Dowiedz się, czym jest gorący piechur i jakie są jego obowiązki

Gorący piechurzy są odpowiedzialni za ręczne chodzenie koni wyścigowych, aby je schłodzić po wyścigach i treningach.

Obowiązki

Podstawowym obowiązkiem gorącego piechura jest poprowadzenie konia wyścigowego wokół shedrow, aż ostygnie dokładnie po wyścigu lub treningu. Mogą również wciągnąć konia w dół lub podać mu pełną kąpiel przed powrotem do kabiny. Inne obowiązki dla gorących piechurów mogą obejmować konie trzymane do leczenia przez kowalów i weterynarzy , grabienie shedrow lub ogólne obowiązki związane z oborą, zgodnie z przeznaczeniem.

Gorący piechurzy uzupełniają swoje działania pod nadzorem trenera , managera lub brygadzisty.

Gorący piechurzy wykonują swoje obowiązki na zewnątrz i mogą być narażeni na zmienne warunki pogodowe i ekstremalne temperatury. Większość gorących wędrowców pracuje 6 dni w tygodniu. Osoby zatrudnione na torze pracują głównie w godzinach rannych, podczas gdy osoby zatrudnione w ośrodkach szkoleniowych mogą mieć dodatkowe godziny popołudniowe w zależności od harmonogramu ich placówki. Często konieczne są weekendy i święta. Gorący piechurzy zazwyczaj podróżują ze swoim trenerem na różne tory wyścigowe i ośrodki szkoleniowe, aby zapewnić opiekę swoim koniom.

Opcje kariery

Gorący piechurzy zazwyczaj znajdują zatrudnienie w branży wyścigów konnych, najczęściej na torach wyścigowych, ale także w ośrodkach szkoleniowych i niektórych gospodarstwach. Thoroughbredowy przemysł wyścigowy zatrudnia najwięcej gorących piechurów. Chodzenie na gorąco jest uważane za pozycję wyjściową, a po pewnym czasie pracownik może w końcu przesunąć się po drabinie na stanowiska o większej odpowiedzialności, takie jak pan młody , jeździec ćwiczebny lub brygadzista.

Edukacja i szkolenie

Nie ma formalnego wykształcenia na stanowiskach gorących pieszych, a ta rola jest powszechnie uważana za najbardziej zaawansowaną karierę w branży wyścigów konnych. Podstawowe umiejętności jeździeckie i ogólna wiedza na temat zachowania koni to plus dla tych, którzy szukają gorącej pozycji do chodzenia, ale na treningu zawodowym jest również możliwe.

Wielu profesjonalistów wyścigi konne rozpoczął od "chodzenia na gorąco" na torze i nawiązywania kontaktów z trenerami i asystentami.

Dla gorących wędrowców chcących awansować do roli groomingu, program Groom Elite jest oferowany na ponad 17 torach wyścigowych w Stanach Zjednoczonych. Ten 10 sesyjny program składa się z 40 godzin szkolenia (składającego się z dwóch rąk i sesji w klasie). Osoby, które ukończyły kurs, uzyskają certyfikat Groom Elite. Dodatkowa certyfikacja jest dostępna w specjalnym kursie, który koncentruje się na urazach kończyn i leczeniu.

Gorący piechurzy, którzy pracują na torze wyścigowym, muszą uzyskać zezwolenie na pracę dla państwa, w którym pracują. Ten proces licencjonowania wymaga, aby wnioskodawca uiścił opłatę, złożył odciski palców i zrobił zdjęcie na identyfikator identyfikacyjny. Brak testów umiejętności. Osoby uprawiające gorączkę muszą być zatrudnione przez trenera, aby kwalifikować się do ubiegania się o licencję.

Wynagrodzenie

Większość gorących pozycji do chodzenia oferuje minimalne wynagrodzenie, chociaż pracownicy pracujący dla dużych podmiotów wyścigowych mogą otrzymywać premie lub inne zachęty, gdy konie pod ich opieką wygrywają wyścigi.

Gorący piechurzy na ogół zarabiają od 7 do 9 USD za godzinę, w zależności od przepisów o płacy minimalnej w stanie, w którym pracują i czy są jakieś dodatkowe obowiązki przypisane jako część ich pozycji.

Wielu gorących piechurów na torze wykonuje swoje obowiązki rano, a następnie po południu lub wieczorem udaje się na inną, niezobowiązującą pracę, aby uzupełnić swoje dochody.

Podczas gdy Biuro Pracy i Statystyki (BLS) nie oddziela gorących danych o pieniądzach dla pieszych od bardziej ogólnej kategorii pracowników opieki nad zwierzętami i usług, średnia pensja w tej kategorii wynosiła 19 360 USD rocznie podczas badania przeprowadzonego w 2009 r. Dolne dziesięć procent pracowników w tej kategorii zarabiał mniej niż 15 140 USD rocznie, podczas gdy najwyższe dziesięć procent pracowników w tej kategorii zarabiało ponad 31.590 USD rocznie.

Perspektywy pracy

BLS przewiduje, że liczba miejsc pracy w ogólnej kategorii pracowników opieki nad zwierzętami i usługami wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2008-2018, przy oczekiwanym wzroście na poziomie około 21 procent.

BLS nie rozkłada statystyk dla poszczególnych pozycji w tej kategorii, ale oczekuje się, że popyt na gorących spacerowiczów będzie stosunkowo stabilny w tym okresie.

Podczas gdy niektóre ośrodki szkoleniowe wybierają mechaniczne wytrząsacze (zmotoryzowany zestaw ramion lub paneli, które krążą w ustalonym tempie, wymagające minimalnego nadzoru nad człowiekiem), większość torów polega na ludziach, którzy wykonują tę pracę i nadal będą to robić. w przewidywalnej przyszłości.