Omówienie instalacji - Commander, Fleet Activities Chinhae, S. Korea

Dowódca, działania flotowe (KOMFLEKSY) Chinhae, sąsiaduje z bazą marynarki wojennej Republiki Korei, Chinhae, Korea. Chinhae to miasto portowe położone w prowincji Kyong Sang Nam Do na południowo-wschodnim wybrzeżu Korei.

Chinhae to małe miasto na południowo-wschodnim krańcu półwyspu koreańskiego, otoczone pięknymi górami Jahng Bok San z populacją około 140 000 ludzi. Język Chinhae jest językiem koreańskim. Hangul to napisany alfabet koreański, który jest łatwy do nauczenia. Angielski jest drugim językiem, ale na mniejszych i mniej kosmopolitycznych obszarach jest rzadko używany. Koreańska waluta to wygrana, którą można wymienić na dolary w banku wspólnotowym na bazie. Miasto ma bardzo łagodny klimat. Chinhae jest miastem turystycznym i jest szczególnie zajęte wiosną, kiedy kwitnie około 160 000 wiśni. Festiwal Chinhae Cherry Blossom jest znany na całym świecie. Miasto jest strome w historii i wiele atrakcji kulturalnych, takich jak świątynie, muzea i zabytki. W regionie znajduje się wiele parków i miejsc o naturalnym pięknie, takich jak gorące źródła Pugok (około 45 minut jazdy samochodem).

Istnieje duża populacja marynarki wojennej zarówno personelu koreańskiego, jak i amerykańskiego. Atmosfera jest spokojna i przyjazna, a żeglarze z USA czują się bardzo mile widziani przez mieszkańców.

Podstawową misją COMFLEACT Chinhae jest utrzymywanie i eksploatacja obiektów, świadczenie usług i materiałów na rzecz dzierżawców na lądzie i jednostek Sił Operacyjnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz wykonywanie innych funkcji lub zadań, które mogą być kierowane przez wyższe władze . Misja obejmuje obowiązek służenia jako skuteczny instrument polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych poprzez inicjowanie i kontynuowanie programów działań promujących pozytywne stosunki między dowództwem a zagranicznymi 2 obywatelami; oraz pomoc poszczególnym pracownikom Marynarki Wojennej i członkom ich rodzin w efektywnej pracy, życiu z godnością i satysfakcją oraz pełnieniu funkcji pozytywnych przedstawicieli Marynarki Wojennej i Stanów Zjednoczonych podczas pobytu za granicą.

 • 01 Lokalizacja / Dojazd

  Dowódca, działania Floty Chinhae (CFAC) znajduje się na południowym wybrzeżu Korei, około 40 minut od Pusan.

  Dokonując ustaleń poprzez obsługę PSD do transportu do Chinhae, upewnij się, że są świadomi, że COMFLEACT Chinhae znajduje się około 250 mil na południowy wschód od Seulu i bazy lotniczej Osan. Pasażerowie podróżujący do Chinhae powinni zostać skierowani z lokalizacji Conus / Oconus do Chinhae przez Pusan ​​International Airport, położone 28 mil od Chinhae. Sponsor spotka się z tobą na międzynarodowym lotnisku Pusan ​​(Gimhae).

  Wszyscy przybywający pracownicy są zaspakajani przez sponsora na lotnisku Gimhae International Airport (Pusan). Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zaspokojony przez twojego sponsora, ważne jest, abyś niósł swój pakiet powitalny na pokładzie. W Welcome Aboard Packet znajduje się przewodnik po taksówkach, który pomoże ci znaleźć drogę do CFAC.

  Możesz wjechać do Korei w Incheon, ale musisz wziąć lot krajowy z Seul GIMPO do Pusan ​​GIMHAE. Transport z Incheon do Seulu; Wojskowy autobus wahadłowy, taksówka AFEES (ok. 75-85 USD) lub taksówka handlowa (kolor szary lub biały / Korea Północna 55 000 USD - 65 000 USD). Podróż do Seulu może trwać do godziny. Po przybyciu do Incheon skontaktuj się z przedstawicielem USO, aby uzyskać poradę.

  Opłata lotniskowa w Incheon

  Obywatele Korei: 28 000 wygranych. Cudzoziemcy: 28 000 wygranych

  Opłata klimatyczna jest wliczona w cenę biletu.

  Przed przybyciem do Korei należy skontaktować się ze swoim sponsorem i poinformować go o opóźnieniach lub zmianach w danych lotu. Zaleca się zabranie ze sobą czystego munduru i niezbędnych rzeczy w przypadku zagubienia lub opóźnienia bagażu.

  Jeśli Twój lot z CONUS dotrze za późno na ostatni lot do Pusan ​​w 2030, skontaktuj się z obsługą linii lotniczych przed lądowaniem w Seulu i poproś o nocleg. Zazwyczaj polisą linii lotniczych jest zorganizowanie zakwaterowania, jeśli uznają, że ich późne przybycie spowodowało utratę połączenia. Nigdy nie jedź taksówką w Korei bez uprzedniego uzgodnienia taryfy, chyba że jest to czarna taksówka AAFES. Hotele w Seulu są drogie, jeśli jesteś zmuszony nocować w Seulu, zadzwoń do COMFLEACT OOD w Chinhae (011-82-55-540-5111) tak szybko, jak to możliwe. Daj znać, kiedy spodziewasz się wyruszyć z terminalu krajowego w Seulu następnego dnia. Zadzwoń do COMFLEACT OOD następnego dnia przy wejściu do samolotu i potwierdź swój czas odlotu.

  Paszporty nie są potrzebne dla personelu czynnego. Twoja wojskowa karta identyfikacyjna i zamówienia wystarczą, aby przejść przez zwyczaje. Paszporty i wizy są wymagane dla członków rodziny.

 • 02 Główne numery telefonów

  Clifford Daugette / EyeEm / Getty

  Billeting 011-82-55-540-5336 DSN: 762-5336

  Oddział Medical Clinic 762-5415

  C. Turner Joy American School 762-5466

  Klinika medyczna 011-82-55-540-5415 / 5417/5451 DSN: 762-5415 / 5417/5451

  MWR Office 762-5221

  Pusan ​​American School 763-7521 / 7528

  School 011-82-55-540-5466 DSN: 762-5466

  Centrum Młodzieży 762-5381

 • 03 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  DVIDS

  CFAC to mała, zdalna baza składająca się z około 150 członków personelu wojskowego, 100 członków rodziny, 12 pracowników DoD i 143 pracowników KGS.

  Reorganizacja w 1984 r. Ustanowiła dowódcę , działania Floty Chinhae z dowódcą, US Naval Forces, Detachment Chinhae jako działalność najemcy.

 • 04 Tymczasowe zakwaterowanie

  Commander Fleet Activities Chinhae

  Obiekty Navy Gateway Inns & Suites są przeznaczone dla upoważnionych cywilów i wykonawców wojskowych DoD na podstawie oficjalnych zamówień podróży. Aktywne służby wojskowe na urlopie oraz ich osoby pozostające na utrzymaniu i emeryci mogą pozostać na dostępnej przestrzeni. Wszystkie pokoje posiadają aneks kuchenny wyposażony w elektryczne kuchenki, kuchenkę mikrofalową, lodówkę, telewizor i wszelkie inne próby zostały wykonane, aby w pełni przewidzieć twoje potrzeby i zapewnić ci szereg usług i udogodnień.

  Nie trzeba czekać na mieszkanie. Wszystkim towarzyszącym i bez opieki personelowi przydzielane jest natychmiastowe zakwaterowanie.

 • 05 Obudowa

  Oddział Ocean Spokojny

  Aby złożyć podanie w kwaterach rządowych w Chinhae, złożyć wniosek i przydział do mieszkania dla rodziny wojskowej , formularz DD 1746, wraz z kopią zleceń do organizacji mieszkaniowej w Field Activity. Formularze wniosków i zamówienia można składać pocztą, osobiście przez sponsora lub członka najbliższej rodziny sponsora. Wniosek może zostać złożony w dowolnym czasie po otrzymaniu zlecenia na homeport lub na stałe zmiany stacji (PCS). Organizacja mieszkaniowa, po otrzymaniu wniosku członka, natychmiast przekaże członkowi status dostępności mieszkaniowej, (formularz DD 1747), aby poinformować ich o warunkach cesji lub dostępności mieszkań dla rodzin.

  Dla personelu wojskowego dostępnych jest 50 rodzinnych mieszkań. Urządzenia są w pełni umeblowane i mają standardową moc elektryczną 120 V / 60 Hz. Place zabaw znajdują się w obszarach mieszkalnych. Centrum Młodzieży, tereny piknikowe, siłownia, kręgielnia, komisariat, giełda, kaplica, biblioteka i szkoła znajdują się w odległości krótkiego spaceru od bazy mieszkaniowej.

  Na obudowie bazowej jest ogólnie dostępny dla wszystkich członków personelu sponsorowanego aktywnie, w randze od E1 do O5, z minimalnymi lub zerowymi okresami oczekiwania.

  Single Service Members mogą pozostać w Base Bachelor Housing. Upewnij się, że twoje zamówienia i informacje są wysyłane pocztą elektroniczną / faksem natychmiast po otrzymaniu zamówienia.

  Członkowie działu usług sprawdzający mieszkanie w Bachelor Housing (BHH) muszą zgłosić się do recepcji Combined Housing Room, aby uzyskać klucz do pokoju i dokończyć niezbędną procedurę. Wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do wypełnienia Uzupełnionego Załącznika dotyczącego przestępców seksualnych i aplikacji BH. Połączona pracownia Bachelor Housing czynna jest od 07:30 do 23:00 7 dni w tygodniu.

  Wszystkie pokoje BH są w pełni umeblowane i znajdują się w centrum, zapewniając szybki dostęp do większości udogodnień. Wymagania BH według rangi:

  * E1-E4: wspólny pokój i wanna 90 SF
  * E5-E6: prywatny pokój, wspólna kąpiel 135 SF
  * E7-E9: prywatny pokój i wanna 270 SF
  * O1 i powyżej: prywatny pokój i wanna (O1 / O2: 250 SF, O3 i wyżej: 400 SF)

 • 06 Szkoły

  CT Joy Elementary School

  CT Joy Elementary School zapewnia bezpłatną edukację wojskowym i członkom rodzin cywilnych DOD. Program jest dobrze zaokrąglony, amerykański styl i oferuje różnorodne zajęcia pozalekcyjne. CT Joy Elementary oferuje przedszkole do 8 klas.

  Następujące opcje są dostępne dla rodzin, które stacjonują w Chinhae z dziećmi w wieku szkolnym w klasach 9-12:

  1. Busan Foreign School, w pełni akredytowana międzynarodowa szkoła w Busan, położona około 1 godziny i 10 minut drogi, z czesnym wypłacanym przez DODDS.
  2. Taegu American School, szkoła DODDS położona około 1 godziny i 30 minut drogi.
  3. Szkoła domowa ze wsparciem DODDS.

  Rodziny będą mogły wybrać dowolną opcję. Ci, którzy zdecydują się zapisać członków rodziny sponsorowanych przez komendanta w Taegu, mogą mieszkać w Chinhae (dzieci dojeżdżają do szkoły) lub mieszkać w Taegu (dojazdy do pracy z sponsorem).

  Daegu American School (DAS) służy rodzinie członków personelu wojskowego i cywilnego od ponad 30 lat. Służy on w klasach Sure Start -12 z udziałem około 600 studentów. Sekcja elementarna (K-6) liczy około 400 studentów, natomiast sekcja gimnazjum i liceum liczy około 200 studentów. Oferowany jest kompleksowy program zajęć sportowych / pozalekcyjnych.

  Wojskowe i cywilne osoby zależne od dowództwa są uprawnione do zapisów. Ograniczona rejestracja w klasach K-12 jest dostępna dla osób zależnych od personelu spoza kierownictwa. Chociaż DAS ma doskonałe udogodnienia i programy, istnieją ograniczenia dostępności przestrzeni. Wymagana dokumentacja do rejestracji to: 1) Pakiet rejestracyjny DoDDS. 2) Kopię aktualnych zamówień sponsora. 3) Kopię aktu urodzenia dziecka lub paszportu. 4) Wszystkie podręczne szkolne zapisy i transkrypcje. 5) Zatwierdzony zapis szczepień. Jeśli jesteś cywilem, masz wszystkie szczepionki przed przyjazdem jak w Korei, off post są kosztowne.

  Studenci (klasy 9-12), którzy mieszkają w CFAC dojeżdżają autobusem do Camp George (1 1 / 2hrs one way).

 • 07 Opieka nad dziećmi

  Commander Fleet Activities Chinhae

  Brak zorganizowanej opieki nad dziećmi bardzo utrudnia rodzicom samotnie wychowującym dzieci, zwłaszcza tym z dziećmi w wieku przedszkolnym. W przypadku dzieci w wieku szkolnym wyzwania związane z samotnym rodzicielstwem są mniej poważne, ponieważ szkoła trwa od 08.00 do 1440, a kolejne programy dla młodzieży. Ah-joo-mahs (koreańskie zamężne kobiety) są dostępne do opieki nad dzieckiem za ustaloną opłatą.

  Commander Fleet Activities Chinhae ma Child Development Group Home dostępny do opieki nad dziećmi w budynku 702 FPO, AP 96269-1100, Telefon 011-82-55-540-5381 Telefon (DSN) 315-762-5381 Fax 011-82-55- 540-5966 Faks (DSN) 315-762-5966.

  The Child Development Group Home to centrum rozwoju dzieci stworzone do pracy z dziećmi od niemowląt do 5 lat jako główni użytkownicy. Atmosfera grupy domowej działa w klasach wielowiekowych, które tworzą małe centrum rozwoju dzieci w domu. Nie ma listy oczekujących, co oznacza, że ​​nie ma czekania na opiekę (każdy może skorzystać z usługi).

  Opłaty są standaryzowane w programach Navy na całym świecie.

  Bezpłatne rekreacyjne centrum młodzieżowe jest otwarte dla dzieci w wieku 6-12 lat. Centrum oferuje zajęcia pozalekcyjne, takie jak gry, sztuki i rzemiosła, program czytania, filmy i karaoke. Centrum jest również otwarte w weekendy. W piątkowe i sobotnie wieczory personel Centrum Młodzieżowego zapewnia zajęcia dostosowane do wieku, takie jak kręgle, karaoke, filmy i zajęcia plastyczne dla naszych nastolatków. Program rekreacyjny dostępny dla nastolatków w wieku 12-18 lat jest dostępny od czerwca do Sierpień. W lecie organizowane są cotygodniowe wycieczki terenowe i grill.

 • 08 Opieka medyczna

  Commander Fleet Activities Chinhae

  Oddziałowa Klinika Medyczna Chinhae jest kliniką satelitarną US Naval Hospital Yokosuka , Japonia. Zapewnia ambulatoryjną opiekę medyczną (dorosłą, pediatryczną i ob / gyn) dla czynnych żołnierzy służby zdrowia i kobiet, ich podopiecznych, emerytów, cywilnych wykonawców i Amerykanów pracujących za granicą w Korei.

  Opieka stacjonarna jest świadczona w jednym z czterech akredytowanych lokalnych koreańskich szpitali. Rutynowe zabiegi chirurgiczne i skierowania do specjalistycznej opieki są wykonywane w 121. szpitalu armii w Seulu oraz w Samsung Medical Center w Masan.

  Opieka w nagłych wypadkach jest świadczona w centrum Samsung Medical w Masan lub w szpitalu Fatima w Changwon, około 25 minut.

  Awarie położnicze są obserwowane przez lokalny koreański OB / GYN w Samsung Medical Center lub Fatima Hospital. Rutynowe ciąże mogą być wykonywane w 121. szpitalu wojskowym w Seulu lub lokalnym koreańskim szpitalu. Ci, którzy zdecydują się dostarczyć w szpitalu armii w Seulu, zostaną przeniesieni do Seulu w 38. tygodniu ciąży. Gniazdo bociana (tymczasowe kwatery) są dostępne dla przyszłych matek przeniesionych do Seulu. Skomplikowane ciąże mogą wymagać wcześniejszego skierowania. Pacjentki, które zajdą w ciążę, zostaną na ogół przeniesione z Korei przed 20 tygodniem ciąży. Jest to zasada USFK, która ma pierwszeństwo dla OPNAVINSTR. Wszystkie rutynowe usługi prenatalne są świadczone w Chinhae, podczas gdy skomplikowany OB jest adresowany do 121. szpitala wojskowego lub lokalnego koreańskiego OB / GYN.

  Przed przeniesieniem wymagane jest przeprowadzenie kontroli przesiewowej w celu wypełnienia obowiązków zagranicznych. Członkom odmawia się zleceń do Korei tylko wtedy, gdy ich stan medyczny lub zależny od nich wymaga dostępu do specjalistów lub obiektów, które nie są łatwo dostępne. Istnieje pełny zestaw urządzeń medycznych dostępnych podobnie do większości Państwowych Instalacji Morskich, mimo że jesteśmy odizolowaną stacją pracy. Jednak niektóre warunki wymagające rozległej opieki specjalistycznej mogą zostać uznane za niezgodne z tą izolowaną lokalizacją.

  W Chinhae nie ma dentysty. Dentysta z US Army lub US Naval Hospital Yokosuka przybywają co najmniej raz na kwartał. Z tego powodu członkowie i ich osoby pozostające na utrzymaniu muszą zaktualizować swój status stomatologiczny przed wyjazdem i są zachęcani do jakichkolwiek problemów w tym czasie. Wizyty awaryjne można zobaczyć w Camp Walker, bazie wojskowej w Daegu, około półtorej godziny od Chinhae lub kliniki Dr Woo w Chinhae, która jest powiązana z programem stomatologicznym Tri-care.

  Przynieś dwie pary okularów lub odpowiednich soczewek kontaktowych, wkładki do maski przeciwgazowej (wymaganie dowodzenia) i pisemną receptę na okulary, na wypadek gdybyś musiał je wymienić w Korei. Można to zrobić po niskich kosztach w gospodarce.