Jak zdobyć pracę w branży pełnej krwi

Wiele osób marzy o karierze w branży Thoroughbred, ale niewielu sprawia, że ​​marzenia stają się rzeczywistością. Oto kilka wskazówek, jak dostać się do firmy:

Wybierz swoją ścieżkę

Istnieje wiele różnych zawodów dostępnych w branży Thoroughbred na torze, w gospodarstwach hodowlanych oraz w innych powiązanych dziedzinach, takich jak medycyna weterynaryjna, sprzedaż, transport i ubezpieczenie.

Na torze znajdziesz trenerów , asystentów trenerów, dżokejów , agentów dżokejów , zawodników , oficerów wyścigowych , identyfikatorów koni , fotografów, gorących piechurów , podkuwaczy , weterynarzy i pracowników administracyjnych.W gospodarstwach hodowlanych znajdują się kierownicy gospodarstw , hodowcy klaczy, kierownicy ogierów, kierownicy roczniaków , źrebnicy , strzygi , weterynarze , sekretarze ogierów, agenci krwi i personel administracyjny.

Inne powiązane pozycje można znaleźć w firmach spedycyjnych, agencjach handlowych, agencjach ubezpieczeniowych, klinikach weterynaryjnych, publikacjach i organizacjach branżowych.

Rozważ przeniesienie

Zdaj sobie sprawę, że chociaż w całym kraju są hodowcy i tory wyścigowe, przemysł Thoroughbred opiera się głównie na Lexington, KY i Ocala, FL. Południowa Kalifornia i Nowy Jork również mają znaczną populację pełnej krwi. Na tych obszarach jest więcej miejsc związanych z wyścigami niż gdziekolwiek indziej. Jeśli masz możliwość zmiany lokalizacji, będziesz miał ogromną przewagę. Jeśli znajdujesz się w obszarze o mniejszych szansach, możesz mieć do czynienia z znacznie większą konkurencją o dostępne oferty pracy.

Użyj swojej edukacji

Jeśli nadal jesteś w szkole lub planujesz uczęszczać na zajęcia, upewnij się, że wybrałeś majora w rejonie, który może ci pomóc w dążeniu do kariery pełnej krwi.

Jeśli planujesz pracować z końmi w trybie praktycznym, może się przydać stopień naukowy w dziedzinie koni lub nauk o zwierzętach. Można również zajmować się rachunkowością, marketingiem, dziennikarstwem lub biznesem - każdy z tych stopni może prowadzić do pozycji w organizacjach wyścigowych, farmach lub publikacjach. Twój stopień nie musi być w specyficznej dla koni dziedzinie, ponieważ istnieje wiele pokrewnych pozycji w branży, które nie wymagają praktycznego doświadczenia.


Program dla przemysłu wyścigowego Uniwersytetu Arizona
University of Louisville: Equine Business

Rozważ praktyki

Pamiętaj, że chociaż dyplom jest z pewnością plusem, ta branża ma duże znaczenie dla praktycznych doświadczeń i referencji. Jeśli możesz dostać pracę z topowym strojem, to na twoim życiorysie pójdzie dużo.

Staż może być świetnym sposobem na zdobycie stopy w drzwiach i poprawienie umiejętności jeździeckich. Wiele dużych farm w Lexington przyjmuje stażystów. Niektóre gospodarstwa oferują bezpłatne zakwaterowanie na miejscu. Zapoznaj się z witrynami dla programu stażu Kentucky Equine Management, kursu Darley Flying Start i kursu Irish National Stud. Istnieje wiele programów branży wyścigowej, ale oglądanie tych trzech może dać dobre wyczucie tego, co będzie związane ze stażem w branży wyścigowej i są uważane za jedne z najlepszych programów tam.

Sieć

Wiele miejsc pracy nigdy nie pojawia się w sklasyfikowanej części gazety lub czasopisma, i to często ma miejsce w przypadku branży pełnej krwi. Jeśli ukończyłeś staż w branży, możesz otrzymać od tej organizacji przewodnictwo, które nie jest oferowane publicznie. Przyjaciel na farmie może wiedzieć o kondycjonowaniu na poziomie podstawowym lub pozycji źrebaka.

Używaj swoich połączeń, kiedy to tylko możliwe. Idź na wszystkie wydarzenia branżowe, jakie możesz i spróbuj spotkać się z weterynarzami, hodowcami i menedżerami. Networking jest kluczowy w biznesie Thoroughbred.