Transfer w pracy jest szansą na karierę

Transfer w pracy to podejście pomagające pracownikom rozwijać ścieżkę kariery . Przeniesienie zapewnia doświadczenie w innych obszarach obecnego działu pracownika lub w nowym dziale w firmie.

Przekazywanie pracy to sposób, aby pomóc pracownikowi zdobyć szersze i szersze doświadczenie w branży. Jest on częściej dostępny niż promocja, ponieważ mniej osób zamieszkuje kolejne warstwy, ponieważ są one promowane w górę schematu organizacyjnego .

Przeniesienie zazwyczaj nie skutkuje wyższym wynagrodzeniem , chociaż może się to w szczególności wiązać z awansem lub z tym, że inni pracownicy wykonujący tę samą pracę zarabiają więcej niż pracownik przenoszony.

Ponieważ menedżerowie szukają sposobów, aby pomóc pracownikom w dalszym rozwijaniu umiejętności, doświadczenia i wiedzy o firmie, rozwiązaniem jest rozważenie przeniesienia. Podczas pracy z procesem planowania rozwoju wydajności (PDP) , wraz z promocjami, transfer stanowi okazję do nauki i rozwoju pracownika.

W ten sposób motywuje pracowników. Przeniesienie do innej pracy w miejscu pracy jest oznaką, że organizacja dba o możliwości rozwoju pracownika, jeden z pięciu czynników, które pracownicy chcą uzyskać z pracy .

W rzeczywistości, badania przeprowadzone przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) wskazują, że rozwój kariery jest ogromną częścią tego, co pomaga pracodawcom zatrzymać swoich najlepszych pracowników .

Tak więc, jeśli poważnie myślisz o retencji , przeniesienie pracy to kolejna okazja, którą możesz zapewnić pracownikom dobrze znającym karierę.

Zalety transferu

Przeniesienie zapewnia ścieżkę kariery dla pracownika, gdy promocja nie jest dostępna. Zapewnia korzyści pracownikowi. Podczas przelewu pracownik:

Wady przeniesienia

Kuszące jest stwierdzenie, że nie ma wady, gdy pracownik przenosi się do nowej pracy, ale nie jest to prawdą we wszystkich przypadkach. Rozważmy zatem potencjalne wady podczas świętowania powyższych pozytywów.

To zabrzmi tak, jakby odwrotna strona każdego pozytywu była potencjalnym minusem, ale rozważ te potencjalne negatywy w przenoszeniu zadań przez pracowników.

Dla pracodawcy główną wadą jest to, że pracownik nie będzie produkował tak skutecznie, dopóki nie nauczy się nowej pracy. Pracodawca będzie również musiał zastąpić pracownika innym pracownikiem.

Aby przeciwdziałać tym obawom, należy wziąć pod uwagę, że dobry pracownik, który odniósł sukces w przeszłości, szybko nauczy się przyczyniać do nowej pozycji. Jeśli pracodawca pracował nad planowaniem sukcesji , pracodawca ma odpowiedniego pracownika, który czeka na podjęcie pracy przenoszącego pracownika.

Należy pamiętać, że słowo transfer jest często używane zamiennie z terminem, ruch boczny , chociaż przeniesienie może również wiązać się z awansem, podczas gdy ruch boczny nie. Jako taki, w świecie biznesu, pracodawca prawdopodobnie nazwałby to przeniesieniem promocją.