Top Job Interview Questions Pracodawcy pytają kucharzy

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w charakterze kucharza lub jesteś już kucharzem i szukasz nowego zatrudnienia, przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, zapoznając się z najważniejszymi pytaniami, które pracodawcy pytają o osoby poszukujące pracy w Twojej dziedzinie.

Umiejętność udzielenia odpowiedzi na te pytania przed rozmową może dać przewagę nad innymi kandydatami. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy możesz przejąć inicjatywę, rozwiązywać konflikty i zarządzać długimi godzinami.

Będą również chcieli poznać podstawy, takie jak trening (formalny lub nieoficjalny), jaki miałeś w kuchni, ile masz doświadczenia i jaki jest Twój styl gotowania. Będą chcieli wiedzieć, co jest wyjątkowego w twoim gotowaniu. Czy możesz wprowadzać innowacje w zakresie nowych potraw i pomysłów? Czy jesteś świetny w opanowaniu klasyków?

Rodzaje pytań do wywiadu Zapytaj o prace kulinarne

Oto bliższe spojrzenie na kilka obszarów, w których potencjalny pracodawca może skupić się na swoich pytaniach.

Pytania dotyczące inicjatywy

Przejęcie to cenna cecha dla wielu profesjonalistów, w tym kucharzy. Kolejne zamówienia są również ważne, ale musisz być w stanie odpowiedzieć twórczo i szybko na zmieniające się okoliczności. Tak więc, pracodawcy mogą cię prosić o czas w pracy, kiedy zrobiłeś coś bez pytania. Ewentualnie Twój ankieter może podać hipotetyczny scenariusz i zapytać, jak zareagowałbyś.

Na przykład, co byś zrobił, gdybyś zauważył, że produkt jest na wyczerpaniu, ale pracowałeś nad zupełnie innym zadaniem.

Zignorowałbyś ten problem? Czy porzuciłbyś swój obecny projekt, aby się tym zająć? Czy pozwoliłbyś komuś innemu dowiedzieć się o malejącym produkcie i poprosić go o podjęcie działań?

Podobnie, jak postępowałbyś, gdybyś potrzebował przygotować danie, ale nie miał wszystkich niezbędnych składników? Zaimprowizuj i używaj zamiast tego zastępczego składnika?

Zrobić zupełnie inne danie lub skorzystać z pomocy jednego ze współpracowników, aby pomóc rozwiązać problem?

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi (chociaż mogą być jakieś złe!). Po prostu odpowiedz szczerze. Jeśli w rzeczywistości spotkasz się z podobną sytuacją, możesz wyjaśnić, co się stało i jak dobrze działa twoje rozwiązanie. Tego typu pytania są nazywane behawioralnymi pytaniami do wywiadu i mają na celu sprawdzenie, jak zareagujesz w określonej sytuacji.

Odpowiadanie na pytania dotyczące problemów

Nie wszystkie problemy, które może mieć kucharz, odnoszą się bezpośrednio do gotowania. Być może ktoś w Twojej kuchni otrzymuje oparzenie lub złe cięcie i musisz skoordynować reakcję na pierwszą pomoc, jednocześnie przygotowując się do jedzenia. Być może problem osobisty rozwija się między dwoma współpracownikami i zaczyna wpływać na efektywność kuchni. Jak sprawić, by twój zespół znów stał na właściwej drodze? A może współpracownik stara się ukończyć zadanie. Jak możesz pomóc? Jeśli ubiegasz się o stanowisko przywódcze w kuchni, potencjalny pracodawca może zapytać, co byś zrobił, gdybyś otrzymał poważne lub wielokrotne skargi dotyczące jednego z posiłków. Czy byłbyś w stanie odpowiedzieć z wdziękiem i profesjonalizmem, czy też mógłbyś się obronić?

Ponownie, jeśli to możliwe, porozmawiaj o swoich istotnych faktycznych doświadczeniach. Czy zdarzały się sytuacje, w których miałeś do czynienia z rzeczywistą sytuacją podobną do hipotetycznego scenariusza opisanego przez twojego rozmówcę? Co zrobiłeś? Jak to się udało? Jeśli nie, proszę śmiało powiedzieć, co myślisz, że zrobiłbyś. Znowu nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Po prostu bądź szczery.

Radzenie sobie z trudnym środowiskiem pracy

Kuchnie są w szybkim tempie, pod wysokim ciśnieniem, a czasem niebezpieczne środowiska. Stres może być trudny dla niektórych osób, co może skłonić pracodawców do zadawania pytań na temat wyników w stresujących okolicznościach. Część problemu jest fizyczna. Twój ankieter będzie chciał wiedzieć, jak długo możesz stanąć na nogi bez przerwy lub ile możesz podnieść. Ale druga część problemu jest psychologiczna. Czy potrafisz poradzić sobie ze stresem i zachować skupienie i spokój?

Czy możesz nadążyć?

Ostatnim elementem składającym się na środowisko pracy jest bezpieczeństwo i czystość. Czy możesz zrobić wszystko, aby zachować bezpieczeństwo i higienę w miejscu pracy dla dobra samego siebie, współpracowników i klientów?

Zawijanie

Oprócz pytań związanych z rozmową kwalifikacyjną, otrzymasz także bardziej ogólne pytania dotyczące historii zatrudnienia, wykształcenia, mocnych i słabych stron, osiągnięć, celów i planów. Bądź gotowy, aby na nie odpowiedzieć.

Więcej pytań: Pytania na temat wywiadu z szefem kuchni

Więcej o rozmowach kwalifikacyjnych: Jak przygotować się do wywiadu W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 10 najlepszych porad dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej