Jak pracować dla agencji reklamowej

Podjąłeś decyzję. Zmierzyłeś za i przeciw i doszedłeś do wniosku, że kariera w reklamie jest właśnie dla Ciebie. Następnym krokiem jest podjęcie tej decyzji, ale to może być o wiele trudniejsze, niż się wydaje. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych stosunkowo łatwo było znaleźć pracę w dobrej agencji i szybko awansować, jeśli miałeś talent.

Ale w dzisiejszych czasach konkurencja jest intensywna.

Istnieją szkoły zajmujące się tworzeniem wysoko wykwalifikowanych dyrektorów artystycznych, copywriterów i zespołów ds. Kont. Są absolwenci, którzy mają portfele bardziej wypolerowane niż weterani agencji. Agencje są zasypywane setkami aplikacji z całego kraju i całego świata, z jednej lub dwóch otwartych pozycji. Więc jak się dostaniesz? Jaki jest twój plan gry?

Oto 10 sposobów na postawienie stopy w drzwiach. Oczywiście będziesz musiał mieć pracę, która przemawia do agencji, do której się aplikujesz, i hart ducha, aby dalej próbować po każdym odrzuceniu (i będzie dużo). Ale jeśli masz pasję i siłę, możesz to zrobić.

Stażysta w agencji

W przypadku agencji reklamowej stażysta jest sytuacją, w której obie strony wygrywają. Przez większość czasu stażyści pracują za darmo lub płacą minimalną, ale będą wykonywać pracę, która może generować duże sumy pieniędzy dla agencji.

Nie tylko to, ale jest to także bardzo łatwy sposób na przetestowanie potencjalnych pracowników i przyciągnięcie utalentowanych, zanim inna agencja może je zgarnąć.

Tak więc, jeśli masz możliwość stażu w dobrym sklepie, wskakuj na niego. Internowanie pomoże ci dostać się do agencji, ale będziesz także mógł pracować w różnych obszarach, w których inaczej byś nie był.

Porozmawiaj z przedstawicielem agencji i powiedz agencji, że jesteś chętny i chcesz nauczyć się jak najlepiej wykorzystać swój staż . Doświadczenie, które zdobędziesz jako stażysta, jest bezcenne i może prowadzić do stałej pozycji. Przynajmniej dostaniesz świetną pracę do swojego portfela, a także praktyczne doświadczenie, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Wybierz pozycję na poziomie wejścia

Jeśli nie możesz dostać świetnej pracy w agencji, po prostu idź do pracy. Kropka. Wiele osób z sukcesem rozpoczęło karierę w reklamie, przyjmując JAKĄKOLWIEK pracę w agencji, a następnie pracując nad swoją drogą. Nie bój się pracować poza swoim opisem stanowiska. Wejdź tam i naucz się wszystkiego, co możesz. Jeśli nie możesz przenieść się w tej agencji, możesz nadal korzystać z tego doświadczenia, aby znaleźć pracę gdzie indziej.

Niektórzy twierdzą, że będziesz postrzegany jako ten pracownik, który jest wystarczająco dobry dla poczty, lub asystenta kierownika budowy. Nonsens. Jeśli masz umiejętności, znajdziesz sposób, aby to pokazać. Zaprzyjaźnij się z ludźmi, którzy pracują w działach, z którymi chcesz pracować. Pokaż im swoje pomysły. Dostań się pod skórę. Jeśli agencja może zatrudnić osobę bezdomną (tak się faktycznie stało), może zatrudniać z własnych szeregów.

Wykonuj pracę niezależną

Jeśli chcesz zostać copywriterem lub grafikiem, rozważ freelancing jako sposób na wejście do biznesu. Opłacanie własnymi stawkami, własna kampania reklamowa się i podejście do małych firm (a nawet agencji) to narzędzia, z których możesz skorzystać w poszukiwaniu pracy przez agencje. Powinieneś mieć portfel online gotowy do pracy i być dostępny dla sieci jak szalony.

Jest to nie tylko świetny sposób na tworzenie sieci kontaktów i tworzenie portfolio legalnych publikacji, ale oferuje także szeroki zakres projektów i kampanii doskonalących umiejętności. Pewnego dnia pracujesz nad lodami, następny na kartach kredytowych lub witaminach. I dostajesz prawdziwą dyscyplinę, naprawdę szybko.

Utwórz reklamy spec

SPEC ADS przyjmują dwie formy. Po pierwsze, mogą to być po prostu Twoja wersja lub odtwarzanie opublikowanej reklamy.

Możesz pomyśleć, że możesz zrobić lepiej niż reklamy drukowane przez głównego producenta samochodów w Twoim ulubionym czasopiśmie. Lub reklamy w lokalnej prasie fryzjerskiej mogą wymagać przeróbki.

Robisz to ponownie, ale lepiej. Możesz także zrobić coś zupełnie poza ścianą, w przypadku produktów i marek, które nawet nie istnieją. Celem pracy spec to pokazanie swojej kreatywności i sposobów rozwiązywania problemów. Jeśli Twoja reklama spec jest wystarczająco dobra, może stać się wirusowa. Gdy wyświetli tysiące (lub nawet miliony) wyświetleń w YouTube, Tumblr lub innym formacie, agencje reklamowe będą zwracać uwagę.

Skontaktuj się ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi

Wiele stacji radiowych i telewizyjnych zatrudnia pracowników, którzy specjalnie piszą reklamy. Mogą również produkować określone rodzaje programów dla stacji. To świetna okazja, aby rozpocząć działalność. Ponieważ większość stacji radiowych i telewizyjnych nie płaci dużo za te typy stanowisk, zarówno osoby z niewielkim doświadczeniem, jak i bez doświadczenia mają szansę na wejście na rynek.

Niestety, wiele z wykonanych tutaj prac nie będzie satysfakcjonujące, twórcze ani strategiczne. Reklamy mają charakter formuły, a klienci zazwyczaj lubią je w ten sposób. Zasadniczo jest to protekcjonalny scenariusz, który określa korzyści płynące z produktu lub usługi, a następnie wielokrotne odczyty numeru telefonu lub strony internetowej. Możesz jednak nawiązać tutaj wspaniałe kontakty, które mogą prowadzić do większych i lepszych możliwości.

Uzyskaj edukację reklamową

Zdobywanie wykształcenia w dziedzinie reklamy nie dotyczy tylko studentów. Jeśli poważnie myślisz o pracy w agencji, możesz wiele się nauczyć, biorąc udział w kursie. Nie musi to oznaczać, że musisz się spakować i przenieść do najbliższej szkoły reklamowej.

Internet dał tak wielu ludziom możliwość poznania reklamy i tego, co jest potrzebne, aby zrobić to w biznesie, w zaciszu własnego domu. Jeśli obecnie jesteś zatrudniony w innej dziedzinie pracy, zastanów się nad lekcjami nocnymi lub lekcjami online, które można wykonywać według elastycznego harmonogramu.

Przedstaw się kluczowym osobom

Jeśli szukasz pozycji po kreatywnej stronie reklamy, wyślij e-mail lub napisz list do dyrektora kreatywnego . Przedstaw się w przyjaznym, profesjonalnym tonie i daj krótką biografię. Możesz nawet posunąć się nawet do stworzenia własnej kampanii w mediach społecznościowych lub wirusowego wideo.

Upewnij się, że dowiesz się, kto jest dyrektorem kreatywnym, a nie tylko zwróć się do twojego listu: "Do kogo to może interesować ". Chcesz zbliżyć się do tej osoby tak, jak chciałbyś znać przyjaciela, więc uzyskaj jego imię i pisownię. W ciągu kilku tygodni możesz skontaktować się z dodatkowym listem lub zadzwonić do dyrektora kreatywnego. Po prostu nie nazywaj ich w pierwszej kolejności. Każdy pracownik agencji będzie zajęty, a zwłaszcza ktoś na stanowisku kierowniczym, który żongluje wieloma projektami naraz.

Sieć, sieć, sieć

Jest to jedna z tych firm, które żyją zgodnie z zasadą: "nie tylko to, co wiesz, to KTO znasz." Czasami wszystko, co oddziela dwie bardzo utalentowane osoby, jest związkiem z kimś w agencji. Nie zostawiaj tego, ponieważ nie znasz właściwych ludzi.

Poszukaj okazji, by spotkać się z ludźmi z Twojej okolicy, którzy aktywnie pracują w branży. Wiele miast ma lokalne kluby reklamowe, które sponsorują specjalne wydarzenia, seminaria edukacyjne i profesjonalne warsztaty. Wyjdź tam i poznaj ludzi, którzy mogą być twoim kolejnym potencjalnym pracodawcą.

Spróbuj pracować w dziale sprzedaży lub PR

To nie jest dokładnie to samo. Istnieje duża różnica między reklamą a sprzedażą, ale bycie na przykład dyrektorem ds. Konta w salonie samochodowym może pomóc w wypełnieniu luki między brakiem doświadczenia a pracą w agencji. To także dobry sposób na poznanie ludzi, udoskonalenie technik sprzedaży i odkrycie własnych mocnych i słabych stron.

PR i reklama są znacznie bardziej powiązane, ale znowu nie są takie same. Jednak jest tu wiele zwrotów, a jeśli znajdziesz dobrą, kreatywną agencję PR, możesz wykonać bardzo satysfakcjonującą i godną wyróżnienia pracę.

Bądź naprawdę entuzjastyczny

Czy pasjonujesz się pracą w reklamie? Naprawdę namiętny? Czy jesteś ciężko pracującym, który jest gotów podjąć się tego zadania, nawet jeśli oznacza to, że pracujesz dobrze poza typowym 9-5?

To tylko niektóre z pytań, które naprawdę musisz ocenić, jeśli chcesz rozpocząć karierę w reklamie . Jeśli możesz uczciwie powiedzieć: "Tak, absolutnie", musisz przekazać to potencjalnemu pracodawcy. Nawet w obecnych czasach zgiełku, pracodawcy są podekscytowani widząc kogoś z prawdziwą pasją i entuzjazmem.

Jest powód, dla którego dostali się na boisko, a twoja energia to przypomina. Osoby z dużym doświadczeniem zostały pobite z pracy przez kogoś z mniejszym doświadczeniem, ale dużo serca. Osobowość ma długą drogę.