Miejsca poszukiwania pracy w Zoo

Kariera w ZOO może obejmować różne stanowiska, takie jak opiekun zoo , zoolog , weterynarz , technik weterynarii , kurator , opiekun komisarza , rejestrator , pedagog i inne pokrewne role.

Istnieje wiele serwisów do wyszukiwania ofert pracy, które mogą pomóc poszukiwaczom karier w zoo w znalezieniu możliwości zatrudnienia w branży. Podczas gdy nawiązywanie kontaktów i wyszukiwanie lokalnych aukcji może być dużą częścią znajdowania pożądanych pozycji, korzystanie z opcji online może pomóc wykwalifikowanym kandydatom w rozszerzeniu wyszukiwania w celu objęcia wszystkich możliwych możliwości.

Miejsca wyszukiwania ofert pracy

Największy zbiór ofert pracy dla kariery w zoo można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Zoologów i Akwariów (AZA). Strona AZA zawiera setki aktywnych ofert pracy w dowolnym momencie, obejmując różne stanowiska, od staży, przez pracę sezonową, aż po pełne zatrudnienie. Pracodawcy reklamujący się na stronie w czasie tego artykułu to Walt Disney World, główne akwaria, grupy zajmujące się ochroną przyrody oraz niezależne ogrody zoologiczne i obiekty dla zwierząt na terenie Stanów Zjednoczonych. Wiele stanowisk ma na stronie obowiązki związane z płacami i pozycjami, więc jest to także świetne miejsce do przeprowadzenia badań dotyczących tego, co konkretnie zajęcie pociąga za sobą i ile można by zarobić.

American Association of Zoo Keepers (AAZK) to kolejna organizacja, która publikuje różne oferty pracy na swojej stronie internetowej. W chwili pisania tego pisma oferowano kilkadziesiąt ofert, głównie pozycje dozorców, ale także kilka stanowisk kierowniczych i kuratorskich.

Strona zawiera również listę ofert pracy dla wolontariuszy i praktyk.

The Zoological Association of America (ZAA) jest organizacją członkowską, która utrzymuje również zarząd pracy na swojej stronie internetowej, z kilkoma niedawnymi listami. Stanowiska dla opiekunów, kuratorów i stażystów były oferowane w momencie pisania tego tekstu. Ta strona nie ma wielu nowych wpisów, ale warto ją sprawdzić podczas procesu wyszukiwania.

Poszczególne strony zoo, takie jak Zoo Atlanta, Zoo Bronx, Zoo w San Diego, Zoo i Ogrody Botaniczne w Los Angeles i inne specyficzne strony zoo również mają tendencję do publikowania pozycji, gdy staną się dostępne. Podczas gdy wiele lub większość z tych pozycji jest również umieszczonych na stronie internetowej AZA, nigdy nie boli, aby bacznie obserwować, co poszczególne organizacje zootechniczne oferują na swoich stronach poświęconych zatrudnieniu. Ponadto, niektóre organizacje mogą nie być członkami lub zdecydować się nie reklamować się z AZA, więc AZA nie może być uważana za absolutnie wyczerpującą listę wszystkich dostępnych opcji (choć wydaje się, że bardzo zbliża się do tego ideału).

Inne ważne witryny, które nie są przeznaczone specjalnie do wyszukiwania zawodów w zoo, mogą być również przydatne dla osób poszukujących pracy w zoo. Miejsca pracy takie jak Monster.com, Indeed.com i CareerBuilder.com często zawierają listy zadań związanych z ogrodami zoologicznymi w swoich dużych bazach danych o możliwościach kariery. Najczęściej umieszczane prace w tych witrynach wydają się być pozycjami strażnika zoo i weterynaryjnego.

Dodatkowe możliwości kariery w zoo można zidentyfikować poprzez przeszukiwanie uniwersyteckich stron internetowych poświęconych karierze zawodowej, miejsc stażów w zoo, miejsc staży na zwierzętach morskich oraz ośrodków poszukiwania pracy dla zwierząt lub związanych z dziką przyrodą.

Inne opcje

Inne źródła ogłoszeń o pracy w zoo mogą obejmować czasopisma związane ze zwierzętami, biuletyny i czasopisma fachowe, zarówno drukowane, jak i online. Jeśli nadal jesteś w szkole, twoja uczelnia może również być w stanie pomóc w znalezieniu pracy, więc zwróć się do swojego doradcy i innych profesorów o wszelkie skierowania, które mogliby zaoferować.

Nawet jeśli nie ma obecnie reklamowanej pozycji, zawsze warto odwiedzić zoo, w którym chciałbyś pracować, i przesłać CV do działu personalnego osobiście. Tam możesz sprawdzić, czy są jakieś oferty dla wolontariuszy lub staży, które pomogłyby Ci stanąć na progu osoby odpowiedzialnej za podejmowanie decyzji o zatrudnieniu.

Być przygotowanym

Przed rozpoczęciem wyszukiwania online, upewnij się, że masz pod ręką dobrze zredagowane CV, które jest gotowe do natychmiastowego złożenia w odpowiedzi na odpowiednie internetowe oferty pracy.

Wiele witryn pozwala kandydatom przesyłać CV, aby przenieść je bezpośrednio do potencjalnych pracodawców lub podać adresy e-mail, na które zachęca się kandydatów do przesyłania ich materiałów.

Ważne jest również sporządzenie podstawowego listu motywacyjnego i dostosowanie go do każdej pracy, o którą się ubiegasz. Pamiętaj, aby zawsze zmieniać literę, aby odzwierciedlała osobę, do której adresujesz. Ponadto, zawsze układaj treść listu tak, aby wyróżniać najbardziej odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, dzięki którym odniesiesz sukces na stanowisku, o które się ubiegasz.