Dowiedz się, jak sprzedawać dowolny produkt

Sprzedawcy z różnych branż używają różnych technik sprzedaży. W końcu, jeśli sprzedajesz wysokiej klasy produkty finansowe gigantycznym korporacjom, musisz zbliżyć się do potencjalnych klientów w zupełnie inny sposób niż ktoś, kto sprzedaje książki w pobliskiej księgarni. Mimo to podstawowe zasady sprzedaży nie ulegają zmianie bez względu na rodzaj produktu i bazę klientów.

Poznaj produkt

Jeśli nie rozumiesz, co sprzedajesz, stracisz dużo sprzedaży.

Nie poznasz najlepszego klienta, który pasowałby do Twojego produktu, więc nie będziesz w stanie wykonywać dobrej pracy kwalifikujących się kandydatów. Nie będziesz znać wszystkich zalet produktu, co oznacza, że ​​będziesz stale tracić szansę na pozyskanie potencjalnych klientów. A jeśli potencjalny klient zada ci pytanie techniczne, nie poznasz odpowiedzi ... która pozbawia Cię możliwości zaprezentowania się jako ekspert lub konsultant. Sprzedaż bez wiedzy o produkcie przypomina maraton z jedną nogą związaną za plecami.

Szanuj swoje perspektywy

Jeśli czujesz pogardę dla swoich potencjalnych klientów, będą o tym wiedzieć - bez względu na to, jak bardzo starasz się to ukryć. Musisz postawić się w szanującej, pomocnej postawie przed tobą, tak jak podnieść telefon. Większość ludzi uważa sprzedawców za samolubnych i szukających pomocy, dlatego podejście konsultacyjne jest tak skuteczne - odwraca to stereotyp na głowę.

Ale jeśli faktycznie stawiasz siebie na pierwszym miejscu, twoi potencjalni klienci będą wrogo nastawieni i nieszczęśliwi, nawet jeśli uda ci się zmusić ich do kupienia.

Co oznacza, że ​​niemal nieuchronnie powiedzą swoim przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom, jak bardzo was nie lubią. To nie jest reputacja sławy, którą chcesz stworzyć!

Bądźcie prawdomówni

Kolejnym stereotypem sprzedawcy, który musisz pokonać, jest nieuczciwy oszust. Sprzedawca, który sprzedaje produkty, które rozpadają się w ciągu tygodnia lub na minusy, i kupuje mnóstwo niepotrzebnych dodatków.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego stereotypu, sposobem na przezwyciężenie tego niefortunnego uczucia jest zrobienie czegoś wręcz przeciwnego. Będąc całkowicie bezpośrednim i uczciwym wobec potencjalnych klientów, stworzysz pozytywne wrażenie, które sprawi, że wrócą po więcej (i miejmy nadzieję, że również wyślą do ciebie swoich przyjaciół).

Bądź miły

Pod wieloma względami sukces w sprzedaży sprowadza się do osobowości. Zapytaj setkę handlowców, jakie podejście do nich podejmiesz, a dostaniesz sto jeden odpowiedzi - ale to, co mają ze sobą wspólnego, to sympatyczność. Niemal wszelki opór przed kupowaniem sprowadza się do strachu ze strony potencjalnego klienta. Jeśli nie podoba im się osoba, która próbuje coś im sprzedać, jest mało prawdopodobne, że kupi, bez względu na to, jak świetny jest sam produkt. Ale jeśli im się podoba i czuje się komfortowo z handlowcem, to znacznie częściej podejmą decyzję.

Nigdy nie przestań rosnąć

Podstawy sprzedaży są zawsze takie same, ale narzędzia i techniki, które można zastosować, aby je zastosować, ciągle się zmieniają. Podobnie jak lekarze i prawnicy, sprzedawcy muszą być na bieżąco z tymi zmianami. Obejmuje to wewnętrzne zmiany w firmie, takie jak zmiany polityki i aktualizacje produktów oraz zewnętrzne zmiany, takie jak pojawienie się mediów społecznościowych lub nowych przepisów państwowych i federalnych dla Twojej branży.

Sprzedawcy nigdy nie przestaną się uczyć i rozwijać. Ale to nie jest żadna wada, ponieważ jeśli ciągle uczysz się i rozwijasz swoje umiejętności, prawdopodobnie nie będziesz znudzony swoją pracą. Zamiast dawać takie same oferty codziennie, możesz odkrywać nowe taktyki, rozmawiać z nowymi ludźmi i ciągle się rozciągać na nowe sposoby.