Najlepsze pomysły na rekrutację wielkich kandydatów

Pomysły na temat rekrutacji kandydatów i pierwszych 3 porad

Szukasz talentu? Najmądrzejsi pracodawcy, którzy zatrudniają najlepszych ludzi, rekrutują wstępnie wykwalifikowaną grupę potencjalnych pracowników, zanim będą musieli wypełnić pracę. Albo, jak Harvey Mackay, znany, lekceważący, autor i mówca, mówi o networkingu, Dig Your Well, Before You're Thirsty .

Możesz rozwijać relacje z potencjalnymi kandydatami na długo przed ich potrzebą. Pomysły te pomogą również w rekrutacji dużej puli kandydatów, gdy masz dostępną aktualną pozycję.

Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze sposoby rozwijania puli talentów i rekrutacji pracowników.

Im wcześniej przyjmiesz te praktyki, tym lepiej Twoja organizacja zrobi w nadchodzącej wojnie o talent. (Zaufajcie mi, doświadczysz wojen dla talentu, ponieważ pokolenie wyżu demograficznego przechodzi na emeryturę). Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze sposoby na rozwijanie swojej puli talentów.

Rekrutacja Twojego Idealnego Kandydata

Opis stanowiska, który mówi potencjalnym pracownikom, że dokładne wymagania stanowiska są użyteczne. Jeszcze bardziej przydatny jest proces, którego używasz do wewnętrznego opisu pracy i cech behawioralnych idealnego kandydata.

Zbierz zespół ludzi, którzy reprezentują najlepsze cechy ludzi, którzy obecnie zajmują tę samą lub podobną pozycję. Dołącz menedżera ds . Zatrudnienia .

Opracuj opis stanowiska, który określa kluczowe obowiązki i wyniki pozycji. Następnie określ cechy behawioralne osoby, którą uważasz za idealnego kandydata.

Na koniec, wymień pięć - dziesięć kluczowych obowiązków i cech, których będziesz używać do przesłuchiwania życiorysów, ekranów telefonów i ostatecznie ustalania pytań dla kandydatów, z którymi rozmawiasz.

Brzmi jak dużo wysiłku? To jest. Ale będziesz mieć o wiele lepsze pojęcie o cechach idealnego kandydata, który chcesz przyciągnąć do swojej firmy, gdy planujesz to za pomocą poczty e-mail lub spotkania planującego rekrutację .

Stuknij swoje sieci pracownicze w rekrutację kandydatów

Rozpowszechniaj informacje z ustnych informacji o dostępności pozycji lub ewentualnej dostępności każdego pracownika, aby mogli stale poszukiwać lepszych kandydatów w swoich sieciach przyjaciół i współpracowników.

W erze internetowej sieci kontaktów towarzyskich i zawodowych istnieje duże prawdopodobieństwo, że ty i twoi pracownicy jesteście natychmiast połączeni z setkami, a nawet tysiącami potencjalnych kandydatów. Wykorzystaj potencjalnych odbiorców na Facebooku, LinkedIn i Twitterze, by wymienić tylko kilka.

Wykorzystaj czas targów, aby spotkać się i poznać potencjalnych kandydatów, a także klientów. Zachęcaj pracowników do zbierania wizytówek i nawiązywania relacji z potencjalnymi potencjalnymi pracownikami. I nie zatrzymuj się tylko z pracownikami; dotknij także sieci kontaktów społecznych, zarządu, finansowania i akademickich.

W firmie klienta kierownik ds. Sprzedaży polecił przyjaciela z dzieciństwa, który wracał do naszego stanu, na stanowisko. Przez ostatnie kilka lat nowy pracownik skontaktował się ze wszystkimi swoimi przyjaciółmi, gdy musiał przenieść się z Chicago do rejonu Detroit. Mój klient skorzystał z sieci menadżera sprzedaży i zatrudnił wybitnego pracownika.

Upewnij się, że ujawniasz swoje zainteresowanie skierowaniami pracowników . W niektórych firmach skierowania pracownicze , szczególnie na trudne do obsadzenia stanowiska, są nawet nagradzane premiami pieniężnymi. Publikowanie wszystkich otwartych pozycji, ogłaszanie otwarć na spotkaniach firmy i dzielenie się planami rozwoju z członkami firmy pomoże w rozpowszechnianiu wiadomości.

Skorzystaj ze swoich kontaktów branżowych, członkostwa w stowarzyszeniach i grup handlowych w celu rekrutacji kandydatów

Płać za pracowników, aby uczestniczyli w sieci i grupach branżowych, konferencjach i targach. Okresowo twórz listy głównych liderów branży i innych potencjalnych pracowników od klientów, współpracowników, współpracowników i przyjaciół.

Opracuj plan systematycznego i regularnego kontaktu z tymi osobami. Przygotuj się na udostępnienie im opisu stanowiska za pośrednictwem poczty, poczty elektronicznej, Internetu i faksu.

Kontynuuj na każdym dobrym prowadzeniu.

Używaj rozbudowanych sieci telefonicznych. Doprowadź ludzi do rozmów kwalifikacyjnych, zanim będziesz mieć dostępną pozycję. Możesz nawet rozważyć uruchomienie okresowego biuletynu firmowego, aby Twoje aktualne listy potencjalnych pracowników, klientów i zainteresowanych osób były na bieżąco informowane o postępach i wydarzeniach firmy. Możesz użyć dystrybucji online i / lub poczty, aby je wysłać.

Szukasz "właściwych" stowarzyszeń do przyłączenia się? Sprawdź ten zasób: znajdź stowarzyszenia, osoby i firmy od kierownictwa Amerykańskiego Stowarzyszenia Stowarzyszenia.

Użyj swojej strony internetowej do rekrutacji kandydatów

Czy Twoja sekcja "Dołącz do naszego zespołu" na twojej stronie firmy mówi, a nawet "sprzedaje" potencjalnych pracowników o wizji , misji , wartościach i kulturze twojej firmy? Czy przedstawiasz komunikat o tym, jak ludzie są cenieni?

Czy wyrażasz swoje zaangażowanie w jakość i wobec swoich klientów? Jeśli nie, tracisz jedno z najważniejszych narzędzi rekrutacyjnych, które musisz odwołać się do potencjalnych pracowników o dużym potencjale.

Zamiast typowych, sucho napisanych ofert pracy o dostępnych pozycjach, Twoja strona internetowa musi uwzględniać tę wizję, te informacje, które odróżniają Twoją firmę od innych w Twojej branży.

Twoje oferty pracy muszą błyszczeć osobowością, więc potencjalny kandydat myśli: "ta organizacja jest dla mnie". A teraz, kiedy już masz ich uwagę, musisz także zapewnić kandydatom łatwe przesyłanie CV pod uwagę na przyszłe stanowiska.

Jedna strona klienta ma link "Porozmawiaj z prezydentem" i, wierz mi, ludzie to robią. Otrzymujemy ciągły strumień CV i kontaktów za pośrednictwem tego zaproszenia, a nawet zatrudniliśmy Dyrektora Produkcji, który nawiązał tu swój pierwszy kontakt.

Kolejne posty opisują ogólne pozycje stanowisk, które często wymagają kandydatów. Ludzie reagują. rekrutacja na stronie internetowej .

Chcesz więcej pomysłów na rekrutację wspaniałych kandydatów? Czytaj ...

Szukasz dodatkowych pomysłów na temat rekrutacji kandydatów, którzy są potencjalnymi gwiazdami? Oto kilka moich ulubionych pomysłów na rekrutację kandydatów.

Utrzymuj częsty kontakt z zainteresowanymi kandydatami

Nie pozwól, aby potencjalni pracownicy przesłali swoje życiorysy i nigdy więcej nie otrzymają od Ciebie wiadomości. Straciłbyś cały impet, który właśnie spędziłeś, rozwijając się wraz z faworyzowanymi nielicznymi. Tak jak wcześniej zalecałem w przypadku sieci pracowników i kontaktów zawodowych, kontynuuj i pielęgnuj związek.

Umożliwić zainteresowanym kandydatom subskrypcję biuletynu firmy; rozważ napisanie mini-biuletynu tylko dla nich. Kontynuuj wszystkie zgłoszenia strony z pozdrowieniami, które dziękują osobie za zainteresowanie Twoją firmą.

Wyślij okresową aktualizację o swoich ofertach pracy. Poproś potencjalnego pracownika, aby odwiedził Twoją organizację, gdy są w okolicy. Twój profesjonalny, stały kontakt z zainteresowanymi osobami zapewnia sukces rekrutacji .

Zostań pracodawcą wyboru do rekrutacji kandydatów

Zastanów się, co potencjalny pracownik uważa przed wyrażeniem zgody na dołączenie do Twojej organizacji lub firmy. Czy jesteś stabilny, zarabiasz pieniądze i rośniesz? Czy jesteś przyjazny dla pracowników? Czy twoja misja przyciąga uwagę i / lub bicie serca ludzi, których najbardziej chcesz rekrutować?

Czy nowy pracownik poczuje się częścią czegoś większego niż oni, jeśli do ciebie dołączą? Czy Twoja organizacja będzie pielęgnować swój talent i zapewnia ekscytujące możliwości wyzwania i rozwoju zawodowego?

Jeśli możesz odpowiedzieć na te pytania twierdząco, przeanalizuj każdy element procesu rekrutacji, aby upewnić się, że wysyłasz te wiadomości. Jeśli chcesz być pracodawcą z wyboru, musisz działać jak pracodawca z wyboru. Ponadto musisz przekazać to zobowiązanie przyszłym pracownikom.

Ludzie szukają małych rzeczy - są to naprawdę duże rzeczy - takie jak zauważenie, czy oddzwonisz szybko. Obserwują, kiedy wszyscy ankieterzy powtarzają te same pytania. Są świadomi, że odpowiedzieliście na potwierdzenie otrzymania ich CV.

Doceniają połączenie telefoniczne, gdy ktoś inny jest wybrany do pracy, którą chciał. (Tak, nadal musisz wysłać list do osób, z którymi rozmawiałeś, ale bardziej nieformalna obserwacja jest doceniana.) Czują się mile widziani, kiedy mogą się z tobą komunikować za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Ponadto bycie pracodawcą z wyboru to reputacja, którą budujesz w swojej branży, która jest potężnym narzędziem przyciągania najlepszych talentów.

Rekrutuj za pomocą Internetu

Internet, poza własną stroną internetową organizacji, jest w powijakach pod względem przydatności dla pracodawców, potencjalnych pracowników i społeczeństwa. Dowiedz się, jak korzystać z Internetu, aby znaleźć i przyciągnąć najlepszych kandydatów. Są to opcje, które możesz obecnie rozważyć .

Użyj Headhunters i Recruiters

Czasami warto poświęcić czas na skorzystanie z headhunterów, rekruterów i pośredników pracy. Najlepsze firmy zrobiły dla ciebie wiele z tej pracy domowej i rozwoju puli kandydatów. Spodziewaj się zapłacić 20-35% kosztów rocznego wynagrodzenia nowego rekruta. Ale na niektóre stanowiska i w niektórych branżach warto poświęcić na to czas w departamencie i poświęcić czas na ewentualne nieudane poszukiwania.

Dodatkowo, rekruterzy mają już opracowaną pulę kandydatów. Zapewniają drugą parę doświadczonych oczu, które pomogą Ci w wyszukiwaniu. Niektóre z nich są bardzo dobre. Niedawno spotkałem się z rekruterem i zaproponowałem mu pracę sprzedażową w organizacji klienta na miejscu. Uwierz mi, był taki dobry - zdecydowanie widzę, jak znalazł świetnych kandydatów na pracodawców.

Kiedy pracujesz w roli HR , zaproszenia od potencjalnych rekruterów pojawiają się kilka razy w tygodniu. Proszę o referencje i je sprawdzam. Rozmawiam również z niekonkurującymi firmami, aby uzyskać rekomendacje rekruterów, z którymi byli zadowoleni. Możesz również badać rekruterów w sieci online rekrutera.

Chcesz więcej pomysłów na rekrutację wspaniałych kandydatów ? Czytaj ...

Szukasz dodatkowych pomysłów na rekrutację pracowników, którzy są potencjalnymi gwiazdami? Oto kilka moich ulubionych pomysłów na rekrutację pracowników.

Użyj agencji tymczasowych i firm do rekrutacji

Rozważ użycie personelu tymczasowego jako rozwiązania pozwalającego "wypróbować osobę na stanowisku" lub na stanowisku, którego nie jesteś pewien na dłuższą metę. Pracownicy tymczasowi mogą również stanowić przydatny bufor dla wzlotów i upadków cyklu koniunkturalnego, aby nie musieli wpływać na podstawowy personel w czasie przestoju.

Firmy zajmujące się tempem będą rekrutować i sprawdzać pod kątem twoich specyfikacji i gwarantować twoją satysfakcję. Pozwalają zaoszczędzić pracownikom ogromną ilość czasu, ponieważ zapewniają testowanie, przesiewowe badania leków, sprawdzanie referencji , kontrole w tle i wszystko inne, za nominalną opłatą. Zanim poznałem wybraną grupę kandydatów, większość pracy, poza osobistą rozmową kwalifikacyjną , została dla mnie ukończona.

Dodatkowo, gdy firmy zapoznają się z Twoimi potrzebami, tak jak robią to headhunterzy i rekruterzy, będą szukać i sugerować talent, który według nich spełnia Twoje kryteria dla kandydatów na gwiazdy.

Pracuję z dwiema lub trzema agencjami, a moja firma zatrudnia tylko pięć procent pracowników tymczasowych, więc zatrudniamy wspaniałych ludzi.

Dowiedz się, gdzie mieszkają Twoi idealni kandydaci

Określ, co czytają ci potrzebni kandydaci; zwróć uwagę na odwiedzane witryny internetowe; studiować listy, w których uczestniczą; określają czasopisma branżowe i gazety, które czytają.

Zidentyfikuj ulubione źródła wiadomości, fora, grupy dyskusyjne i miejsca do ćwiczenia sieci społecznościowych . Innymi słowy, dowiedz się wszystkiego, co możesz na temat typów osób, które stanowią 10% obecnych pracowników i najlepszej puli talentów.

Skorzystaj z tych informacji, aby odświeżyć ekran i opracować efektywne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

Co najważniejsze, wykorzystaj te informacje, aby opracować kreatywne, zabawne strategie rekrutacyjne dla potencjalnych klientów. Usiądź z zainteresowaną grupą, która obejmuje członków grupy, którą próbujesz zrekrutować, i przeprowadź burzę mózgów na inne potencjalne sposoby znalezienia dobrze wykwalifikowanej grupy kandydatów na każde stanowisko.

Niektóre przykłady, które widziałem, to bardzo zabawna reklama w statecznej gazecie. Dosłownie zeskoczył z kartki, ponieważ tak mocno wyróżniał się z plecaka. (Reklama szukała reklamy agencji reklamowej, założę się, że znalazła idealnego kandydata.) Podczas przeglądania w księgarni zostałem zwerbowany jako potencjalny pracownik. Ludzie rekrutują na targach od osób odwiedzających ich stoiska.

Jeszcze jedno pytanie o rekrutację pracowników - promocja

Oto pozytywna myśl o rekrutacji wspaniałych pracowników: Rozgłos, jaki Twoja organizacja otrzymuje w mediach, w prasie, w telewizji, w radiu i Internecie, ma ogromne znaczenie dla rekrutacji. ZA

kilka dobrych słów, ciekawy artykuł lub fragment o twojej misji, który odzwierciedla Twoją organizację w sprzyjającym świetle, spowoduje, że potencjalni pracownicy przyjdą do ciebie. I to, moim zdaniem, jest najlepszym sposobem na znalezienie wspaniałych potencjalnych pracowników dla twojej puli kandydatów.

Pomysły na rekrutację są niekończącym się i niekończącym się wyzwaniem, ale czas i wysiłek, jaki zainwestujesz, są tego warte, kiedy osiągają najlepsze talenty dla Twojej organizacji.

Chcesz więcej pomysłów na rekrutację świetnych potencjalnych pracowników? Czytaj ...