Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O doświadczeniu zawodowym

Kiedy starasz się o pozycję na poziomie podstawowym, zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na wiele pytań związanych z wieloma aspektami twojego wykształcenia i doświadczenia. Jedno z typowych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które wielu pracodawców zapyta: "Opowiedz mi o swoim doświadczeniu zawodowym, jak przygotowało cię do kariery?"

Co powinni wiedzieć pracodawcy

Zatrudnieni menedżerowie i pracodawcy zadają to pytanie, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób twoje doświadczenie zawodowe i doświadczenie odnoszą się do stanowiska, które chcą obsadzić.

Twoje wcześniejsze doświadczenie służy jako wskaźnik tego, czy będziesz cennym zasobem i dobrym dopasowaniem w firmie.

Ankieterzy chcą usłyszeć więcej szczegółów na temat tego, co zrobiliście w poprzednich organizacjach, nie tylko w miejscu pracy i okresie zatrudnienia, więc spróbujcie wymyślić anegdoty i przykłady składek, które złożyliście.

Umiejętność skutecznego opisania dotychczasowego doświadczenia zawodowego pomoże Ci wyróżnić się na tle pozostałej puli wnioskodawców. Dostarczenie konkretnych, wymiernych dowodów na twoje osiągnięcia, etykę pracy i wiedzę pokaże pracodawcom, że masz doświadczenie, które możesz przekazać bezpośrednio do swojego miejsca pracy.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi

Powinieneś dostosować swoją odpowiedź, aby podkreślić swoje mocne strony i sposób, w jaki spełniają one wymagania niezbędne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Różne elementy twojego doświadczenia zawodowego mogą być ważniejsze dla różnych zawodów, w zależności od potrzeb firmy.

Upewnij się, że poświęcisz trochę czasu na przygotowanie. Przeanalizuj ogłoszenie o pracę i podaj czasy, w których wykorzystałeś jakieś określone umiejętności, w pracy lub w szkole, w swojej odpowiedzi na pytanie.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto kilka przykładowych odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego doświadczenia zawodowego, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i tła:

Wskazówki dotyczące wywiadów dla zadań na poziomie wpisu

Będziesz pewniej wchodził w rozmowę kwalifikacyjną, jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie . Lądowanie pierwszej pracy może być zastraszające, ale wiedza o tym, jak podejść do tego procesu, może odciąć wiele wysiłku i pozwolić ci zaprezentować się z przekonaniem i profesjonalnie. Oto kilka rzeczy do zapamiętania:

Pytania i odpowiedzi dotyczące Wywiadu na poziomie podstawowym
Więcej pytań na temat wywiadów na poziomie podstawowym i przykładowe odpowiedzi.

Pytania dotyczące wywiadów w kolegium
Kiedy jesteś studentem lub absolwentem, ważne jest, aby powiązać wykształcenie w college'u, zajęcia pozalekcyjne i doświadczenia z pracą, o którą się ubiegasz.

Pokrewne artykuły: Wywiad Pytania i odpowiedzi | Porady dotyczące wywiadów dla studentów 15 najlepszych porad dotyczących poszukiwania pracy dla seniorów szkół wyższych