Przegląd Malmstrom Air Force Base, Montana

Baza lotnicza Malmstrom jest bazą sił powietrznych Stanów Zjednoczonych w Cascade County, Montana, położoną we wschodniej części Great Falls.

Malmstrom AFB jest jedną z trzech amerykańskich baz wojskowych, która utrzymuje i obsługuje międzykontynentalną rakietę balistyczną Minuteman III. 341. Skrzydło Rakietowe zgłasza się bezpośrednio do Dwudziestych Sił Powietrznych w bazie sił powietrznych FE Warren w Wyoming. Jest częścią Dowództwa Sił Powietrznych z siedzibą w bazie lotniczej Peterson w Kolorado.

Malmstrom AFB został nazwany na cześć pułkownika POW Einara Axela Malmstroma. Pułkownik Malmstrom zestrzelił swoją 58. bojową misję bojową podczas II wojny światowej, został dowódcą USA Luftwaffe Stalag Luft 1 South Compound, w Barth w Niemczech. Po zwolnieniu i powrocie do aktywnej służby lotnictwa, zginął w katastrofie trenera T-33 Shooting Star 21 sierpnia 1954 roku w pobliżu bazy lotniczej Great Falls. W krótkim okresie swojej kadencji dowódcy wicemistrza pułkownik Malmstrom zjednoczył się z lokalną społecznością.

 • 01 Misja

  Misją 341. pocisku rakietowego jest obrona Ameryki z gotowymi do walki lotnikami i siłami nuklearnymi. Obecnie Malmstrom jest domem dla 150 ICBM Minuteman III, 50 w każdej z 3 eskadr, 10, 12 i 490. Prowadzony jest szczegółowy program przedłużania życia, aby pociski były bezpieczne i niezawodne w XXI wieku.

 • 02 Lokalizacja / Dojazd

  Staff Sgt. Jonathan Snyder / Wikimedia Commons / Public Domain

  Malmstrom AFB znajduje się w sąsiedztwie i na wschód od miasta Great Falls w North Central Montana.

  Miasto jest dostępne z południa, przez Interstate 15 z miast Butte i Helena. Od zachodu na autostradzie 200 od miasta Missoula. Od wschodu autostradą 87 od miasta Lewistown. Od północnego wschodu autostradą 87 od miasta Havre, a od północy drogą międzystanową 15 od miasta Shelby.

  Międzynarodowe lotnisko Great Falls obsługuje obszar Great Falls i znajduje się około 9 mil na zachód od lotniska MAFB. Taksówki lub samochody do wynajęcia są łatwo dostępne na lotnisku, ale sugeruje się, aby Twój sponsor przewieźć Cię do bazy. Nie ma wojskowych przewozów wahadłowych z lotniska do bazy. W Great Falls istnieje komercyjna usługa transportu autobusowego, ale harmonogram jest ograniczony.

  Z lotniska jedź Interstate 15N do zjazdu 10 St South. Kieruj się na wschód na 10 St South na wschód od Great Falls i podejmij 57st N około 1 mili do bramy MAFB.

 • 03 Główne numery telefonów

  • Podstawowy operator DSN 632-1110 (406) 731-1110
  • Billeting 406-727-8600 DSN: 632-3394
  • Centrum Rozwoju Dziecka 406-731-2417 DSN: 632-2417
  • Klinika stomatologiczna 406-731-2846
  • Biuro Obozu Fam 406-731-3263 / 4202 DSN: 632-3263 / 4202
  • Domy opieki nad dziećmi z rodzinami 406-731-2116 DSN: 632-2116
  • Biuro zarządzania mieszkalnictwem 406-731-3056 / 4623 DSN: 632-3056 / 4623
  • Malmstrom Medical Group 406-731-4633 / 1-888-874-9378
  • Centrum Aktywności Młodzieżowej 406-731-2422 / 4634 DSN: 632-2422 / 4634
 • 04 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  341. Missile Wing, z siedzibą w bazie lotniczej Malmstrom, jest jednostką przyjmującą i jedną z trzech amerykańskich baz wojskowych, które utrzymują i eksploatują międzykontynentalną rakietę balistyczną Minuteman III.

  Malmstrom jest najmłodszą społecznością w Montanie i najmłodszą siłą roboczą w lotnictwie . 53 procent oficerów to porucznicy, a 55% z nich to lotnicy, sierżant sztabowy. Z naszych ponad 4000 pracowników 88% to członkowie wojskowi, a 12% to pracownicy cywilni.

 • 05 Tymczasowe zakwaterowanie

  Tymczasowe zakwaterowanie w bazie są ograniczone. PCS-out ma pierwszeństwo w obiekcie zakwaterowania tymczasowego (TLF). Rezerwacje na PCS-in mogą być dokonywane przez dwa tygodnie z możliwymi rozszerzeniami. Zwierzęta nie są akceptowane w TLF. W przypadku rezerwacji zadzwoń do biura TLF, 7028 4th Ave N, Malmstrom AFB MT 59402-6835 lub telefonicznie: Commercial (406) 727-8600 lub DSN 632-3394.

  Jesteś uprawniony do pobytu w hotelu Malmstrom Inn, jeśli masz zamówienia na TDY lub PCSing. Tymczasowe zakwaterowanie w bazie są ograniczone. PCS-out ma pierwszeństwo w obiekcie zakwaterowania tymczasowego (TLF). Rezerwacje na PCS-in mogą być dokonywane przez dwa tygodnie z możliwymi rozszerzeniami. W przypadku rezerwacji proszę kierować korespondencję do biura TLF, (406) 727-8600 lub DSN 632-3394.

  Po przyjeździe, hotel Malmstrom Inn, biuro zakwaterowania i całodobowy punkt przyjazdu pomogą w skontaktowaniu się ze sponsorem (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i zapewnią Ci zakwaterowanie tymczasowe, jeśli będzie to potrzebne. Jeśli nie masz sponsora lub nie możesz skontaktować się ze swoim sponsorem, urzędnik biura zakwaterowania powiadomi twoją jednostkę, że potrzebna jest pomoc sponsorska. Będą również próbować odpowiedzieć na którekolwiek z twoich pytań.

  Wszyscy członkowie armii przebywający w tymczasowym mieszkaniu są upoważnieni do pozostania tam przez okres do 30 dni; jednak tylko 10 dni zostanie zwrócone.

  Pojedynczy członkowie powinni zameldować się przy zakwaterowaniu na klucz do apartamentu gościnnego, gdy czekają na swój pokój w akademiku.

 • 06 Obudowa

  Kwalifikujący się personel wojskowy może złożyć wniosek o wcześniejsze złożenie wojskowego zakwaterowania rodzinnego w dowolnym momencie po otrzymaniu zamówienia PCS. Wniosek zostanie złożony na formularzu DD 1746, "Wniosek o przydział do mieszkania", złożonego za pośrednictwem Urzędu Mieszkalnictwa w przegrywającej instalacji lub funkcjonariusza, który wykonuje funkcję rozliczania, jeśli nie ma biura mieszkaniowego przy instalacji. Jeden egzemplarz zamówień PCS musi towarzyszyć aplikacji zaliczki. Datą wejścia w życie zaawansowanego wniosku o przyznanie mieszkania dla rodziny jest data wyjazdu z ostatniej stacji obowiązkowej lub data zamawiana do czynnej służby. Jeśli złożysz podanie w ciągu 30 dni od przybycia na nową stację roboczą, datą zgłoszenia jest data wyjazdu z ostatniej stacji. Jeśli złożysz podanie po więcej niż 30 dniach od przyjazdu, data wejścia w życie będzie uważana za datę rozpoczęcia, chyba że członek powróci z zadania zdalnego, które kwalifikuje się na specjalną datę wejścia w życie.

  Wnioskodawcy, którzy chcą określić konkretny rodzaj mieszkania, mogą to zrobić po zgłoszeniu się do biura mieszkaniowego. Jednostki pokojowe są dostępne dla personelu E-3 i poniżej. Jednostki dostępne od E-4 do E-6 to 2, 3 i 4-osobowe Titan & Peacekeeper; oraz 2, 3 i 4 sypialnie nowo zbudowane jednostki w Matador Manor i Minuteman Village. Starsi podoficerowie w klasach płac od E-7 do E-9 kwalifikują się do pokojowych pokojów z 3 i 4 sypialniami, wraz z 3 i 4 sypialniami w Matador Manor i Minuteman Village. Mieszkanie oficera składa się z 3 i 4 sypialni w Peacekeeper i Titan Village. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w zasięg, lodówkę, zmywarkę i wywóz śmieci.

  Mieszanki Pitbull, Pitbull Mix, Rottweiler i Rottweiler nie są dozwolone w bazowej obudowie.

  Przed zawarciem jakiejkolwiek umowy najmu lub sprzedaży wymagane jest odwiedzenie Biura Mieszkaniowego. Tam otrzymasz informacje na temat cennych informacji dotyczących wynajmu i / lub sprzedaży w okolicy, informacje na temat mediów i obszarów o ograniczonym dostępie. Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń (406) 731-3056 lub DSN 632-3056.

  Bez opieki imigranci w klasach od E-1 do E-4 zwykle muszą mieszkać w akademikach i po przyjeździe powinni zameldować się w Centralnym Biurze Zarządzania Akademią. Nowe akademiki zostały ukończone, aby zapewnić jedną plus jedną atmosferę. Malmstrom nie ma kwater oficerów kawalerskich.

  MAFB Housing ma około 25 mieszkań dostępnych dla wyjątkowych Członków Rodziny / Handicapów. Proszę skontaktować się z biurem mieszkaniowym na temat MAFB, aby zapewnić im konkretne potrzeby, które mogą rozwiązać.

 • 07 Opieka nad dziećmi

  Centrum Rozwoju Dziecka zapewnia ośrodkową opiekę dla dzieci w wieku 6 tygodni do 5 lat. CDC zapewnia opiekę dzieciom z aktywnych rodzin wojskowych i cywilnych w wysokiej jakości środowisku edukacyjnym. Są licencjonowane przez Departament Obrony i akredytowane przez Narodowe Stowarzyszenie Edukacji Młodych Dzieci. Centrum ma 162 miejsca na pełen etat.

  Programy opieki nad dziećmi składają się z opieki domowej świadczonej przez licencjonowanych i powiązanych usługodawców. Wyszkoleni dostawcy FCC mogą zapewnić codzienne, nocne, weekendowe i nietypowe godziny opieki dla dzieci w wieku od 2 tygodni do 12 lat. Dostawcy są zobowiązani do ukończenia obszernego programu szkoleniowego i są stale monitorowani pod względem jakości w celu utrzymania licencji. Family Child Care to realistyczna alternatywa dla centralnego programu opieki. FCC zapewniają domową, zindywidualizowaną opiekę. Dostępne są specjalne programy opieki rozszerzonej, opieki rakietowej, opieki nad dziećmi, opiekunów dla wolontariuszy - skontaktuj się z koordynatorem FCC pod numerem 406-731-2116.

 • 08 Szkoły

  Robstutz / Wikimedia Commons / Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported

  System szkolny Great Falls ma 15 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 2 szkoły średnie i 1 prywatne katolickie liceum. Jest 1 alternatywne liceum, 1 Kolegium Technologii, 6 prywatnych szkół podstawowych, 1 prywatny uniwersytet, 4 publiczne uniwersytety i 1 prywatna uczelnia w mieście.

  System szkół publicznych Great Falls wymaga potwierdzenia daty urodzenia i aktualnych zapisów ujęcia w celu zarejestrowania ucznia. To federalna zasada, że ​​tylko 10 dni semestru dopuszcza się na nieobecności w liceum; jeśli uczeń bierze więcej niż 10 dni, ryzykuje utratą kredytu (wyjątki są ustalane indywidualnie dla każdego przypadku). Przedłużenie nieobecności młodszych dzieci może spowodować powtórzenie oceny. Jeśli przyniesiesz ze sobą karty szkolne dziecka, muszą one znajdować się w zapieczętowanej kopercie ze szkoły, do której uczęszczano wcześniej; w innym przypadku system szkolny wyśle ​​je. Pamiętaj, aby podać adres i numer telefonu szkoły, w której ostatnio uczestniczyło twoje dziecko.

  Wszystkie dzieci w wieku szkolnym mieszkające w bazie zarejestrują się w Loy Elementary - kiedy pełnoprawni uczniowie zostaną przydzieleni do innych pobliskich szkół podstawowych (Loy znajduje się tuż za bramą), wszystkie dzieci w wieku gimnazjalnym mieszkające w bazie będą chodzić do North Middle School, a wszystkie licea dzieci przebywające w bazie będą uczęszczać do Charles M. Russell High School.

  Jeśli zastanawiasz się nad szkołami prywatnymi / domowymi, skontaktuj się z Centrum Wsparcia Rodzin, aby uzyskać punkt kontaktowy dotyczący nauczania w domu lub uzyskać więcej informacji.

  Na instalacji nie ma szkół. Wszystkie dzieci uczęszczają do publicznych lub prywatnych szkół z instalacji. Dobra edukacja rozszerzy możliwości dziecka na przyszłość.

  Podstawowe Centrum Edukacji zawiera informacje dotyczące programów oferowanych przez system uniwersytecki i różne uczelnie na temat instalacji.

 • 09 Opieka medyczna

  341. Grupa Medyczna znajduje się na 7300 N. Perimeter Rd. Numer dostępu do kliniki to 406-731-4MED lub 1-866-731-4633, w czasie dyżuru lub po nim.

  Klinika oferuje praktykę rodzinną, pediatrii, medycyny lotów / rakiet, ginekologii, optometrii, zdrowia psychicznego, fizykoterapii i usług stomatologicznych. Ma również radiologię, w tym MRI, oraz usługi laboratoryjne. Nie ma sali ratunkowej ani szpitala. Klinika jest czynna od 7:30 do 16:30 od poniedziałku do piątku. Kończy się czwartego czwartku każdego miesiąca na trening gotowości. Jest ona również zamknięta we wszystkie święta federalne i 341. dni rodzinne w Wing Wing i Air Force Global Strike Command.

  Tylko personel Active Duty, rejestranci TRICARE Prime i TRICARE Plus mogą szukać pomocy medycznej. Jednak apteka, laboratorium, radiologia i fizykoterapia są dostępne dla wszystkich uprawnionych beneficjentów. Usługi opieki stomatologicznej są dostępne wyłącznie dla żołnierzy czynnych. Jednak awaryjna opieka stomatologiczna jest dostępna dla wszystkich.

  Jeśli konieczna jest specjalistyczna opieka, zostaniesz skierowany do społeczności medycznej Great Falls. Jednak niektóre specjalności nie są dostępne w lokalnej społeczności. Jeśli ty lub członek rodziny wymaga jednej z tych specjalności, możesz zostać skierowany do innych miast w Montanie lub w innych stanach. Istnieje zasiłek TRICARE, który może być w stanie pomóc w pokryciu kosztów podróży. Informacje o korzyściach podróży są dostępne za pośrednictwem Tricare Operations and Pacjent Administration (TOPA).

  Jeśli doświadczasz prawdziwego nagłego wypadku, zadzwoń pod numer 911 lub udaj się bezpośrednio do izby przyjęć położonej na Wschodnim kampusie Benefit Healthcare. Powinny one powiadomić PCM o wizycie ER lub o przyjęciu następnego dnia służby, jeśli to możliwe. Aby zaspokoić potrzeby pilnej potrzeby po normalnych godzinach pracy, należy zadzwonić na numer PCM pod numer (406) 731-4MED, jeśli nie ma połączenia z numerem 1-866-731-4633.