Przekazywanie opinii nieudanym kandydatom do pracy

Czy chcesz przekazać informacje zwrotne kandydatowi, który nie odniósł sukcesu, aby wykonać pracę? Kandydaci doceniają opinie, ponieważ pragną zwiększyć swoje szanse na zdobycie kolejnej pracy, do której mają zastosowanie. Niektórzy kandydaci są również naprawdę zainteresowani poprawą swoich umiejętności i interakcji w otoczeniu z wywiadem.

We wcześniejszym artykule, Czy pracodawcy muszą informować kandydatów, dlaczego nie zostali zatrudnieni? Omówiliśmy, dlaczego większość pracodawców nie przekazuje informacji zwrotnych swoim nieudanym kandydatom i zasugerowała kilka powodów, dla których warto wyrazić opinię.

W jednym z badań, o których mowa w tym artykule, stwierdzono, że 70% pracodawców nie przekazuje informacji zwrotnych kandydatom, którzy nie otrzymali odpowiedzi po przeprowadzeniu wywiadu. Jeśli masz 30% respondentów, którzy podzielą się swoimi opiniami, te dziesięć wskazówek pomoże Ci w skuteczniejszym przedstawianiu opinii po rozmowie kwalifikacyjnej.

Decyzje dotyczące tego, czy - i ile - informacji zwrotnych, które możesz dostarczyć kandydatowi, muszą również zależeć od twojego poczucia, jak kandydat może zareagować na podstawie twojego doświadczenia z jego kandydaturą.

Kiedy możesz wyszczególnić kilka prostych, solidnych powodów i sugestii, zamiast wyrażać uczucia, założenia lub opinie, masz o wiele silniejsze argumenty za dostarczaniem pożądanych i potrzebnych informacji zwrotnych. Ale stwórz politykę dla swojej organizacji i poproś ankieterów i menedżerów zatrudniających o dotrzymanie jej.

Zrzeczenie się

> Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie, jak i link do niej z tej strony. Jednak nie jest ona pełnomocnikiem, a treść na stronie, choć autorytatywna, nie jest gwarantowana pod względem dokładności i legalności i nie należy jej interpretować jako porady prawnej.

> Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.