Jak sprawić, by Twoje wiadomości służbowe były niezapomniane

Skuteczna komunikacja rozpoczyna się od fascynującej prezentacji

Co sprawia, że ​​reklama telewizyjna, projekt produktu lub kampania marketingowa są niezapomniane? Dlaczego słuchasz pewnych polityków lub liderów biznesu i patrzysz na samą wzmiankę o innych? Dlaczego obawiasz się otwierania wiadomości e-mail niektórych nadawców, ale otwierasz innych, gdy tylko znajdą się w Twojej skrzynce odbiorczej? Chodzi o przesyłanie wiadomości. Kiedy przekaz jest rzeczowy, trafny, wartościowy i zniewalający, przenosi ciebie - słuchacza lub czytelnika - do działania.

Przenoszenie ludzi nie jest magią - chodzi wyłącznie o efektywną komunikację .

Każdy może osiągnąć skuteczną komunikację za pomocą prostego narzędzia, które ma niesamowitą zdolność do wskazania, dlaczego jakikolwiek komunikat działa lub nie działa, i jak go poprawić. Nazywa się Model 4Cs, który oznacza Zrozumienie, Połączenie, Wiarygodność i Zanieczyszczenie. Model 4Cs został pierwotnie opracowany jako narzędzie oceny służące do oceny wpływu materiałów reklamowych i marketingowych. Marki takie jak Dunkin 'Donuts, Suave Shampoo i Breyers Ice Cream wykorzystały Model 4Cs do opracowania kampanii marketingowych, które naprawdę przemówiły do ​​ludzi i zbudowały emocjonalny związek z ich konsumentami.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być ekspertem w dziedzinie pisarstwa lub geniuszem reklamowym, aby osiągnąć mistrzostwo w wiadomościach . Piękno modelu 4Cs polega na tym, że jest łatwe do zrozumienia i łatwe do zastosowania w każdej komunikacji, którą produkujesz w pracy, niezależnie od tego, czy jest to życiorys, e-mail, artykuł z biuletynu, artykuł marketingowy, program PowerPoint czy blog.

Kiedy nawykujesz stosowanie 4C do każdego rodzaju komunikacji, którą generujesz , zwracają uwagę menedżerowie, współpracownicy, klienci i klienci.

Model efektywnej komunikacji 4Cs At-a-Glance

Model 4Cs jest użytecznym narzędziem do obiektywnej oceny skuteczności wielu form komunikacji: co działa, co nie działa i dlaczego.

4C mogą oceniać komunikację marketingową, a także komunikację biznesową, komunikację polityczną, rozrywkę i zwykłą, codzienną komunikację między osobami, od poczty elektronicznej i blogów po rozmowy o relacjach.

Zrozumienie

Czy odbiorca otrzymuje wiadomość, główną ideę, punkt? Co natychmiast przekazuje wiadomość? Czy odbiorcy mogą odtwarzać wiadomość? Potwierdza to, że je otrzymali, a pierwsze C działa. Oto trzy wskazówki dla lepszego zrozumienia:

Połączenie

Nawiązanie kontaktu z przekazanym pomysłem lub przesłaniem oznacza nie tylko to, że widzowie "je zdobywają", ale że rezonuje z nimi, ma dla nich znaczenie i znaczenie i zwykle wywołuje irracjonalną lub emocjonalną reakcję: frustrację, podniecenie, złość, namiętność radość, szczęście, smutek i tak dalej. Gdy istnieje połączenie, wywoła to nowe zachowania i działania.

Wiarygodność

Widzowie muszą wierzyć, kto to mówi (marka lub głos posłańca), co się mówi i jak się mówi. W przeciwnym razie każde połączenie zaczyna się rozpadać - natychmiast.

Wiarygodność jest krytycznym C, ponieważ publiczność może całkowicie zrozumieć komunikat komunikatora, a nawet połączyć się z nim na poziomie emocjonalnym, a następnie szybko odwrócić się i powiedzieć, że pochodzi z tego konkretnego źródła: firma, kandydat na polityk, kierownik, cokolwiek, nie są oni Kupujesz to.

Zakaźność

W komunikacji zakaźność to dobra rzecz. Chcesz, aby Twoi odbiorcy złapali wiadomość, uruchomili ją i rozpowszechniali ją. Pomyśl, kiedy ostatnio widziałeś reklamę telewizyjną, która była tak zabawna lub mądra, że ​​rozmawiałeś o niej ze znajomymi, odnalazłeś ją ponownie lub powtórzyłeś slogan lub hasło w rozmowach. To zaraźliwość.

Aby być zaraźliwym, wiadomość musi być energiczna, nowa, inna i niezapomniana. Powinien także wywoływać żywą reakcję emocjonalną, mieć potencjał mówienia, motywować cel do zrobienia czegoś i wywołać widoczną reakcję.

Umieść 4C w akcji dla efektywnej komunikacji

Ćwicz 4C-ing dla efektywnej komunikacji i stanie się dla ciebie drugą naturą. Spróbuj tego eksperymentu. Zastosuj 4C do reklamy lub wiadomości, które widzisz lub słyszysz dzisiaj w telewizji lub radiu. Czy od razu to dostałeś? Czy wywołało to reakcję emocjonalną? Czy to prawda, czy posłaniec był wiarygodny?

Czy czujesz, że wiadomość utknęła i sprawiła, że ​​chcesz zareagować w jakiś sposób? Możesz też wypróbować 4 e-maile otrzymane dzisiaj. Szybko zobaczysz, dlaczego wiadomości działają i nie działają. Widząc komunikację przez obiektyw 4Cs, będziesz bardziej świadomy swoich problemów z komunikacją i wiadomościami.

Po uruchomieniu komunikatów 4C, zarówno twoich, jak i innych ludzi, przyjrzymy się skutecznej soczewce komunikacyjnej zrozumienia, połączenia, wiarygodności i zaraźliwości.

Staniesz się biegły w czytaniu czegoś tak prostego jak notatka i zrozumieniu, dlaczego to cię tak sprzykrzyło i chciało podjąć działanie, lub dlaczego szybko rzuciłeś to do okrągłego pliku. Im więcej myślisz i zastosujesz 4C do własnych wiadomości, tym skuteczniej staniesz się we wszystkim, co robisz.