Jak zostać dyrektorem artystycznym

Praca wymaga doświadczenia i kreatywnej wizji

Dyrektor artystyczny nadzoruje sztukę, zdjęcia, grafikę i rysunki, które pojawiają się w gazetach, czasopismach, kampaniach reklamowych i na okładkach książek. Dyrektorem artystycznym jest zazwyczaj osoba, która nadzoruje cały dział projektowy, pracując z edytorami zdjęć i edytorami, aby koordynować sposób dopasowania obrazów do słów.

Więcej niż tylko przypisanie fotografa lub ilustratora do stworzenia obrazu, dyrektor artystyczny pracuje nad tworzeniem koncepcji wizualnych.

Na przykład w czasopiśmie dyrektor artystyczny będzie pracował nad stworzeniem specyficznego wyglądu całego magazynu, zapewniając spójny wizualny wygląd. Jeśli zauważysz, że niektóre czasopisma zachowują określone układy i niektóre rodzaje obrazów, podchodzisz do pracy dyrektora artystycznego.

Gdzie pracują dyrektorzy artystyczni

Dyrektorzy artystyczni pracują w mediach w reklamie, wydawnictwach książkowych i czasopismach. Zazwyczaj specjalizują się w jednym sektorze, koncentrując się na przykład na reklamie lub publikowaniu książek, a rodzaj wykonywanej przez nich pracy jest różny w zależności od branży.

W magazynach, dyrektorzy artystyczni wyobrażają sobie układy i sztukę, które będą pasować do różnych opowiadań w czasopiśmie. W wydawnictwach książkowych dyrektorzy artystyczni często skupiają się wyłącznie na okładkach książek, zatrudnianiu projektantów do tworzenia okładek i nadzorowaniu ich pracy. W niektórych wydawnictwach dyrektor artystyczny może również wykonać niektóre projekty.

Dyrektor artystyczny w agencji reklamowej będzie współpracował z edytorem lub copywriterem, aby tworzyć obrazy z kampanii reklamowej. Niezależnie od branży, w której pracują, większość dyrektorów artystycznych specjalizuje się w konkretnym obszarze, takim jak drukowanie (tworzenie reklam czasopism), telewizji lub internetu. Specjalizacja w określonym obszarze, takim jak drukowanie (tworzenie reklam czasopism), telewizja lub internet .

Jak zostać dyrektorem artystycznym

Większość dyrektorów artystycznych ma dyplomy ze szkół artystycznych, gdzie studiowała projektowanie graficzne, fotografię i rysunek. Kontekst w projektowaniu graficznym jest niezbędny dla większości zadań dyrektora artystycznego.

Ci, którzy chcą wejść na pole, będą musieli znać programy takie jak Photoshop, InDesign, lllustrator i inne podobne programy do projektowania, które pozwolą im edytować zdjęcia i tworzyć grafikę. Większość dyrektorów artystycznych i projektantów preferuje komputery Apple. Dobra szkoła artystyczna będzie kształcić studentów w tych i innych programach, które będą musieli znać, dostarczając im portfolio , które będzie kluczowe dla wylądowania w branży.

Ktoś, kto chce pracować jako dyrektor artystyczny w agencji reklamowej, musi na przykład pokazać potencjalnie pracodawcom przykładowe kampanie reklamowe, które sam utworzył. Aby otrzymać te próbki, musisz mieć doświadczenie z praktyki lub doświadczenia w szkole artystycznej.

Edukacja i szkolenie dla dyrektorów artystycznych

Biorąc pod uwagę konkurs na stanowiska dyrektora artystycznego, większość wymaga co najmniej tytułu licencjata z zakresu projektowania lub grafiki. Dla osób planujących pójście na reklamę zalecana jest koncentracja lub nieletnia.

Wymagane są różnorodne próbki robocze wykazujące wszechstronność, a większość dyrektorów artystycznych spędza trochę czasu na stanowiskach młodszych (takich jak projektant lub asystent dyrektora artystycznego), aby zdobyć podobne doświadczenie.

Agencje reklamowe zwykle proszą o co najmniej trzyletnie doświadczenie. Jeśli chodzi o stanowiska w dziennikarstwie, najlepszą ścieżką są staże, w których kandydaci mogą uzyskać cenne doświadczenie w pracy.