Przykład listu rezygnacyjnego z nowej pracy

Przykład listu rezygnującego z pracy, którą właśnie uruchomiłeś

Być może właśnie rozpocząłeś nową pracę, a pozycja nie jest taka, na jaką miałeś nadzieję. A może osobiste okoliczności wymagają od ciebie rezygnacji z nowej pracy. Tak czy inaczej, chcesz zrezygnować tak profesjonalnie i grzecznie, jak to tylko możliwe.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące rezygnacji z nowej pracy , wskazówki dotyczące napisania listu z rezygnacją oraz przykładowy list z rezygnacją.

Wskazówki dotyczące rezygnacji z nowej pracy

Upewnij się, że chcesz wyjść. Przed rezygnacją upewnij się, że pozostawienie jest zdecydowanie właściwą decyzją.

Być może mógłbyś porozmawiać z szefem o zmianie obowiązków lub harmonogramu? A może chcesz na chwilę dłużej się zastanowić, czy coś się zmieni. Jednakże, jeśli jesteś zbyt nieszczęśliwy, jeśli czujesz się niebezpiecznie w pracy lub jeśli osobista okoliczność wymaga od Ciebie rezygnacji, nie musisz czekać. Jeśli masz problemy z podjęciem decyzji, przeczytaj tę listę powodów, aby rzucić pracę .

W miarę możliwości powiadom o dwóch tygodniach. Standardowo należy złożyć dwutygodniowy okres wypowiedzenia przy rezygnacji. To, że nie pracujesz długo, nie oznacza, że ​​ta zasada już nie obowiązuje. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz podać powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem, spróbuj podać jak najwięcej zawiadomienia.

Zrób to osobiście. Porozmawiaj osobiście z szefem o swojej decyzji o rezygnacji. Przygotuj się na wyjaśnienie przyczyny rezygnacji. Przynieś ze sobą swój oficjalny list rezygnacyjny.

Wskazówki dotyczące pisania listu rezygnacji na nową pracę

Użyj formatu listu biznesowego. Powinien to być profesjonalny list, więc powinien być w formacie listu biznesowego .

Dodaj informacje kontaktowe, datę i informacje o pracodawcy u góry. Skorzystaj z profesjonalnego zwrotu grzecznościowego i bezpłatnego zamknięcia. Pamiętaj również o podpisaniu listu.

Zachowaj to krótko. Zachowaj krótki list. Możesz wyjaśnić, dlaczego rezygnujesz, ale nie wchodź w niepotrzebne szczegóły.

Podaj datę. W akapicie pierwszym podaj konkretną datę rezygnacji.

Ponownie, spróbuj podać przynajmniej dwutygodniowy okres wypowiedzenia.

Zachowaj to pozytywnie. Nie mów nic negatywnego o firmie w twoim liście, nawet jeśli byłeś niezadowolony z pracy. Pamiętaj, że możesz potrzebować poprosić pracodawcę o list polecający, a może będziesz ubiegał się o kolejną pracę w firmie w przyszłości. Możesz nawet użyć tego listu, aby wyrazić wdzięczność za możliwości, jakie otrzymałeś z firmą.

Dołącz swoje dane kontaktowe. Podaj jakąś formę osobistych informacji kontaktowych, aby pracodawca mógł skontaktować się z Tobą po opuszczeniu firmy. Możesz umieścić osobisty adres e-mail lub numer telefonu komórkowego w liście.

Zaproponuj pomoc. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu w pracy, możesz zaoferować pomoc w szkoleniu nowego pracownika. Jeśli jednak praca jest bardzo nowa, może to nie mieć zastosowania.

Próbka z listu rezygnacji - z nowej pracy

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Proszę przyjąć moją rezygnację z mojego stanowiska, z dniem 15 sierpnia 20XX. Byłem bardzo zadowolony z rozpoczęcia mojej pracy tutaj na początku zeszłego miesiąca w LMN Inc. Jednak pojawiła się sytuacja rodzinna i niestety muszę natychmiast się przenieść.

W rezultacie nie będę w stanie wypełniać moich zobowiązań tutaj przez czas nieokreślony.

Bardzo dziękuję za cierpliwość i zrozumienie podczas osobistego, burzliwego czasu. Proszę dać mi znać, jeśli jest coś, co mogę zrobić, aby ułatwić przejście w jakikolwiek sposób, ponieważ chcę uczynić to bezboleśnie dla ciebie.

Przepraszam, że nie mogę pozostać w pracy. Doceniam oferowane mi możliwości i mam nadzieję pozostać w kontakcie w przyszłości.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Wysyłanie wiadomości e-mail

Jeśli wysyłasz list e-mailem, tutaj znajdziesz informacje o tym , jak wysłać wiadomość e-mail, w tym informacje o tym, co należy dołączyć, sprawdzić, sprawdzić, czy masz wszystkie potrzebne informacje i wysłać wiadomość testową.

Przeczytaj więcej: Jak zrezygnować z pracy, którą właśnie uruchomiłeś Więcej próbek z listy rezygnacji | Przesłane wiadomości e-mail Przykłady | Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych | Rezygnacja Zrobić i nie robić Jak wyjść z pracy