierząt, jest idealna, ale praca dla weterynarza , weterynarza lub weterynarza weterynaryjnego zapewnia również cenne doświadczenie, które wzbogaci twoje CV.

Kluczowym czynnikiem jest tutaj zdobycie doświadczenia poprzez pracę z różnorodnymi zwierzętami w charakterze praktycznym.

Znajdź szansę

Miejsca pracy w zoo mogą być reklamowane w publikacjach branżowych, takich jak Journal of Zoology, Zoo Biology, Canadian Journal of Zoology i innych podobnych ofertach drukarskich dla branży. Uczelnie wyższe i wyższe uczelnie mogą otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wakatach, więc warto subskrybować listy e-mailowe związane z pracą, które może oferować Twoja instytucja edukacyjna.

Możliwości można również znaleźć poprzez wyszukiwanie różnych witryn branżowych, takich jak AZA, gdzie zamieszczane są oferty pracy i możliwości kariery w ogrodach zoologicznych w całym kraju. Poszczególne strony zoo, takie jak Zoo Atlanta, Zoo Bronx, Zoo w San Diego, Zoo i Ogrody Botaniczne w Los Angeles i inne podobne strony internetowe mogą również publikować oferty dotyczące pozycji, gdy tylko będą dostępne.

Nigdy nie boli odwiedzić działu zasobów ludzkich w biurze zoo, aby wypełnić wniosek o pracę i złożyć życiorys. Gdy jesteś w biurze, sprawdź możliwości wolontariatu i stażu, które są świetnym sposobem na postawienie stopy w drzwiach. Twoja uczelnia może również być w stanie pomóc z lokowaniem, więc również sprawdź u swojego doradcy i profesorów, czy mają jakieś powiązania.