Opracuj Biznesowy Plan Działalności Sukcesu

Skorzystaj z planu biznesowego działu kadr, aby sporządzić wykres swojego kursu

Jeśli jesteś kierownikiem działu , Twój szef prawdopodobnie pewnego dnia zada Ci to pytanie: "Jaki jest twój biznesplan dla twojego działu?" Jako lider działu zasobów ludzkich, możesz użyć tych kroków, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Często zadawane pytanie na tej stronie, trudno jest odpowiedzieć w sposób ogólny, ponieważ potrzeby każdej firmy w zakresie wkładu działu HR mogą się znacznie różnić.

Możesz jednak korzystać z tych kroków jako przewodnika podczas opracowywania własnego biznesplanu HR.

Twój biznesplan działu zasobów ludzkich zależy od analizy potrzeb twojego własnego miejsca pracy. Twój biznesplan działu zasobów ludzkich zależy również od nauki i porównywania standardów branżowych poza organizacją.

Ale podstawowym pytaniem, na które musisz odpowiedzieć, aby odpowiedzieć na pytanie szefa, jest pytanie: "Czego potrzebuje twoje miejsce pracy od funkcji HR?" Oto, jak znaleźć odpowiedź.

Kroki w celu opracowania planu biznesowego działu zasobów ludzkich

1. Rozpocznij swój biznesplan w dziale zasobów ludzkich, wyjaśniając dokładnie, czego twój szef potrzebuje i czego chce od ciebie, i jak szczegółowo. Nie chcesz spędzać godzin na opracowywaniu informacji lub szczegółowego planu, którego szef nie potrzebuje lub nie chce.

To powiedziawszy, dla twojego własnego jasnego celu i kierunku, twój własny plan strategiczny dla twojego działu, to podejście przyniesie wielką wartość.

2. Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami stanowisk opracowanymi dla dyrektora HR / wiceprezesa , działu ds. HR i asystenta HR . Czy w tych opisach zadań znajdują się funkcje, których nie wykonujesz, a które mogłyby zapewnić wartość dodaną Twojej organizacji?

Rozpocznij listę funkcji. Możesz także skorzystać z opracowanego komercyjnie działu audytu / programu działu kadr lub od czasu do czasu darmowej listy planu audytu działu kadr.

3. Spójrz na tę listę, a także dodaj do listy funkcje, które dział kadr już wykonuje, i funkcje, które chcesz dodać lub odjąć. Minuta nie jest wymagana, dopóki nie będziesz gotowy do złożenia planu biznesowego działu kadr po wykonaniu tych kroków.

4. Spotkaj się ze współpracownikami, aby uzyskać ocenę bieżącego zadowolenia z usług, dodatkowych usług, które chcieliby dodać, oraz pomysłów na temat tego, jak dział HR może najlepiej wspierać misję , wizję i cele Twojej organizacji.

Zadaj pytania swoim kluczowym współpracownikom przed spotkaniem. Poinformuj ich, że rozesłałeś pytania z wyprzedzeniem, aby mogli również uzyskać informacje zwrotne od swoich pracowników. Jeśli skutecznie zebrałeś powyższe wewnętrzne i zewnętrzne informacje, możesz być w stanie przedstawić wybory w formacie oceny i rankingu.

Jest to kluczowy krok w twojej organizacji do oceny, jakie funkcje zarządzania linią i pracownicy chcą od funkcji HR. Oczywiście istnieją funkcje administracyjne i doradcze, które mogą nigdy nie uwzględniać prośby o zapewnienie, że będziesz nadal zapewniać w ramach profesjonalnej funkcji HR.

Celem pytania jest znalezienie ofert, które zdaniem klientów najbardziej potrzebują.

5. Tworzysz wiele wewnętrznych informacji na temat potrzeb HR twojej firmy. Możesz również zajrzeć do ostatnich czasopism z profesjonalnych stowarzyszeń, takich jak Society for Human Resource Management (SHRM).

Porozmawiaj z kolegami w lokalnych stowarzyszeniach, w których uczestniczysz. Zapoznaj się z dostępną literaturą, taką jak HR Magazine . Artykuły z tej sekcji TheBalance.com są szczególnie użyteczne przy planowaniu priorytetów i zakresu biznesplanu działu HR.

6. Po zebraniu wszystkich tych informacji lub nawet na tyle - na przykład priorytety twoich kierowników mogą dać ci wyjątkowo jasny kierunek - możesz zrobić plan. Możesz zobaczyć, czego brakuje w dziale personalnym, co możesz rozszerzyć, na czym musisz skupić się strategicznie, aby zbudować wkład twojego departamentu, i co możesz obecnie zaoferować, co nie jest potrzebne.

7. Z tych zidentyfikowanych misji ustal priorytety i przygotuj plan, oparty na zasobach i preferowanej przez Ciebie metodzie prezentacji lub realizacji, o tym, co możesz osiągnąć w tym roku i następnym. Niektóre rozwiązania mogą być oparte na HRIS ; inni mogą mieć do czynienia z ofertami biur HR; inne mogą wymagać strategicznej zmiany kierunku lub dodania ważnej funkcji. Nie dowiesz się, dopóki nie uczysz się i nie pytasz.

Teraz możesz na koniec odpowiedzieć na pytanie szefa: Jaki jest twój biznesplan dla działu HR?

Więcej o planowaniu strategicznym