Klucze do sukcesu zespołu

Chcesz, aby Twoja kolejna aktywność budowania zespołu była zgodna z jej prawdziwym potencjałem? Zintegruj budowanie zespołu z celami pracy w czasie rzeczywistym. Stwórz systemową integrację w miejscu pracy i kontynuuj proces - zanim przejdziesz do przygody budowania zespołu.

Musisz sprawić, aby dobre uczucia i wyniki z pracy nad budowaniem zespołu trwały dłużej niż ostateczne ćwiczenia budowania zespołu.

Wpływ wydarzeń budowania zespołu

Bez uwagi na integrację, budowanie zespołu lub planowanie wydarzeń to w najlepszym razie krótkoterminowy impuls do entuzjazmu pracowników i pozytywnego morale.

Jeśli są dobrze zaplanowane i wykonane, ludzie dobrze się czują w sobie i nawzajem. Pracownicy lepiej się poznają i mają wspólne doświadczenie w rozmowach na temat powrotu do pracy.

Częstym oczekiwaniem związanym z budowaniem zespołu jest budowanie zaufania. Imprezy integracyjne mają jednak niewiele wspólnego z budowaniem zaufania , chyba że planowanie firmy, które jest dokładnie monitorowane i przynosi rzeczywiste wyniki, jest częścią imprezy integracyjnej lub rekolekcji.

Team Building wady i ryzyka

W najgorszym przypadku sesje budowania zespołu pomagają pracownikom stać się cyniczni w stosunku do swoich organizacji. Występuje, gdy wydarzenia integracyjne są przeprowadzane poza kontekstem normalnego sposobu prowadzenia działalności przez firmę . Jeśli na przykład wyślesz osoby z zewnątrz do wydarzenia, ale wszystkie nagrody w Twojej firmie są oparte na indywidualnych celach i wysiłkach, wydarzenie integracyjne nie będzie miało trwałego wpływu.

Ludzie tracą produktywne godziny narzekając na czas i energię przeznaczoną na budowanie zespołu lub planowanie działań.

Nieszczęścia, krytyka zarządzania i pracownicy narzekają sobie nawzajem na energię, produktywność i radość z dnia pracy.

Nie należy organizować wydarzeń, w których nie następują znaczące działania w miejscu pracy . Niszczy zaufanie, motywację, morale pracowników i wydajność. Nie rozwiązują problemów, dla których zostały zaplanowane i przetrzymywane.

W ostatecznym rozrachunku stracisz ludzi, których najbardziej chcesz zatrzymać - zwłaszcza, jeśli nie zauważą, że Twoja organizacja jest coraz lepsza w wyniku sesji budowania zespołu i planowania.

Jeśli budowanie zespołu ma zerową obserwację , ludzie stają się zmęczeni takimi wydarzeniami, jak marnowanie czasu i energii. W rzeczywistości nie prowadzę tych wydarzeń, które są przeznaczone tylko do budowania zespołu bez celu biznesowego, oprócz tego lub do zbudowania tego wydarzenia.

Dzięki niedawnej redukcji organizacyjnej i cięciu kosztów ludzie mają wrażenie, że wykonują już więcej niż jedną pracę. W tym kontekście budowanie zespołu w celu budowania zespołu straciło popularność.

Czynniki sukcesu w budowaniu zespołu

Sukces budowania zespołu lub planowania strategicznego rozpoczyna się na długo przed rozpoczęciem sesji. Skorzystaj z zespołu, aby zaplanować wydarzenie, ponieważ chcesz modelować zachowanie, którego szukasz, po planowaniu budowania zespołu .

Prawdopodobnie długoterminowa skuteczność imprezy integracyjnej lub korporacyjnego odwrotu zostanie zwiększona, jeśli uwzględnisz coroczne wydarzenia budowania zespołu w ogólnej strukturze firmy . Te kulturowe ramy filozofii, wartości i praktyk mają na celu regularne budowanie koncepcji "zespołu". W tym środowisku sesje budowania zespołu mogą przynieść pozytywne rezultaty.

Jeśli budowanie zespołu i inne wydarzenia poza miejscem mają oferować wartość, ich uwzględnienie w ogólnej strukturze korporacyjnej filozofii, wartości i praktyk ma kluczowe znaczenie . Ludzie muszą już działać w środowisku zorientowanym na zespół, który charakteryzuje takie filozofie, jak wspólny cel, wizja , misja i system rozwoju wydajności, który umożliwia rozwój osobisty i zawodowy. Lub Twoja organizacja musi aktywnie realizować pracę zespołową jako strategię biznesową i pracowniczą.

W takim systemie zachowania zespołowe są nagradzane i rozpoznawane . Zespoły rozwiązują problemy i usprawniają procesy. Pracownicy martwią się, że polityka i praca są przyjazne dla pracowników i pracowników. Kiedy pojawia się problem lub niepowodzenie, wyszukiwanie nie jest dla winnych, ale zamiast tego menedżerowie pytają: "Co z systemem pracy spowodowało, że ta osoba lub zespół poniosła klęskę?"

Kiedy taka struktura istnieje na bieżąco w organizacji, wydarzenia związane z budowaniem zespołu mogą wzmocnić system i pomóc mu umocnić się . Znowu buduj imprezy integracyjne wokół celu biznesowego, do którego wszyscy uczestnicy mogą przyczynić się, i masz szansę na energetyzującą, ekscytującą możliwość rozwoju.

Firmy odnoszące sukcesy regularnie wykazują swoje zaangażowanie w budowanie jedności zespołu, zaufania i pozytywnego morale wśród swoich pracowników w codziennym miejscu pracy. Bez tego zaangażowania i obecności czynników sukcesu budujących zespół, negatywne skutki mogą wynikać z formalnych sesji budowania zespołu lub planowania.

Ułatwiłem niedawno zorganizowanie imprezy integracyjnej i planowania, w której zebrał się zespół zarządzający, aby złożyć roczne priorytety. Grupa wykonała zbawienną pracę; zostały one ustawione tak, by wydawały kwartał zarówno produktywny, jak i skoncentrowany. Byli podekscytowani i poczuli silny kierunek.

Następnego dnia, ku mojemu żalowi i utraconemu morale, ich menadżer wyciągnął listę wszystkiego, co nie znalazło się na liście priorytetów podczas imprezy integracyjnej. Nazwał to listą "B" i powiedział, że nawet jeśli nie są to priorytety, wszystkie one również muszą zostać ukończone. Czy możesz wyobrazić sobie wpływ mówienia im, że cała ich praca, myślenie i ustalanie priorytetów nie ma znaczenia? Musieli to wszystko zrobić.

Wniosek

Budowanie i planowanie wydarzeń i działań związanych z budowaniem potencjału może doprowadzić do tego, że zatrudniani przez Ciebie ludzie mają silne poczucie kierunku, wykonalnych planów i rozwiązań, silne poczucie przynależności do zespołu i jasnych, strategicznych, ukierunkowanych na klienta wartości .

Źle zaplanowane i wykonane, stworzone poza kontekstem całej organizacji, budowanie zespołu i sesje planowania przynoszą rozczarowanie, niskie morale i negatywną motywację. Nie dostarczają oczekiwanych wyników. Organizacje flądra z małym strategicznym kierunku. Wszyscy ciężko pracują, ale zazwyczaj na niewłaściwych zadaniach i celach. Pracownicy podejmują kroki na rzecz osiągnięcia kluczowych działań i nic ważnego nie jest skończone.

A kiedy ogłoszone zostanie kolejne zdarzenie budowania zespołu lub planowanie poza nim, cykl ogólnie się powtarza. Które podejście do budowania zespołu chciałbyś założyć w swojej organizacji?