Życie w mieszkaniu dla rodziny wojskowej lub życie poza bazą

imcomkorea / Flickr

Członkowie, którzy mają na utrzymaniu, zwykle mają możliwość zamieszkania na bazie w wojskowych domach rodzinnych za darmo lub poza domem i otrzymują miesięczny zasiłek mieszkaniowy . Członkowie, którzy są przydzieleni do miejsc, w których osoby pozostające na utrzymaniu nie mogą podróżować po kosztach rządowych (takich jak podstawowe szkolenie i niektóre zagraniczne podróże bez opieki) mogą mieszkać w koszarach za darmo i nadal otrzymywać zasiłek mieszkaniowy (za lokalizację swoich osoby pozostające na utrzymaniu), aby zapewnić gospodarstwo domowe dla członków rodziny.

W niektórych bazach członkowie mogą nie mieć wyboru. Kiedy stacjonowałem w Bazie Sił Powietrznych Edwards w Kalifornii, wszyscy Pierwsi Więźniowie i wielu dowódców byli zobowiązani lokalnymi przepisami do życia w bazie. To dlatego, że Wing Commander chciał, aby jego najwyższe kierownictwo było zawsze dostępne. Najbliższym znanym miastem poza miastem jest Lancaster, który znajduje się około 45 mil od głównej bazy.

Wymagania dotyczące mieszkań dla rodzin

Aby mieszkać w wojskowych domach rodzinnych, musisz mieszkać w domu z osobami zależnymi. Istnieją wyjątki dla tych, którzy są tymczasowo rozmieszczani lub którzy obsługują zdalną wycieczkę zagraniczną. W takich przypadkach członkowie rodziny mogą nadal mieszkać w wojskowych domach rodzinnych, podczas gdy członek jest nieobecny. Jeśli jesteś osobą rozwiedzioną lub niezamężną i masz fizyczną opiekę nad dzieckiem lub dziećmi przez co najmniej 1/2 roku, kwalifikujesz się. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, a ty i twój współmałżonek się rozdzielicie (zakładając, że żadne z dzieci nie mieszka z tobą), a twój małżonek wyprowadza się z pracy, musisz rozwiązać umowę rodzinną w ciągu 60 dni.

I odwrotnie, jeśli się wyprowadzisz, twój współmałżonek / rodzina również straci prawo do mieszkania wojskowego (ponownie w ciągu 60 dni).

Jakość rodzinnej obudowy na bazie

Podstawowa obudowa rodzinna to bzdura. Wiele baz ma wyjątkowe warunki mieszkaniowe. Inne bazy mają obudowy na bazie, które bardzo wymagają renowacji lub wymiany.

Wiele baz ma dziś "cywilną własność" wojskowych domów rodzinnych. Przedsiębiorstwa cywilne są zobowiązane do budowy, prowadzenia i utrzymywania mieszkań rodzinnych i "wynajmują" je wyłącznie członkom wojska, w zamian za dodatek mieszkaniowy. Wiele zagranicznych baz ma domy mieszkalne typu "high-rise" (typu condo).

W przeciwieństwie do życia w koszarach, mieszkanie w domu jest rzadko kontrolowane, chyba że ma miejsce skarga, lub dopóki się nie wyprowadzisz. Jednak w wielu bazach biura mieszkaniowe wysyłają inspektora, który jeździ raz w tygodniu, aby upewnić się, że wycinasz trawę. Jeśli nie, otrzymasz "bilet". Tyle "biletów" w wyznaczonym czasie, a ty jesteś zmuszony wyprowadzić się z rodzinnego mieszkania. Jeśli mieszkasz poza domem, prawdopodobnie nie będziesz prowadził inspektora, który mówi, że twoja trawa jest o 1/2 cala za długa (Twój właściciel może jednak coś o tym powiedzieć).

Listy oczekujących

Wiele baz ma listę oczekujących, od miesiąca do roku na mieszkania rodzinne. Dlatego, jeśli chcesz mieszkać w bazie, być może będziesz musiał żyć na uboczu przez chwilę, kiedy po raz pierwszy tam dotrzesz. W takich przypadkach wojsko przeniesie twoją własność do twojej siedziby poza siedzibą, a następnie przeniesiesz ją do swojej kwatery wojskowej, kiedy się tam przeprowadzisz.

To jednak nie działa w drugą stronę. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu rodzinnym i dobrowolnie decydujesz się na opuszczenie bazy (powiedzmy, że kupujesz dom lub coś takiego), wojsko nie zapłaci za przeniesienie twojej własności. Inną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jeśli musisz przez jakiś czas utrzymywać się z dala od bazy podczas oczekiwania na dostęp do wojskowego domu rodzinnego , jest upewnienie się, że twoja nienastawiona na wynajem umowa zawiera "wojskową klauzulę", która pozwoli ci złamać dzierżawa, bez kary, jeśli przenosisz się na bazę. Ustawa o służbie cywilnej dla serwisu pozwala na zerwanie dzierżawy w przypadku przeniesienia do innej bazy lub w przypadku wdrożenia przez 90 dni lub dłużej, ale przeniesienie na bazie jest uważane za "dobrowolny ruch" i nie jest objęte ustawą .

Wyprowadzać się

Kiedyś był to poważny ból w szyi, aby wyprowadzić się z wojskowych domów rodzinnych.

Kiedy się wprowadzasz, wojsko zamienia cię w nieskazitelny (i mam na myśli SPOTLESS) lokal mieszkalny i spodziewałem się, że zwrócisz je do nich dokładnie w tym samym stanie. Kiedy wyprowadziłem się z mojego pierwszego wojskowego domu rodzinnego, zajęło mi to trzykrotnie, aby zapewnić go dostatecznie czystym dla inspektorów mieszkaniowych. Przysięgałem, że nigdy więcej tego nie zrobię, a ja nie (pozostałe dwa razy mieszkałem w mieszkaniach wojskowych, wynająłem usługę sprzątania, gdy się wyprowadziłem). Powiedziano mi, że te dni już minęły. Obecnie odbywa się wstępna inspekcja, a inspektorzy dokładnie mówią, co robić. Na przykład, jeśli planują ponowne malowanie, nie musisz tracić czasu na czyszczenie ścian. Jeśli planują wymienić linoleum, nie będziesz musiał usuwać wosku z podłogi. Jak rozumiem, niektóre bazy mają teraz środki do czyszczenia kontraktów, z których korzystają, kiedy się wyprowadzą i wykonują konserwację, a ty nie musisz wcale czyścić.

Plusy życia na bazie

Jeśli mieszkasz w bazie, będziesz bliżej funkcji wsparcia, takich jak giełda bazowa, komisariat, centrum młodzieżowe lub centrum opieki nad dziećmi. Wielu ludzi myśli, że wszyscy ich sąsiedzi będą członkami wojskowymi. Inni mogą preferować życie wśród ludności cywilnej i "zapomnieć", że są w wojsku, kiedy nie są na służbie.

Niektóre bazy mają szkoły bezpośrednio w bazie (szkoły wspomagane przez DOD lub część lokalnego okręgu szkolnego), w innych bazach może być konieczne autobusowanie lub kierowanie dziecka do szkoły poza szkołą, więc jest to kolejny czynnik do rozważenia.

Kupno domu

Niektórzy członkowie mogą chcieć mieszkać poza domem, aby kupić dom, a nie zrezygnować z zasiłku mieszkaniowego, aby żyć na bazie. Osobiście zawsze unikałem kupowania domu w wojsku. Widziałem zbyt wielu ludzi, którzy kupili dom, tylko po to, aby otrzymać zmianę zleceń cesarskich, a następnie musieli przejść przez stres związany ze sprzedażą (oprócz normalnych naprężeń zwrotnych). Niektórzy, jak widziałem, nie byli w stanie sprzedać domu i musieli płacić czynszu w ich nowej lokalizacji oraz hipoteki na ich dawnym przydziale (wojsko nie płaci podwójnego dodatku mieszkaniowego).