Dowiedz się o byciu instruktorem jazdy konnej

Uzyskaj informacje o karierze na temat obowiązków, oczekiwań płacowych, certyfikacji i więcej

Instruktorzy jazdy konnej zapewniają coaching swoim uczniom w szerokim zakresie dyscyplin jeździeckich. Projektują ćwiczenia budujące umiejętności w celu poprawy wydajności i komunikacji między koniem a jeźdźcem.

Obowiązki w pracy

Instruktorzy jazdy konnej pracują z końmi i ich jeźdźcami, projektując ćwiczenia, które pary będą wykonywać podczas sesji lekcyjnych. Instruktorzy udzielają porad dotyczących właściwej techniki dyscypliny i rozwiązywania problemów komunikacyjnych między koniem a rowerzystą.

Czasami instruktor może dostać się na konie, aby zademonstrować poprawną technikę. Uczą również umiejętności jeździeckich, takich jak pielęgnacja , siodlarstwo i sprzątanie.

Instruktorzy mogą oferować lekcje grupowe lub prywatne. Zazwyczaj odpowiadają za planowanie lekcji, pobieranie opłat za lekcje i śledzenie płatności. Mogą również wyznaczyć innych instruktorów w danej dyscyplinie, aby odwiedzili ich placówkę i zapewnili kliniki szkoleniowe lub sami zapewnili specjalne kliniki szkoleniowe.

Niektórzy instruktorzy oferują usługi szkoleniowe dla młodych koni lub osób szkolonych w zakresie nowej dyscypliny. Mogą również zajmować się obowiązkami w zakresie zarządzania stodołami, takimi jak wyprowadzanie koni na padoki lub pastwiska, owijanie nóg, karmienie i wykonywanie podstawowych zabiegów medycznych.

Instruktorzy jazdy konnej często podróżują, aby zapewnić coaching swoim uczniom na zawodach i pokazach. Muszą znać zasady konkurencji w swojej dyscyplinie i upewnić się, że ich uczniowie stosują się do tych zasad.

Instruktor może również prowadzić furgonetkę do przewozu koni na imprezy.

Zwykle instruktorzy pracują w różnych godzinach, w tym w wieczory i weekendy. Jeśli w obiekcie nie ma hali do jazdy konnej, musisz być przygotowany do pracy na zewnątrz w zmiennych warunkach pogodowych. Cierpliwość i dobre umiejętności komunikacyjne są kluczowymi cechami dobrego instruktora.

Opcje kariery

Instruktorzy jeździectwa mogą pracować w wielu różnych miejscach, takich jak ośrodki jeździeckie, obozy, obiekty szkoleniowe, rancza i szkoły wyższe lub uniwersytety. Niektórzy instruktorzy pracują wyłącznie jako lekarze, podróżując do różnych ośrodków jeździeckich. Instruktorzy mogą specjalizować się w wielu różnych dyscyplinach, takich jak ujeżdżenie, polowanie, skakanie, siodło, zachodnia przyjemność, reining, cross country, jazda samochodem i sklepienie.

Niektórzy instruktorzy specjalizują się w pracy wyłącznie z młodymi studentami lub dorosłymi. Niektórzy kontynuują trenowanie międzyuczelnianych zespołów jeździeckich. Niektórzy uzyskują dodatkowe certyfikaty, aby szkolić lekcje jazdy konnej dla uczniów niepełnosprawnych.

Szkolenie i certyfikacja

Nie ma formalnego przeszkolenia, aby być instruktorem jazdy konnej, ale wielu instruktorów to zawodnicy wyższego szczebla w swoim podziale sportowym i mają certyfikat lub stopień, aby poprawić swoje kwalifikacje.

Podczas gdy dyplom ukończenia studiów nie jest konieczny w tej karierze, kilka szkół oferuje programy koni. University of Findlay (OH) i Meredith Manor (WVA) to dwie takie opcje.

Najważniejszą certyfikację w USA przyznaje amerykańskie Stowarzyszenie Instruktorów Jazdy (ARIA). ARIA certyfikuje instruktorów jazdy konnej w 15 różnych dyscyplinach.

Wstępna certyfikacja kosztuje 595 USD i składa się z ustnych, pisemnych i praktycznych testów. Ponowna certyfikacja jest wymagana w odstępach 5-letnich i kosztuje 200 USD.

Certyfikowane Stowarzyszenie Jeździeckie oferuje 3-letnią certyfikację po ukończeniu tygodniowej kliniki. Podczas kliniki kandydat musi zdać pisemne testy, oceny jazdy, lekcje ćwiczeń i uczestniczyć w seminariach. Co trzy lata certyfikowany instruktor musi ukończyć 25 godzin kształcenia ustawicznego. Certyfikacja kosztuje około 200 USD, a ponowna certyfikacja 75 USD. Roczne członkostwo w organizacji wynosi 55 USD.

W Wielkiej Brytanii istnieją dwie główne organizacje certyfikujące: British Horse Society (BHS) i Association of British Riding Schools (ABRS). Brytyjskie certyfikaty są szczególnie dobrze rozpoznawane na całym świecie.

Wynagrodzenie

Jak zwykle w przypadku większości zawodów, wynagrodzenie instruktora jeździectwa może się różnić w zależności od lat doświadczenia, lokalizacji geograficznej, certyfikacji i specjalizacji.

Indeed.com podaje roczne wynagrodzenie w wysokości około 39 000 USD. Simplyhired.com podaje roczną pensję w wysokości 35 000 $.

Generalnie instruktor pobierze od 25 do 40 USD za godzinę za lekcję grupową i od 45 do 60 USD za godzinę na lekcję prywatną. Zakład, w którym odbywają się lekcje, może być uprawniony do części tej opłaty, zwłaszcza jeśli zapewniają konie lekcyjne dla studentów do jazdy. Uczestnictwo w zajęciach ogólnie przyczynia się do kosztów podróży instruktora, gdy wymagają one coachingu na zawodach.

Typowe korzyści dla instruktorów mogą obejmować zakwaterowanie w gospodarstwie, bezpłatne wyżywienie dla konia, korzystanie z hodowli koni oraz płatne bilety na wystawy. Jako niezależni kontrahenci, większość instruktorów nie oferuje im płatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Perspektywy pracy

Zawody jeździeckie zdobywały coraz większą popularność przez lata i zawsze jest zapotrzebowanie na dobrych instruktorów. Dla doświadczonych jeźdźców całkiem możliwe jest podążanie tą ścieżką kariery, jeśli są zaangażowani w to przedsięwzięcie i potrzebują czasu, aby zbudować stałą klientelę. Dodanie certyfikatów i kontynuacja edukacji tylko zwiększa potencjał instruktora jeździectwa do osiągnięcia sukcesu.