Czy powinienem prosić o duży postęp?

Pytanie:

Czy powinienem prosić o duży postęp?

Odpowiedź:

Próba zdobycia kariery muzycznej w terenie może być niezwykle kosztowną sprawą, a życie z ust do ręki jest faktem dla większości niezależnych zespołów. Kiedy etykieta zaczyna węszyć, obietnica dużego czeku z góry może brzmieć jak słodka ulga. Nawet jeśli twój zespół walczy finansowo, postęp może być tylko mirażem. Jeśli podpisujesz umowę z główną wytwórnią, jakiś postęp jest zapomnianym wnioskiem, ale jeśli podpisujesz kontrakt z niezależną wytwórnią, jest to inna historia.

Wiele wytwórni indie walczy o to, aby utrzymać głowę ponad powierzchnią wody tak samo jak zespoły i utrzymać się na powierzchni; muszą mądrze wydawać pieniądze. Jeśli chodzi o wydanie nowego albumu, inteligentne pieniądze idą na promocję. Możesz strzelić sobie w stopę, jeśli naciskasz na etykietę, aby dać ci duży postęp - może szybko dostać gotówkę w kieszeni, ale jeśli twoja etykieta nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby właściwie promować twój album, wtedy twój kariera zaczyna się i kończy się tą kontrolą z góry. Twój album się nie sprzeda, stracisz umowę, a wrócisz do pierwszej. Kiedy podpisujesz się na etykiecie, najlepiej jest mieć długoterminowy pogląd i pamiętać, że aby odnieść sukces, twoja wytwórnia również musi odnieść sukces.

Jeszcze jedna rzecz do zapamiętania na temat zaliczek - zaliczka to ADVANCE. Nie jest to darmowa gotówka ani "premia do podpisu". Zapłacisz tę zaliczkę z zysków ze sprzedaży albumów.