Pytanie do rozmowy kwalifikacyjnej: Czy jesteś szczęśliwy?

Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów na temat szczęścia

Czasami podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca zaskoczy Cię niezwykłym pytaniem: "Czy uważasz się za szczęściarza?" Chociaż pytanie brzmi dziwnie, to rekruter może go użyć do oceny, czy masz optymistyczny lub pesymistyczny pogląd na świat.

Pracodawcy na ogół chcą unikać kandydatów, którzy mają negatywne nastawienie. Musisz udowodnić, że niełatwo Cię pokonać w trudnych okolicznościach, aby ukończyć to pytanie.

Podobnie jak w przypadku większości otwartych pytań , będziesz mieć możliwość zintegrowania mocnych stron, które kwalifikują Cię do pracy, gdy odbierzesz odpowiedź. Upewnij się, że podajesz 7- 10 powodów, dla których Twój pracodawca powinien zatrudnić Cię do pracy , przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej . Przygotuj się na anegdoty, przykłady i historie, które odnoszą się do sposobu wdrożenia tych zasobów i wartości, którą dodałeś.

Ustanawianie Twojego pozytywnego nastawienia i widoku świata

Ważne jest, aby w swojej odpowiedzi zademonstrować wyważone, ale optymistyczne podejście. Zacznij od odniesienia się do kilku powodów, dla których masz szczęście, takich jak silne wsparcie rodziny, wspaniali mentorzy, inspirujący szefowie lub solidne wykształcenie w wybitnej szkole. Takie czynniki wskazują na silne strony, które będą interpretowane przez ankieterów jako solidna podstawa przyszłych osiągnięć.

Można więc powiedzieć: "Miałem szczęście, że wpłynęło na niego wiele silnych mężczyzn i kobiet w ciągu moich lat rozwojowych.

Moja mama, moja nauczycielka z klasy ekonomicznej z dziewiątej klasy i mój pierwszy szef w IBM, obiecywali we mnie obietnicę i wysokie oczekiwania co do mojej pracy naukowej i zawodowej. "

Łączenie kwalifikujących się zasobów z Twoją fortuną

Uważaj, aby nie przypisywać swoich sukcesów zwykłemu "szczęściu". Skoncentruj się na kluczowych cechach i umiejętnościach, które przyniosły ci sukces, szczególnie tych aktywów, które są niezbędne do doskonałości w pracy, o którą rozmawiasz.

W ten sposób demonstrujesz, że robisz własne szczęście, zamiast czekać na dobre rzeczy, które przyjdą do ciebie. Ten rodzaj odpowiedzi będzie prezentował twoje mocne strony, a także podkreśli Twoje pozytywne nastawienie.

Na przykład, jeśli chcesz odnieść siłę swoich umiejętności pisania do pisania intensywnej pracy, możesz powiedzieć: "Miałem szczęście mieć profesora Jonesa na zajęcia z przedsiębiorczości, w którym nalegał na komponowanie zwięzłych, fascynujących i dobrze zbadanych biznesplanów . "

Wyzwania referencyjne mogą zwiększyć wiarygodność Twojej odpowiedzi

Każdy staje w obliczu trudnych okoliczności w jakimś momencie swojego życia. Umiejętność rozpoznawania i skutecznego pokonywania przeszkód odróżnia wysoko osiągających wyniki od innych pracowników. Możesz podzielić się opowieściami o tym, jak się spotkałeś i przezwyciężyć niektóre wyzwania lub przeciwności losu, takie jak szczególnie trudny projekt, przeszłego pracodawcy, który uciekł z biznesu, kontuzja sportowa, śmierć lub choroba rodzica lub częste ruchy jako dziecko i dorastający .

Chociaż powinieneś wyjaśnić, w jaki sposób odbiłaś się na sobie lub poradzić sobie z wyzwaniem, upewnij się, że przekazujesz, że nie jest to już rozpraszanie uwagi lub energia, a zamiast tego powoduje silne poczucie pewności i odporności.

Na przykład możesz powiedzieć: "Moje dzieciństwo miało swoje wyzwania, mój tata pracował w wojsku i przeprowadzaliśmy się sześciokrotnie w ciągu moich lat elementarnych i licealnych, za każdym razem musiałem nawiązywać nowe relacje z rówieśnikami, trenerami i nauczycielami, było naprawdę trudne, ale sądzę, że nauczyło mnie to dostosowywać się do różnych sytuacji, poznawać nowych ludzi i szybko nawiązywać bliskie relacje. "

Więcej przykładowych odpowiedzi

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadu O sobie | Pytania do wywiadu bez prawa lub z niewłaściwej odpowiedzi