Budowanie zespołu w miejscu pracy

Łatwe ćwiczenia budowania zespołu, które wspierają sukces zespołu

Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na organizowanie imprez integracyjnych w miejscu pracy i nie muszą one być ostentacyjne lub skomplikowane. Po prostu chcesz stworzyć zorganizowane możliwości łączenia się pracowników. Możesz zaoferować lunch integracyjny, spotkanie integracyjne lub wycieczkę zespołową.

Możesz zaplanować działania w miejscu pracy lub w lokalnej społeczności dla swoich pracowników. Może to być tak proste, jak zgromadzenie wszystkich razem w pokoju.

Dyskusja na lunch i grupowanie zespołów

Zapewnij obiad dla całej firmy lub działu lub zespołu roboczego . Przypisuj pracowników do różnych grup roboczych do 10 osób, aby omówić i odpowiedzieć na pytania związane z pracą.

Jeśli nie dbasz o to, kto jest w jakiej grupie, dobrym sposobem na dzielenie pracowników jest umieszczanie liczb na dole talerzy. Wszyscy pracownicy, którzy mają "1" na swoich talerzach, mogą zjeść lunch i spotkać się w bibliotece. Ci, którzy mają "2" na swoich talerzach, mogą przenieść się do sali konferencyjnej B. Lunch budujący zespół to wspaniała okazja, aby pomóc pracownikom lepiej się poznać i kto nie jest gotowy na lunch?

Dzień Take-an-Employee-Work

Zaplanuj pracowników, aby odwiedzić inne działy w celu podjęcia pracy od dnia pracownika do pracy . Pracownicy są zawsze ciekawi tego, co robią inni. Zaspokoić ich zainteresowanie i przedstawić im całą grupę roboczą.

Cień pracy to podobna koncepcja.

Daje to pracownikowi okazję do zbadania alternatywnych ścieżek kariery. Jest łatwy do złożenia i kosztuje tylko czas pracowników.

Możliwość obserwowania w innym dziale pozwala pracownikom uczestniczyć w budowaniu zespołu, co zwiększa współpracę między departamentami i zrozumienie.

Daje także pracownikom szansę na poznanie innych ścieżek kariery.

Zapewnij wygodne przestrzenie współpracy

Dostarcz kanapki, przekąski i napoje i poproś pracowników o zaplanowanie miejsca, ponieważ mogą zarezerwować salę konferencyjną. Wymagaj, aby konsumowali wszystkie posiłki i napoje z obiadu lub wszystkich przekąsek w pokoju grupowym.

Trzymaj książki z książkami o czytaniu w pracy

Pracownicy w całej firmie lub w jednym dziale mogą zgłosić się na ochotnika do przeczytania i omówienia konkretnej książki w klubie z książkami do prac. Firma kupuje książki dla pracowników i spotykają się co tydzień, aby omówić rozdział lub dwa.

Pracownicy na zmianę prowadzą dyskusję o rozdziale w najlepszych klubach z książkami . Następnie drugi pracownik może poprowadzić dyskusję na temat implikacji dla firmy, co czytają.

Użyj Icebreakers na spotkaniach

Drużyny, które często się spotykają, mogą nie potrzebować lodołamaczy , ale mogą się przydać, gdy tworzysz nowy zespół. Działają również dobrze, gdy ponownie przeznaczasz zespół. Pomóż pracownikom poznać się nawzajem i poprawić ich umiejętność wspólnej pracy.

Lodołamacze są szczególnie dobre na spotkania. Upewnij się, że każdy zespół ustanowił normy zespołowe i wytyczne dotyczące relacji, jeśli będą współpracować przez pewien czas.

Zapewnij mentoring grupowy

Mentoring typu jeden na jeden jest ważny dla pracowników i zawsze jest zalecany, gdy wprowadzasz nowego pracownika do swojej organizacji. Doradztwo grupowe przez kierownika wyższego szczebla lub menedżera jest kolejną okazją do budowania zespołu. Pracownicy uczą się nowych umiejętności i podejść, jednocześnie rozwijając relacje ze współpracownikami.

Drugi rodzaj mentoringu grupowego polega na tym, że pracownik, który ma określony zestaw umiejętności, uczy innych pracowników, którzy chcą się uczyć. Pracownik może mentorować grupy innych osób w celu zdobycia umiejętności lub wiedzy.

Trzymaj wizytowane departamentalne wydziały sponsorowane przez firmę

Niezależnie od tego, czy jadą Państwo w restauracji, czy też grillują hamburgery w lokalnym parku, obiady w departamentach to doskonałe zajęcia integracyjne. Jest coś w dzieleniu się posiłkiem poza biurem, które zachęca pracowników do rozmowy i wzajemnego poznawania się.

Zapewnij sponsorowanie firmy dla drużyn sportowych i Get Fit

Średniej wielkości firma może sponsorować zespoły sportowe dla pracowników, które obejmują baseball, golf, koszykówkę, kręgle, piłkę nożną i wiele innych. Firma może uiścić opłaty rejestracyjne dla pracowników na imprezach biegowych i pieszych, zwłaszcza tych, w których dochody są dzielone z lokalnymi organizacjami charytatywnymi.

Przy jednym biegu na 5 000 osób 36 pracowników weszło do firmowych koszulek. Jest to wspaniałe ze względu na pozytywny rozgłos firmy i ekspozycję społeczności, a także wsparcie dla przyczyn pracowników.

Działania takie jak cotygodniowe spotkania Weight Watchers, zajęcia z jogi w południe lub ćwiczenia grupowe w centrum fitness mogą również oferować pracownikom możliwość budowania zespołu.

Zaplanuj budowanie zespołu Lunch-and-Learns

Weź zewnętrznego mówcę lub pracownika z hobby, zainteresowaniem lub szczególną wiedzą lub umiejętnościami, aby spotkać się z grupą pracowników, aby dzielić się informacjami i doświadczeniem. Pracownicy przynoszą własne obiady, a prelegenci są zachęcani, aby sesje były interaktywne, aby zachęcić do budowania zespołu. Wspólne zainteresowanie tematem zachęca do budowania zespołu, podobnie jak interakcja.

Zabawne zajęcia i wydarzenia na miejscu

Możesz zapewnić zabawne zajęcia, które pracownicy i ich rodziny mogą brać udział w pracy po pracy lub w weekendy. Promują zaangażowanie rodziny i pracowników .

Przykłady, które zostały z powodzeniem wdrożone przez firmy obejmują wytwarzanie sera, wytwarzanie piwa, wszelkiego rodzaju lekcje gotowania, zamykanie na klucz oraz porady i sesje poświęcone produktowi. Zaangażowani pracownicy muszą poważnie budować zespół, aby planować, organizować i uczestniczyć.

Promuj kluby pracownicze Hobby

Pracownicy mogą dzielić się interesami w różnych działaniach poza pracą. Zapewnij przestrzeń, listy mailingowe i okazjonalne wsparcie finansowe, aby promować spotkania grupowe w pracy. Firmy mają sponsorowane kluby fotograficzne, internetowe grupy gier, kluby dziewiarskie i strzelanie do grup interesu. Działania integracyjne w tym obszarze są nieograniczone.

Zachęć swoich pracowników do wolontariatu charytatywnego jako grupy

Bez względu na to, czy Twoi pracownicy działają na cele charytatywne, grają w golfa dla bezdomnych, budują domy dla ubogich rodzin czy zbierają żywność dla ludzi bez jedzenia, wolontariat jako zespół to działanie, które przynosi trwałe rezultaty. Koleżeństwo, które budują pracownicy, gdy wspólnie się zgłaszają, jest trwałe i potężne, i przepływa do miejsca pracy.

Działalność hosta dla rodzin pracowników w miejscu pracy

Prawie wszystkie te działania mogą obejmować znaczących innych pracowników i ich dzieci. Hosting dzieci w pracy pomaga rodzinom pracowników rozwijać przyjaźnie poza pracą, które mogą cementować budowanie zespołu w miejscu pracy.

Pomysły na uroczystości w pracy dla rodzin obejmują triki lub leczenie od urzędu do biura i rzeźbienia dyń dla dzieci w Halloween lub organizowanie imprez z tylną klapą na parkingu przed meczami piłki nożnej.

Możesz rozważyć umieszczenie dużego ekranu na parkingu, aby pokazać rodzinne filmy w miesiącach letnich. Zaproś pracowników i ich gości na coroczne imprezy sportowe, takie jak finałowy mecz World Series i ostatnie cztery mecze NCAA na dużym ekranie telewizora.

Trzymaj świąteczny lunch w czasie świąt Bożego Narodzenia w pracy lub w lokalnej restauracji, ponieważ pracownicy rozpierzchają się z okazji świąt.

Budowanie zespołu w miejscu pracy może rozciągnąć twoją wyobraźnię - a twoja wyobraźnia naprawdę ogranicza cię tylko do tego. Zaproponuj niektóre lub wszystkie z tych możliwości, aby stać się doskonałym miejscem pracy. Niskie koszty, ale bardzo efektywne działania w zakresie budowania zespołu mogą uczynić cię pracodawcą z wyboru .