Przygotowywanie portfolio reklamowego z reklamami specyficznymi

Jak rozpocząć przygotowywanie dobrego portfolio produktów

Przeglądanie portfolio. Getty Images

Przygotowanie portfolio reklamowego z reklamami specjalnymi może sprawić, że poczujesz się jak amator, ale dyrektorzy kreatywni w agencjach reklamowych zatrudnili swoją sprawiedliwą część obiecujących copywriterów i grafików w oparciu o samą specyfikację . Jeśli jesteś świeżo po studiach lub po prostu chcesz zacząć reklamę, ten segment pytań i odpowiedzi odpowiada na prawdziwe pytania, które ludzie tak jak Ty pytają każdego dnia.

P: "Niektóre z moich reklam są dość proste i dość krótkie, a ponieważ są tylko tekstowe, wypełniają tylko niewielką część strony, a zatem wyglądają trochę" bla ". Użyłem twojego pomysłu na wyrównanie strony i używając zaprojektowanego tła, ale wciąż jest dużo pustej przestrzeni. Czy powinienem użyć większej czcionki? "

Odp .: Zostaw ich w spokoju. Zwiększenie rozmiaru czcionki nie oszuka dyrektora kreatywnego w kwestii długości. Zwróci jeszcze większą uwagę na blok krótkiej kopii. To tak jak wtedy, gdy byliśmy mali i staraliśmy się napisać naprawdę duże, aby przejść na stronę, gdy nauczyciel poprosił o dwustronicowy raport.

P: "Poza drukiem borykam się z innymi mediami. Czy powinienem spróbować wymusić reklamę w innym medium, żeby być zróżnicowanym, czy też mogę trzymać się całego druku?"

Odp .: Musisz mieć w swoim portfolio inne media reklamowe, aby pokazać, że możesz pisać więcej niż drukować. Większość agencji obsługuje różnych klientów i tworzy dla nich różnorodne materiały. Pokazywanie umiejętności pisania innych mediów dowodzi, że możesz obsłużyć każdy projekt, który otrzymałeś.

Mówię to wszystko z ostrożnością. Nie chcesz zbijać swojego portfela za pomocą każdego medium reklamowego, aby pokazać, że możesz to napisać. Bądź selektywny i realistyczny.

Jeśli agencja twierdzi, że poszukuje copywritera do pisania reklam, będziesz potrzebować treści dostosowanych do konkretnych potrzeb tej agencji. Jeśli masz w swoim portfolio wyłącznie próbki reklam prasowych, a kandydaci z takim samym doświadczeniem mają reklamy w swoim portfolio, od samego początku będziesz pracował w niekorzystnej sytuacji.

Nigdy nie myśl o swoim portfolio jako ukończonym projekcie. Nie tylko chcesz zaprezentować swoją najlepszą pracę, ale także chcesz dostosować swoją zawartość do specyfikacji oferty pracy. Na przykład wpis dla copywritera do pisania reklam powinien przyciągać copywriterów z reklamami w swoich portfelach.

P: "Wiele moich reklam idzie w parze z reklamą, czy muszę umieścić sekcję, może między nagłówkiem a ciałem, która opisuje, jak myślę powinna wyglądać grafika?"

Zawsze możesz umieścić bardzo krótkie informacje u dołu reklamy, które opisują Twój wizualny pomysł.

P: "Czy można kopiować i wklejać obrazy z witryn takich jak Getty i I-Stock bez kupowania zdjęć, jeśli mam zamiar użyć go tylko do mojego portfolio?"

Odp .: Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​musisz mieć obrazy, które pasują do twoich próbek pisanych, szczególnie na ryzyko użycia obrazów chronionych prawami autorskimi. Dyrektorzy kreatywni woleliby raczej widzieć portfel jednolitej kopii na zwykłym białym papierze niż wystrojona reklama z cudzymi zdjęciami chronionymi prawem autorskim.

Może to być również czerwona flaga w oczach Dyrektora Kreatywnego . nie chcesz zadawać żadnych pytań na temat własnej etyki za pomocą obrazów, o których wiesz, że nie zapłaciłeś.

Może się wydawać, że jest to odcinek, ale będziesz mieć zaufanie do szczegółów informacji o firmie klienta, nie wspominając o szczegółach agencji. Muszą wiedzieć, że jesteś uczciwy i godny zaufania. Co więcej, jeśli robisz zdjęcia, podsuwasz im również pytania, że ​​mógłbyś podnieść kopię i sam jej nie stworzyłeś.

Niech twoja kopia mówi sama za siebie. Nie ubiegasz się o pracę związaną z projektowaniem graficznym, więc nie martw się o dołączanie zdjęć do SPEC ADS.

P: "Złożyłem listę wszystkich agencji reklamowych w [mieście] i odkryłem, że wszystkie z wyjątkiem trzech mają mniej niż 30 pracowników tam pracujących. Jest bardziej prawdopodobne, że mniejsza firma lub większa firma zatrudnia kogoś bez doświadczenia ? "

Odp .: To zależy od agencji. Większość agencji szuka kogoś na dłuższą metę.

Oni widzą, że po prostu jesteś poza szkołą, ale uważają cię za inwestycję. Nie czekałeś już od 20 lat i nagle zdecydowałeś, że chcesz pracować w dużej agencji. Nie obniżaj wartości swojej edukacji.

Mniejsze agencje są również świetnym poligonem. Wybierz oba rodzaje agencji, aby otrzymać tam swoje imię i nazwisko. Znajdziesz dla siebie szansę.

P: " Wiem, że mogę i będę bardzo dobrze radził sobie jako copywriter, ale po prostu nie mam dostatecznej wiary w moje reklamy SPEC.A czy mimo to dostaniesz się jako twórca z przyzwoitą książką?"

Odp .: Spraw, by Twoja książka była więcej niż przyzwoita. I nie mam na myśli obrazów i pełnokolorowych drukowanych materiałów. Mówię dobrze, solidną, nadającą się do sprzedaży kopią, która pokazuje twój talent.

To zrobi pierwsze wrażenie na dyrektorze kreatywnym. Jeśli twoja książka jest przeciętna, dyrektor kreatywny pomyśli, że to jest najlepsze, co możesz zrobić, a przekażą cię komuś innemu.

Zostań copywriterem z doświadczeniem przeciwko absolwentowi uczelni bez wcześniejszego doświadczenia. Umieść swoje książki obok siebie. Jeśli copywriter z pewnym doświadczeniem ma słabe portfolio, a absolwent college'u ma wyjątkowe portfolio, to absolwent college nie tylko wyrównał szanse, ale może nawet mieć tę przewagę.

P: "Nie jestem tutaj leniwy, zastanawiałem się tylko, czy mógłbym prosić o test pisemny, czy może zasugerować, że będę pracował za darmo, jeśli wyślą mi klienta, dla którego pracują obecnie? Po prostu nie wiem ... Wymyślenie 10 pomysłów, które zdziwiłoby skarpetki z płyty CD, było bardzo przytłaczające. "

Odp .: Bądź cierpliwy i bądź wytrwały. Dobra agencja nie przekaże ci informacji o kliencie dopóki tam nie będziesz pracować. Jeśli możesz poświęcić trochę wolnego czasu, powiedz, że chciałbyś poświęcić swój czas, aby dowiedzieć się więcej o swojej agencji i znaleźć się w ich szeregach.

Konkluzja: Nie pozwól, aby twoje nerwy dały z siebie wszystko. Trudno jest, gdy potrzebujesz czegoś w rodzaju kariery reklamowej, aby nie podkreślać każdego szczegółu. Nie ma nic złego w pragnieniu, by wszystko było absolutnie doskonałe. Po prostu nie pozwól, aby to dążenie do doskonałości wyszło na jaw.