Pytania o rozmowę o pracę o twoich stanowiskach Odpowiedzialność

Kiedy podczas rozmowy kwalifikacyjnej otrzymujesz pytania związane z obecnymi lub poprzednimi stanowiskami, ważne jest, aby Twoja odpowiedź zawierała kilka szczegółowych informacji o tym, co zrobiłeś na poprzedniej pozycji. Utrzymuj swoją odpowiedź pozytywnie - warto wprowadzać ulepszenia lub osiągnięcia, ale najlepiej, aby nie wspominać o frustracjach i nieporozumieniach ze współpracownikami.

Ponieważ jest to bardzo częste pytanie dotyczące wywiadu, upewnij się, że przygotowujesz się do niego wcześniej i masz dobre wyczucie, jak podsumowałbyś swoje obowiązki na każdej ze swoich pozycji.

Ogólnie rzecz biorąc, nacisk zostanie położony na twoją bieżącą lub ostatnią rolę.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu o swoich obowiązkach

Najlepszym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie, jest szczegółowe opisanie twoich obowiązków i połączenie ich z pracą, z którą rozmawiasz . Oznacza to, że przed rozmową należy dokładnie zapoznać się z opisem stanowiska dla nowej pozycji. Prawie każdy opis zadania, który napotkasz, dostarczy listę umiejętności i doświadczenia zawodowego, jakich poszukuje pracodawca w swoim następnym pracowniku. Dla każdego wymagania, zadaj sobie pytanie:

  1. Dlaczego wydaje mi się, że wiem, jak wykonać tę funkcję?
  2. Kiedy właściwie musiałem użyć tych umiejętności?
  3. Jak efektywnie wykonywałem tę część pracy? Jakie przykłady mogę wykorzystać, aby udowodnić swoje umiejętności w tym zadaniu?

Na przykład, jeśli opis stanowiska wymaga solidnej znajomości technologii, takich jak pakiet Microsoft Office Suite lub Adobe Creative Suite, przygotuj się, aby opisać, w jaki sposób korzystałeś z tych programów w poprzedniej pracy.

Jeśli wymaga to doskonałych umiejętności obsługi klienta, przygotuj się na przytoczenie kilku okazji, kiedy z powodzeniem radzisz sobie z problemami związanymi z lepszymi relacjami z klientami.

Następnie związuj swoje obowiązki na bieżących lub poprzednich stanowiskach z osobami wymienionymi w opisie stanowiska. Robiąc to, pracodawca dostrzeże, że posiadasz kwalifikacje niezbędne do wykonania pracy, z którą rozmawiasz w swojej organizacji.

Skoncentruj się najbardziej na swoich obowiązkach, które są bezpośrednio związane z wymaganiami nowej pracy . Na przykład, jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie roli, która wymaga umiejętności zarządzania, zwróć uwagę na projekty, które prowadziłeś, zaplanowane wydarzenia i osoby, którymi zarządzasz. Jeśli próbujesz znaleźć pracę w kreatywnej dziedzinie, takiej jak projektowanie graficzne lub marketing, skorzystaj z portfolio projektów, które utworzyłeś dla znaczących zadań projektowych.

Opisuj i angażuj się w swoje podsumowanie obowiązków - najprawdopodobniej ankieter ma kopię dostępnego CV i szuka Cię, abyś wykroczył poza informacje wymienione w tym dokumencie. To jest Twoja okazja, aby dostarczyć osobistą "historię", która sprawi, że staniesz się imieniem na stronie, będąc silnym obrazem w umyśle twojego rozmówcy.

Należy jednak unikać zbyt szczegółowej szczegółowości: żargon firmowy może przytłoczyć rozmówcę. Może to być trudna równowaga, ale staraj się dokładnie opisać swoje obowiązki i używaj innego języka niż to, co masz w swoim CV.

Wymień konkretne przypadki, w których korzystałeś z firmy, rozwiązałeś problem lub osiągnąłeś duże osiągnięcie.

Odpowiedzi zorientowane na wyniki są tutaj korzystne.

Możesz powiedzieć takie rzeczy jak "Stworzyłem harmonogram, który powstrzymał spóźnioną dostawę, zdobywając nagrodę firmy dla najlepszego gracza zespołu" lub "Na co dzień, byłem głównym punktem kontaktu z klientami, pracując nad tym, aby ich Potrzeby zostały zaspokojone, a moje przełożonych przesyłają pilne sprawy. "

Chcąc ująć swoje obowiązki w pozytywnym świetle, ważne jest również, aby być szczerym. Nie upiększaj tytułu lub obowiązków służbowych, ponieważ nie wiesz, kto będzie sprawdzał menedżera ds. Zatrudnienia podczas sprawdzania referencji.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Najlepszym sposobem na pokonanie nerwowego uprzedzającego niepokoju przed rozmową kwalifikacyjną jest przygotowanie się . Zobacz odpowiedzi na pytania (i możliwe odpowiedzi) w linkach poniżej. Pomogą one zapewnić, że będziesz w stanie złapać i zafascynować każdą krzywą, która zostanie rzucona podczas rozmowy.

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Skorzystaj z tych typowych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i wypróbuj odpowiedzi na "odgrywanie ról" swoich odpowiedzi, zanim przejdziesz do ważnego wywiadu.

Wywiad Pytania do Ask
Dobrze jest pamiętać, że przeprowadzasz wywiady z potencjalnym pracodawcą w tym samym czasie, kiedy przeprowadzają z tobą rozmowę - i że będą zainteresowani tym, jak zareagujesz na standardowe pytanie: "Czy są jakieś pytania, które masz do nas dotyczące tej pracy lub naszej pracy? firma? "Oto bardzo częste pytania kandydatów do pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.