Czy muszę zatrudnić menedżera muzyki?

Jeśli jesteś muzykiem, są szanse, że rozważyłeś zarządzanie. W końcu wszyscy znają nazwiska menadżerów muzycznych, którzy są tak samo sławni jak artyści, z którymi pracują, i prawdą jest, że kierownik zespołu może pomóc ci otworzyć drzwi. Ale jak wysoko na twojej liście rzeczy do zrobienia powinien "znaleźć menadżera muzyki"?

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że są rzeczy, które menedżer może wnieść do stołu nawet na bardzo wczesnym etapie swojej kariery.

Na początkowych etapach kariery muzycznej największą atrakcją, jaką może zaoferować kierownik artystyczny, jest możliwość skupienia się na swojej muzyce. W końcu nie nazywają to BIZNESEM muzyki za nic - jest dużo ciężkiej pracy, która idzie do budowania kariery muzycznej. Dla muzyków żonglowanie wszelkimi obowiązkami związanymi z karierą, gdy starają się pozostać kreatywni, to walka. Często muzycy ścigają promotorów lub pitching dziennikarzy przez cały dzień, kosztem ćwiczeń, pisania nowych piosenek czy nagrywania. Menedżer może odegrać tę presję, zajmując się stroną biznesową, aby muzycy skupili się na byciu kreatywnym.

Oczywiście, oprócz bycia kimś, kto może zająć się niektórymi z obowiązków związanych z biznesem, dobrym menedżerem jest osoba, która ma pewne kontakty, które mogą pomóc w karierze muzycznej - kontakty w wytwórniach, z promotorami i agentami , z naciśnij i tak dalej.

To właśnie tu trudno jest wyobrazić sobie, jak ważny może być dla ciebie menedżer. Znalezienie menedżera, który spełnia oba te kryteria, ma jedną cechę, która często jest niewystarczająca dla przyszłych muzyków - pieniędzy.

Najważniejsze jest to, że jeśli dopiero zaczynasz pracę w branży muzycznej i wciąż znajdujesz się na etapie, na którym szukasz etykiety, po prostu zaczynasz grać na koncertach itd., Nie powinieneś przekierowywać pieniędzy od robienia rzeczy takich jak nagrywanie lub promowanie muzyki, aby zatrudnić menedżera dużych pieniędzy.

Twoje najlepsze opcje zarządzania to:

Oczywiście tego rodzaju zarządzanie nie musi się wykluczać. Możesz mieć przyjaciela na pokładzie, pomagając ci w tym samym czasie, gdy szukasz większego menadżera muzyki.

Uzyskaj więcej informacji na temat zarządzania muzyką: