Lista mocnych stron CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Kiedy poszukujesz pracy, pracodawcy będą szukać dowodów, że posiadasz odpowiednie mocne strony, aby wykonać pracę, ponieważ sprawdzają twoje życiorysy , listy motywacyjne i podania o pracę. Zostanie również zadane pytanie mające na celu odkrycie twoich mocnych stron podczas rozmów kwalifikacyjnych. Czego szukają pracodawcy? Jakie są najlepsze atuty, którymi możesz podzielić się z pracodawcami, gdy szukasz pracy?

Dobrym pomysłem jest posiadanie listy mocnych stron, a także listy słabych punktów, gotowych udostępnić menedżerowi ds. Zatrudnienia.

Pamiętaj, że lista może się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, oraz od wymagań pracodawcy.

Poniżej znajdziesz pomocną listę silnych stron, które możesz uwzględnić w swoich CV, listach motywacyjnych i wywiadach. W zestawie znajduje się szczegółowy wykaz pięciu najczęstszych atutów, których poszukuje prawie każdy pracodawca.

Jak korzystać z tej listy sił

Możesz użyć tej listy słów siły w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, przejrzyj listę i zakreśl posiadane mocne strony, które są również ważne dla pracy, o którą się ubiegasz. Możesz spojrzeć na listę ofert pracy, aby poznać wymagania związane z pracą. Poświęć kilka minut, aby dopasować swoje kwalifikacje do wymagań wymienionych w ogłoszeniu o pracy.

Gdy masz listę słów, które pasują zarówno do pracy, jak i zestawu mocnych stron, możesz użyć tych słów w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć tych słów w swoim liście przewodnim . W treści listu, spróbuj wymienić jedną lub dwie z tych mocnych stron, podając konkretny przykład czasu, kiedy pokazałeś je w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów w wywiadzie . Upewnij się, że masz co najmniej jeden przykład czasu, w którym zilustrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj mocnych stron.

Przekaż dowody, w jaki sposób wykorzystałeś te mocne strony, aby osiągnąć wyniki w pracy, wolontariacie i / lub doświadczeniach akademickich.

Przygotuj się na wspomniane sytuacje, działania, które wykonałeś, i wyniki, które wygenerowałeś, stosując swoje mocne strony. Jest to znane jako technika odpowiedzi wywiadu STAR (sytuacja, zadanie, działanie, odpowiedź). Możesz użyć tego do podkreślenia swoich najważniejszych atutów podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych atutów i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie czytasz opis stanowiska i koncentrujesz się na mocnych stronach wymienionych przez pracodawcę.

Pięć najlepszych mocodawców Pracodawcy szukają pracowników

Analityka
Umiejętności analityczne odnoszą się do umiejętności zbierania i analizowania informacji, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Niemal każda praca wymaga tego rodzaju krytycznego myślenia na pewnym poziomie. Siła analityczna może pomóc rozwiązać problemy firmy i zwiększyć jej wydajność. Pokazanie pracodawcy, że możesz zbierać informacje, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, poprawi twoją kandydaturę.

Komunikacja
Znajomość umiejętności pisania i mówienia ma kluczowe znaczenie w prawie każdej pracy. Niezależnie od tego, czy dajesz prezentację, rozmawiasz przez telefon z klientem, czy wysyłasz pocztą e-mail do kolegi, musisz być w stanie komunikować się skutecznie i odpowiednio.

Twoje umiejętności komunikacyjne zostaną ocenione w materiałach pisanych, których używasz do ubiegania się o pracę. Menedżer ds. Rekrutacji skupi się również na tym, jak dobrze radzisz sobie z rozmową i komunikujesz się z ludźmi, których spotykasz podczas procesu rekrutacji.

Rzetelność
Pracodawcy chcą wiedzieć, że mają pracowników, na których mogą polegać oraz którzy są odpowiedzialni i profesjonalni. Musisz być w stanie stawić się na czas i wykonać pracę w wyznaczonych terminach. Kiedy pytamy o niezawodność, dobrym przykładem są te, które opisują, w jaki sposób można było dotrzymywać terminów projektów lub jak można na nich liczyć, aby praca była wydajna.

Elastyczność
Wiele zadań wymaga pewnej formy elastyczności , od żonglowania wieloma zadaniami do pracy w elastycznych godzinach. Pracownicy muszą być elastyczni, podejmując zmiany. Elastyczność oznacza otwartość na zmiany w twojej roli w pracy lub możliwość dostosowania harmonogramu pracy, jeśli to konieczne.

Pracodawcy wolą zatrudniać pracowników, którzy są gotowi zrobić wszystko, co mogą, aby wykonać swoją pracę, i którzy są zgodni na zmiany w typowym rutynowym miejscu pracy.

Praca w zespole
Większość miejsc pracy wymaga jakiejś pracy zespołowej . Pracodawcy chcą kandydatów, którzy są gotowi współpracować z innymi, i mogą to robić skutecznie. Zatrudnieni menedżerowie będą zainteresowani zarówno tym, jak pracowaliście w zespole, jak i jak zarządzacie zespołami (jeśli prowadzicie wywiady w roli przywódczej).

Lista mocnych stron CV, listów motywacyjnych i wywiadów

A - C

D - K

L - R

S - Z

Przykłady słabości

Osoba przeprowadzająca wywiad prawdopodobnie będzie chciała dowiedzieć się o twoich słabościach, a także o swoich mocnych stronach. Bądź przygotowany, aby wspomnieć o pewnych słabościach podczas rozmów kwalifikacyjnych. Uważaj jednak, że to, o czym wspomniałeś, nie wyklucza twojej uwagi z pracy. Oto przykłady słabych punktów, o których warto wspomnieć w rozmowach kwalifikacyjnych i jak je pozytywnie kształtować przyszłym pracodawcom.

Przeczytaj więcej: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV | Top Skills Pracodawcy Szukaj w Job Applicants