Program rekomendacji pracowników - definicja i składniki

Oto, do czego dąży program skierowań pracowniczych

Czy chciałbyś wykorzystać moc programu rekomendacji pracownika? Program skierowań, który podkreśla potencjalne skierowania pracowników od obecnych pracowników, jest metodą stosowaną przez pracodawców do znajdowania lepszych pracowników . Ta definicja obejmuje także potencjalne skierowania od pracowników z mediów społecznościowych i sieci społecznościowych.

Pracownicy chętnie polecają swoich przyjaciół i współpracowników swojemu obecnemu pracodawcy, jeśli są zadowoleni ze swojego obecnego pracodawcy.

Chcą pracować z ludźmi, których lubią i szanują . Chcą też współpracować ze współpracownikami, którzy, jak wierzą, wykonają swoją pracę. I chcą, aby ich firma odniosła sukces. Tak więc opinie od obecnych pracowników wielkich ludzi przyczyniają się do sukcesu ich firmy i ich własnego bezpieczeństwa pracy.

Dodatkowo, jeśli Twoi pracownicy uwielbiają swoją pracę, kochają i szanują Twoją firmę jako miejsce pracy , będą chcieli dzielić się z ludźmi, których najbardziej interesują. Dlaczego nie podzielić się dobrą rzeczą z przyjaciółmi i członkami rodziny? Pracownicy chcą szacunku i podziwu ludzi, których znają. Będą zarabiać więcej, myśląc o nich i włączając je do doskonałej organizacji.

Niewielu pracowników jest skłonnych nadać swojemu własnemu imieniu i pieczęci zatwierdzenia, jeśli nie są przekonani, że ta osoba wykona świetną robotę. Obecni pracownicy mają również solidny obraz kultury organizacji , środowisko pracodawców sprzyja pracownikom w pracy.

Wiedzą, którzy znajomi pasują do obecnej rzeszy pracowników.

Możesz poprosić pracowników o skierowanie do określonych zadań lub ogólnie, aby stworzyć grupę specjalnych, utalentowanych kandydatów, zanim zatrudnisz osobę na określone stanowisko. Przekonasz się, że Twoi pracownicy są chętni i zdolni do wysyłania pracowników na swój sposób.

Zatrudniaj poleconych pracowników ze swoich kontaktów w mediach społecznościowych Twoich pracowników

W tym świecie internetowych mediów społecznościowych i sieci społecznościowych program skierowań dla pracowników ma jeszcze większy potencjał lokalizowania wykwalifikowanych kandydatów. Każda osoba, którą zatrudniasz, ma zapewne szeroką znajomość na Facebooku, LinkedIn, Twitterze, Pinterestu i Google+. Twój program rekomendacji dla pracowników umożliwia kontaktowanie się z tymi kontaktami za pomocą wszystkiego, od osobistego kontaktu do opublikowanych ogłoszeń o pracę.

Kiedy pracownik umieszcza otwartą pracę na LinkedIn, jego setki współpracowników widzą reklamę i pytają o szczegóły od pracownika. Są one również uzasadnionym źródłem kandydatów na pracowników. Każda interakcja, jaką pracownik wykonuje, aby przekazać skierowanie do Twoich drzwi, może być traktowana jako skierowanie pracownika.

Najważniejszy czynnik w poleceniach pracowników

Najważniejszym czynnikiem w oczekiwaniu na skierowanie pracowników jest to, że udzielasz szybkiej informacji zwrotnej skierowanej do pracownika odsyłającego. Zbyt często w organizacjach odsyłacze pracownicze są sortowane do aktualnej sterty życiorysów i traktowane tak samo, jak życiorysy, które pojawiały się w poprzek pawęży. To duże nie, nie.

Należy traktować skierowania pracowników w inny sposób.

Zasługują na specjalne traktowanie, a pracownik odsyłający zasługuje na opinię o tym, co zdecydowałeś o zatrudnieniu wskazanego kandydata. On lub ona oczekuje informacji zwrotnych, aby mogli zaktualizować osobę, do której się zwracali i dlatego, że zainwestowali swoje osobiste zalecenia w tej przestrzeni.

Nawet informując pracownika o tym, że nie masz nic dostępnego do przekazania, umieszczasz osobę w puli kandydatów, którą rozważasz na przyszłe otwarcie, jest kluczowa. Informacja ta zaspokoi potrzebę pracownika i przekaże im wiadomość, którą mogą przekazać do skierowania.

Nagrody i uznanie dla poleconych pracowników

Program polecania pracownika zachęca do skierowania kandydatów o kwalifikowanych kwalifikacjach od obecnych pracowników, którzy znają kulturę twojego miejsca pracy i rozumieją twoje wymagania zawodowe.

Z lub bez premii za polecenie lub zachęty, program skierowania jest w twoim najlepszym interesie, aby rekrutować lepszych pracowników .

Skuteczne programy skierowań pracowniczych obejmują programy, które w znacznym stopniu nagradzają pracowników za krytyczne odesłane stanowiska do programów rekomendacji, które nie zapewniają żadnych zachęt dla skierowania pracownika. Premia za polecenie sięga od tokena uznania do 10 000 $ czeku na odpowiednie skierowanie pracownika.

Inne firmy polegają na budowaniu kultury firmy, która zachęca skierowania pracowników, aby pracownicy mogli współpracować z najlepszymi kolegami z drużyny. Uznanie i uznanie są zademonstrowane pracownikom, którzy wysyłają do swoich organizacji wykwalifikowanych skierowań pracowniczych.

Programy te zyskują szerokie poparcie, ponieważ pracodawca skutecznie zbudował wystarczające uznanie pracowników, aby skierowania były warte energii i czasu pracownika.

Pomimo ich szumu i potencjalnej przydatności, wiele programów skierowań pracowniczych nie osiąga swoich celów programowych: lepsze skierowania od pracowników.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co sprawia, że program rekomendacji dla pracowników jest udany . Zobaczysz także, jak budować kulturę firmy, która zachęca do skierowania pracownika.

Program rekomendacji dla pracowników obejmuje także takie elementy, jak premia za polecenie i zachęty ze skierowania.