10 sposobów, aby Twoja emerytura współpracownika była niezapomniana

Od rzucania strony do kupowania prezentu, oto kilka świetnych pomysłów

Emerytura to wielka sprawa. Emerytura oznacza początek kolejnego rozdziału w życiu pracownika. Emerytura oznacza koniec kariery zawodowej lub rozpoczęcie nowej. Emerytura to wydarzenie życiowe, które zmienia się z dnia na dzień, w którym przechodzi emerytowany pracownik.

A także przejścia na emeryturę zmieniają relacje, zwyczajowe wzorce i interakcje ze współpracownikami . Możesz uczynić swoją emeryturę współpracownika niezapomnianym, zarówno dla współpracownika, jak i dla pracowników, którzy pozostają.

Emerytura wartościowego współpracownika wywołuje mieszane emocje. Z jednej strony jesteś szczęśliwy i podekscytowany następnym rozdziałem swojego współpracownika. Z drugiej strony jesteś smutny i po prostu trochę melancholijny na myśl o stracie codziennego czasu i interakcji.

Drogi rozchodzą się, gdy twój współpracownik przechodzi na emeryturę, a twój przyszły czas razem jest trudny do wyobrażenia lub przewidywania. Emerytura przynosi oczekiwane i nieoczekiwane otwarte drzwi, które nie są łatwe do przewidzenia. Nawet ludzie, którzy przechodzą na emeryturę z planem, mogą zmienić zdanie i pójść ścieżką w nigdy nie przewidywanym kierunku. Nie możesz wpłynąć na przyszłe plany emeryta.

Ale możesz wpłynąć na teraźniejszość. Możesz sprawić, że przejście Twojego współpracownika na emeryturę będzie niezapomniane i ekscytujące. Przenieś na emeryturę czas na wspomnienia, świętowanie i uznanie .

Planuj i wdrażaj wspomnienia emerytalne dla swojego współpracownika. Znajomość Twojego współpracownika i jego gustów pomoże Ci wybrać wydarzenia i możliwości, które najbardziej docenią twoi współpracownicy, gdy podejdzie do przejścia na emeryturę.

Świętuj emeryturę swojego współpracownika

Zaplanuj imprezę na emeryturę swojego współpracownika. Niskobudżetowe wydarzenie późnym popołudniem lub wieczorem, a nawet podczas lunchu, powinno odzwierciedlać życzenia współpracowników. Zapytaj swojego emerytowanego współpracownika - nie zaskakuj go. Może przyda się lunch ze współpracownikami, a impreza na kolację jest zawstydzająca i za dużo.

Jeśli dobrze znasz swojego współpracownika, będziesz wiedział, jak dana osoba zareaguje na wydarzenie zaplanowane w celu uznania ich przejścia na emeryturę.

Podaj kartę emerytalną, podpisaną przez wszystkich w biurze . Karta jest zawsze odpowiednia. Karta przyniesie wspomnienia i pozwoli wszystkim, nawet współpracownikom, którzy nie znają dobrze osoby, uczestniczyć w pożegnaniu.

Zaplanuj prezent emerytalny. Współpracownicy mogą kupować prezenty na własną rękę , chociaż możesz chcieć koordynować, aby uniknąć duplikowania prezentów. Jednak wielu współpracowników gromadzi pieniądze, aby zaoferować współpracownikom na emeryturze kilka niezapomnianych prezentów. (Pamiętaj o najważniejszej maksymie dotyczącej kolekcji biurowych: muszą zawsze być dobrowolne, a osoby, które najlepiej znają twojego współpracownika, będą chciały wnieść wkład w dar emerytalny).

Prezenty związane z podróżami, ulubione hobby twojego współpracownika, pamiątki firmowe i prezenty z logo są zgodne z ustawą o darach emerytalnych. Koszula do golfa, kubek do kawy, torba podróżna lub sweter z nazwą firmy i / lub logo są zawsze mile widziane.

Pamiętaj, że celem jest wyposażenie biur emerytalnych w niedozwolone. Porozmawiaj ze swoim współpracownikiem o planach emerytalnych, aby Twoje prezenty były odpowiednie i zostaną docenione.

Spersonalizuj prezent emerytalny. Jeśli pozwala na to czas, oprócz każdego innego prezentu emerytalnego, utwórz książkę pamięci lub notatniku ze zdjęciami współpracowników na przestrzeni lat, akcesoria z imprez firmowych i działań oraz pisemne myśli i wspomnienia od współpracowników.

Każdy współpracownik może stworzyć własną stronę lub podejść do projektu emerytalnego jak książka z autografem.

Podczas gdy inne prezenty mogą leżeć na półce w szafie, książka pamięci jest zawsze doceniana. Na emeryturze książka pamięci przywróci dobre czasy wspólne dla wszystkich.

Zaplanuj imprezę emerytalną dla swoich najbliższych współpracowników. Oprócz wydarzeń publicznych, koordynuj lunch dla współpracowników, którzy są najbliżej przyjaciela, który odszedł na emeryturę. Lunch to czas na cementowanie przyjaźni, dzielenie planów emerytalnych i wspominanie.

Przedstaw oficjalną firmę dziękuję i nagrodę za usługę. Stwórz tradycję w swojej firmie, aby potwierdzić odejście pracownika z oficjalnym prezentem firmy. Tak, złoty zegarek firmowy był noszony i doceniany podczas przejścia na emeryturę.

Zegar z płaszczem lub grawerowana tablica trzymały honorowe miejsca w domu starców pracownika.

Wybierz nagrodę, która przypomina pracownika Twojej firmy lub branży. Uhonoruj ​​emerytowanych pracowników nagrodą podczas krótkiej ceremonii z poczęstunkiem.

Przygotuj krótką prezentację dotyczącą najważniejszych osiągnięć kariery pracownika. W przemówieniu na pożegnanie lub oficjalnej prezentacji firmy dotyczącej nagrody za usługę przemówienie powinno w skrócie opisać składki i osiągnięcia pracownika.

Zabawne historie i ciepłe wspomnienia są kluczowym elementem prezentacji pożegnalnej. Humor jest mile widziany, podobnie jak zwięzłość. (Jest to trudniejsze zadanie, gdy pracownik pracował dla różnych pracodawców przez swoją karierę.)

W zależności od osobowości i życzeń odchodzącego pracownika, możesz uczynić tę prezentację mniej formalną; poproś kilku współpracowników, aby wypowiadali lub kształtowali ten format jako skandaliczną pieczeń.

Nagraj film na temat przejścia na emeryturę. Nagrywaj wydarzenia, które trzymasz na emeryturze swojego współpracownika. Wideo zapewni jeszcze jedną pamięć czasu spędzonego z cenionymi współpracownikami w biurze.

Wyprodukuj pamięć firmy. Kluczem jest stworzenie pamięci, która nie będzie wymagała dużo miejsca. Na przykład niektórzy współpracownicy w miejscu pracy napisali wspomnienia na 40-stopowym baneru, który uświetnił przyjęcie emerytalne współpracownika. Baner oferował wiele wspomnień z wyjątkowych chwil i najlepszych życzeń na szczęśliwą przyszłość na emeryturze. Ale, z perspektywy czasu, baner prawdopodobnie nigdy nie był otwarty od nocy imprezy.

W osobistej notatce grupa klientów świętowała koniec naszej konsultacji z ręcznie napisanym wierszem na tablicy. Oni również, kreatywnie i z dużą dozą dobrej zabawy, składają razem dziesięć plakatów 3'x4 'ze wspomnieniami naszego czasu spędzonego razem w cukierkach i pudełkach.

Pomyśl: Nasza praca z Tobą przyniosła dobre wyniki i mnóstwo Snickers, Chuckles i Bit 'o Honey. Tak, to był mój prezent - i kochałem go - wtedy.) Kiedy go wtedy ceniłem i fotografowałem, plakaty leżały później na półce, aż myszy weszły w nie. Tablica nadal leży na moim biurku.

Rozważmy zatem oficjalne wspomnienie, takie jak profesjonalnie zrobione zdjęcie przechodzącego na emeryturę współpracownika i jego kolegów z biura. To ulubiony pomysł na emeryturę, ale inne możliwości są ograniczone tylko przez preferencje współpracownika, tradycje biurowe i wyobraźnię.

Przeprowadzić spotkanie przejściowe przejścia na emeryturę z personelem HR. Podobnie jak w przypadku materiałów zawartych w liście kontrolnej kończącej zatrudnienie , spotkanie przejścia na emeryturę formalnie kończy stosunek pracy. Podczas spotkania personel HR powinien współpracować z odchodzącym pracownikiem, tak aby zasiłki , plany 401 (k), emerytury, ubezpieczenie zdrowotne i cokolwiek innego musiały być brane pod uwagę przy przejściu na emeryturę, gdy pracownik jest nadal obecny w miejscu pracy.