10 prostych tajemnic wielkich komunikatorów

Możesz poprawić swoje umiejętności komunikacyjne w miejscu pracy dzięki tym poradom

Czy chcesz stać się doskonałym komunikatorem? Istnieją przekonywujące powody, dla których chcesz zwiększyć swoją zdolność do skutecznego komunikowania się.

Stworzysz więcej okazji do wypełnienia swojej misji pracy. Będziesz budował lepsze i bardziej satysfakcjonujące relacje ze swoimi współpracownikami i menedżerami. Osiągniesz więcej celów przy mniejszym zużyciu energii i ograniczysz możliwość nieporozumień i przekrojów.

Świetni komunikatorzy są postrzegani jako udane osoby przez współpracowników. Stają się bezpośrednimi ludźmi w organizacji, ponieważ ludzie zrównują skuteczność ze skuteczną komunikacją. Świetni komunikatorzy wnoszą większy wkład w swoje organizacje i otrzymują więcej możliwości promocji i uznania w swojej karierze. Czy jesteś zmotywowany i podekscytowany, aby poznać tajemnice wielkich komunikatorów? Oto dziesięć z nich.

Zbuduj relację First-Always

Kiedy wielki informator zbliża się do współpracownika, poświęca czas, by powiedzieć "dzień dobry" i "jak ci idzie dzień?" "Czy miałeś wspaniały weekend?" Skutki wypadów budujących relacje są nieobliczalne. Wysyła wiadomość, za każdym razem, gdy komunikuje, że dba o odbiorcę wiadomości. Demonstruje, że bez względu na to, jak bardzo jest zajęty czy zbyt rozległy, ma czas, by się o ciebie troszczyć.

Kiedy pracowałem w General Motors, przypomniał mi się ten sekret - głośno.

Któregoś ranka odebrałem wewnętrzny telefon: "Susan Heathfield, jak mogę ci pomóc?" Odpowiedź mojej rozmówcy była cichą pauzą, a potem powiedział: "Cześć Susan, jak leci twój dzień? Czy to był dobry tydzień, odkąd spotkaliśmy się w poniedziałek? "Zwróciłem moją uwagę na sposób, w jaki celowo spowolnił nasze wejście w dyskusję biznesową.

Praktykowanie tego zachowania było dla mnie początkowo trudne, ponieważ miałem tendencję do wskrzeszania się w dyskusję biznesową, ale nigdy nie żałowałem, że poświęciłem czas, aby sobie przypomnieć. Moje wewnętrzne powitanie telefoniczne stało się "Cześć, to jest Susan".

Najpierw zbuduj relację, aby osiągnąć pomyślną komunikację. Aby jeszcze skuteczniej komunikować się, kontynuuj budowanie relacji we wszystkich interakcjach w dowolnych ustawieniach w czasie. Wartość firmy ma efekt kumulacyjny.

Wiesz, o czym mówisz

Zdobądź wiedzę, intuicję i umiejętność myślenia przyszłościowego, niezbędną do zdobycia szacunku ze strony twoich kolegów w branży i ekspertyzie w danej dziedzinie. Twoi współpracownicy nie będą słuchać, jeśli nie wierzą, że przyniesiesz wiedzę do stołu. Twoi udani współpracownicy spędzają z tobą czas, ponieważ szanują twoją wiedzę i wartość, jaką przynosisz do rozmowy.

Nie będą szanować ani słuchać, a tym bardziej być pod wpływem osób, które nie wiedzą o czym mówią. Tak więc, gdy myślisz o tajemnicach wielkich komunikatorów, wiedza ekspercka może stać na czele listy.

Słuchaj więcej niż mówisz

Ostatnio otrzymałem informację zwrotną, że menedżer przeprowadził spotkanie planowania rozwoju wydajności z pracownikiem i rozmawiał z 55 minutami na godzinę.

Jest to rażący przykład menedżera dominującego w dyskusji, ale jest to przypomnienie.

Świetni komunikatorzy słuchają więcej niż mówią . Kiedy mówią, często zadają pytania, aby wyciągnąć wiedzę i opinie swoich współpracowników.

Kiedy pozwalasz sobie słuchać, często słyszysz to, co nie jest powiedziane. Możesz czytać między mówionymi liniami, aby zrozumieć cały kontekst myślenia i potrzeb drugiej osoby.

Nie oznacza to, że nigdy nie mówią, ale kładzie nacisk na wykorzystanie wiedzy zespołu. Potwierdza to dla członków zespołu, że ich opinie mają znaczenie i są cenne. Oznacza to, że jesteś świetnym komunikatorem, który dba o to, co myślą inni.

Skoncentruj się na zrozumieniu tego, co mówi inna osoba

Kiedy kolega mówi, nie poświęcaj czasu na przygotowywanie odpowiedzi w swoim umyśle.

Zamiast tego zadawaj pytania w celu wyjaśnienia i upewnij się, że dokładnie rozumiesz, co przekazuje druga osoba. Skup się na słuchaniu i zrozumieniu.

Jeśli znajdziesz się (i ten mały głos w swojej głowie), kłócąc się, przygotowując odpowiedź lub obalając to, co mówi twój kolega, nie koncentrujesz się na dogłębnym zrozumieniu jej komunikacji. Przestałeś słuchać i skupiłeś się na dyskusji na temat swoich potrzeb.

Użyj pętli sprzężenia zwrotnego

Powiedz: "Oto, co usłyszałem, jak mówisz" i powtórz istotę treści wiadomości, którą otrzymałeś od osoby trzeciej. Nie przypisuj znaczenia komunikacji swojemu współpracownikowi. Używasz pętli zwrotnej , by sprawdzić swoje zrozumienie i upewnić się, że dzielisz się znaczeniem .

Po sprawdzeniu zrozumienia unikasz nieporozumień i nieporozumień. Omijasz twarde uczucia i przeciągłe wyjaśnienia na temat tego, co znaczył twój współpracownik.

Posłuchaj komunikatu niewerbalnego na temat innych osób

Komunikacja niewerbalna jest potężnym głosem w każdej interakcji. Ton głosu, język ciała i mimika mówią głośniej niż komunikacja werbalna (wysyłanie) lub faktyczne słowa w wielu wymianach komunikacyjnych. Postawa twojego współpracownika, sposób, w jaki trzyma znacznik tablicy, i odległość od ciebie, gdy mówi, są potężnymi posłańcami.

To dlatego odkrywasz, że świetni komunikatorzy szukają osobistej interakcji. Znają ilość informacji, które tracą, gdy komunikują się za pośrednictwem poczty e-mail, telefonu, wiadomości błyskawicznych lub wiadomości tekstowych. Najmłodsze pokolenie w pracy może nie zdawać sobie sprawy z wagi rozmowy z współpracownikami osobiście.

Są one enkulturowane, aby korzystać z metod elektronicznych, a to musi się zmienić. Fakty te działają. Jeśli chcesz uzyskać informacje, które są bogatsze i głębsze, oraz do dyskusji i wymiany, musisz szukać swoich współpracowników. Świetni komunikatorzy słuchają ich oczami .

Obserwuj wzorce, niespójności i konsekwencje

W każdej komunikacji istnieje możliwość nieporozumień. Kluczowym wskaźnikiem, że twój współpracownik nie wyraża swoich prawdziwych uczuć lub że idzie razem z grupą, a nie zgadza się z decyzją, jest kombinacja czynników, które możesz zaobserwować.

Chcesz obserwować wzorce (tak zazwyczaj reaguje twój współpracownik) i niekonsekwencje (czy jest to zgodne z tym, czego oczekujesz od tej osoby).

Chcesz również oglądać pasujące słowa, wiadomość, ton głosu i język ciała. Jeśli którykolwiek z tych słownych i niewerbalnych czynników komunikacji jest niespójny lub wysyła różne komunikaty, bliski jest brak komunikacji.

Współpracownicy mają tendencję do słuchania niewerbalnej komunikacji werbalnej. Jeśli coachujesz pracownika, który wysyła sprzeczne wiadomości, jest to potężny czynnik nieporozumienia, które może się zdarzyć w przypadku współpracowników. Jest to proste, możliwe do uniknięcia i często pomijane jako kluczowy czynnik.

Jeśli coś, co robią inni pracownicy lub mówią, że przeszkadza ci to, to jest twój problem

Jesteś osobą, która jest zaniepokojona działaniem lub komunikacją twojego współpracownika. Jego działania lub komunikacja mogły wywołać twoją reakcję, ale odpowiedź należy do ciebie. Nigdy nie będziesz skutecznie komunikować się, jeśli wskażesz palcem i spróbujesz rozwiązać problem ze współpracownikami. Po prostu próbował się porozumieć.

Musisz wziąć odpowiedzialność za własne reakcje emocjonalne. Użyj wiadomości "I", aby pokazać, że wiesz, że jesteś odpowiedzialny za reakcję. Na przykład: "Naprawdę zawiedliście tę interakcję z klientem" jest znacznie mniej skuteczny i uczciwy niż "Byłem zdenerwowany obserwując, jak wchodzisz w interakcję z tym klientem z tych powodów ..."

Współpracownik jest rzadko skuteczną komunikacją . Najprawdopodobniej otrzymasz odpowiedź obronną, która uniemożliwi komunikację. Dostarczenie szczerego komunikatu jest mocne.

Zaczekaj na krytyczne lub kontrowersyjne informacje zwrotne

Jeśli zamierzasz powiedzieć coś krytycznego lub kontrowersyjnego, lub jeśli jesteś zły lub emocjonalny, poczekaj 24 godzin, zanim to powiesz, wyślij lub opublikuj, aby sprawdzić, czy nadal czujesz się w ten sposób. Wstrzymanie przed komunikacją to niedoceniana umiejętność świetnych komunikatorów. Nie musisz natychmiast informować o tym, co myślisz lub czujesz. W rzeczywistości twoja komunikacja będzie silniejsza i bardziej przemyślana, jeśli pozwolisz, by okoliczności przeplatały się przez pewien okres czasu.

W tej erze natychmiastowej i ciągłej komunikacji, rozważna komunikacja idzie na margines. Natychmiastowa reakcja jest promowana i wzmacniana. Często jest nieefektywna i poniżająca. Świetni komunikatorzy zbierają swoje myśli i rozwijają ważne "wiadomości".

Otwórz swój umysł na nowe pomysły

Nowe pomysły żyją lub umierają w swoim pierwszym porozumieniu z osobą, która ma władzę w organizacji . Korzystając z innych przedstawionych tutaj umiejętności komunikacyjnych, możesz w jednej chwili stworzyć nowy pomysł lub zawalczyć.

Zamiast od razu odrzucać nowy pomysł, podejście lub sposób myślenia, zatrzymaj się i rozważ możliwości. Zastanów się, co może zadziałać w twojej organizacji, a nie na porażkę. Pomyśl o możliwości, a nie niemożliwości.

Nie bądź winien śmiercionośnych grzechów odrzucania, odkładania lub pomniejszania idei, zanim zostaną wyartykułowane i zbadane. Nie, nie wypróbowałeś już tego pomysłu i zawiodłeś. Okoliczności się zmieniają. Nigdy nie możesz powtórzyć dokładnie okoliczności pierwszej próby. Świetni komunikatorzy słuchają możliwości i realizują je.

Cała komunikacja będzie lepsza, jeśli Twój współpracownik ci zaufa

Nie wystarczy być dobrym słuchaczem i wyciągać opinie drugiej osoby. Nie będą z tobą poziomowali ani dzielą się swoimi prawdziwymi myślami, jeśli ci nie ufają.

Zyskujesz zaufanie do codziennych interakcji z ludźmi, kiedy mówisz prawdę - nawet gdy jest to trudne. Kiedy konsekwentnie demonstrujesz uczciwość i wiarygodność w codziennych rozmowach i działaniach interpersonalnych, budujesz swoją zdolność bycia doskonałym komunikatorem.

Współpracownicy, z którymi wchodzisz w interakcje, otworzą się przed tobą. Bardziej prawdopodobne będzie, że problem zostanie rozwiązany z tobą bez obaw o utratę, i nie będą obawiać się, że będą wyglądać źle, głupio lub niedoinformowani, jeśli ci ufają. Czy widzisz siłę komunikowania się, gdy masz zaufanie drugiej strony? To niesamowite.

Jeśli pracujesz nad poprawą swojej komunikacji poprzez ćwiczenie tych umiejętności i podejmowanie tych działań, możesz stać się świetnym komunikatorem. Stanie się świetnym komunikatorem poprawi twoją karierę, sprawi, że twoje dni w pracy będą satysfakcjonujące i satysfakcjonujące oraz wzmocnią pozytywne relacje ze współpracownikami, którzy uwielbiają z tobą pracować. Czy to może być lepsze?

Więcej związanych z efektywną komunikacją w miejscu pracy