Najlepsze tytuły pracy w branży bankowej

Dla ludzi, którzy dobrze prosperują na zlecenie i dokładność finansów, branża bankowa jest naturalną formą. Niezależnie od tego, czy kochasz balansowanie książeczką czekową, czy też tworzenie arkuszy kalkulacyjnych budżetowych, być może zastanawiałeś się nad pracą w bankowości, aby zwrócić uwagę na szczegóły. Najlepszą częścią kariery w bankowości jest to, że możesz ostatecznie wybrać z dużej liczby tytułów bankowych.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że są księgowi, oficerowie pożyczek i bankierzy.

Jednak wiele osób nie wie, ile różnych rodzajów pozycji istnieje w branży bankowej. Bez względu na wcześniejsze doświadczenie zawodowe lub studia wyższe, możesz rozważyć karierę w bankowości. Poniżej znajduje się próbkowanie różnych tytułów bankowych, które możesz posiadać:

Analityk finansowy : jako analityk finansowy pomagasz firmom lub osobom podejmować decyzje inwestycyjne. Zazwyczaj potrzebujesz co najmniej licencjata, ale preferowany jest stopień magistra. Być może trzeba uzyskać poświadczenie Chartered Financial Analyst (CFA), aby kwalifikować się do wielu stanowisk analityków finansowych.

Osobisty doradca finansowy : osobisty doradca finansowy pomaga osobom zarządzać pieniędzmi w celu realizacji ich krótko- i długoterminowych celów. Od planowania przejścia na emeryturę do ustalania, jak płacić za studia, doradcy identyfikują różne opcje i pomagają jednostkom w pełni wykorzystać swoje pieniądze, na przykład poprzez specjalne zwolnienia lub zachęty podatkowe.

Będziesz potrzebował minimum tytułu licencjata, a także pomoże ci zdobyć kursy z finansów, księgowości i ekonomii.

Księgowi : Jedna z najbardziej znanych pozycji finansowych, księgowi analizują, planują i oceniają wydatki biznesowe i dochody. Wielu księgowych ma tytuł licencjata, ale mistrz również jest przydatny.

Konieczne może być również przystąpienie do egzaminu Certified Public Accountant (CPA), zwłaszcza jeśli chcesz pracować w publicznej firmie księgowej. Twoja licencja CPA jest wymagana, jeśli zamierzasz świadczyć usługi księgowe dla publiczności. Nie potrzebujesz go do pracy w dziale księgowym firmy.

Audytorzy : Audytorzy przeglądają zapisy księgowe w imieniu klientów, szukając rozbieżności lub strat.

Funkcjonariusze ds . Pożyczek: urzędnicy ds . Pożyczek pomagają ludziom identyfikować i ubiegać się o kredyty, od kredytów hipotecznych po pożyczki osobiste. Oceniają historię pracy kandydata, jego dochód i ogólną zdolność kredytową. Oficerowie pożyczek mają zazwyczaj wykształcenie i wykształcenie z zakresu finansów i ekonomii. Bycie pożyczkodawcą to świetny wybór kariery, jeśli lubisz pracować z ludźmi.

Kolekcjonerzy : kolekcjonerzy zwykle mają złą reputację, ale odgrywają kluczową rolę dla firm. Zarządzają kontami i śledzą rachunki oraz próbują zbierać na zaległych fakturach. Wiele pozycji kolekcjonerskich wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej, ale mile widziany jest tytuł licencjata.

Bank tellers : Bank tellers to zazwyczaj pierwsza osoba, którą klient widzi w swojej działalności bankowej. Bank tellers sprawdza gotówkę, akceptuje depozyty i realizuje wypłaty z konta. Większość kasjerów posiada dyplom ukończenia szkoły średniej, ale posiadanie tytułu asystenta lub licencjata może być pomocne dla tych kasjerów, którzy chcą awansować na stanowiska oficera pożyczki, osobistego bankiera lub kierownika banku.

Skarbnicy : Skarbnicy zarządzają finansami, celami i celami organizacji. Utrzymują budżet organizacji i nadzorują strategie inwestycyjne i duże wydatki. Większość pozycji skarbnika wymaga zaawansowanych stopni, takich jak mistrz lub doktorat. Ponadto pomocne może być posiadanie innych danych bankowych i finansowych.

Dla osób zainteresowanych zarządzaniem pieniędzmi i finansami wiele opcji jest dostępnych poza klasycznymi rolami bankiera lub oficera pożyczki. Niezależnie od tego, czy lubisz pracować z dużymi firmami, czy pomagać rodzinom w uporządkowaniu swoich finansów i przyszłości, dostępne są kariery, które mogą Cię zaangażować i spełnić. Ponadto, gdy zdobędziesz doświadczenie, masz dużo miejsca na wyższe płatne pozycje, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie dalej kształcić się.

Sprawdź swoje możliwości, aby znaleźć najlepsze dopasowanie do kariery w zależności od zainteresowań, umiejętności i poziomu wykształcenia.