Znajdź utwór jako muzyk sesyjny

Najtrudniejszą częścią rozpoczęcia pracy jako muzyk sesyjny jest znalezienie pierwszych kilku zadań. Te wskazówki powinny pomóc ci zawęzić pracę z muzyką sesyjną i zacząć wszystko od nowa, aby praca zaczęła działać.

Oto jak

 1. Pracuj ze swoimi kontaktami :

  Wiele rzeczy w przemyśle muzycznym dotyczy tego, kogo znasz, a zdobywanie pracy jako muzyk sesyjny nie jest niczym innym. Czy znasz muzyków przygotowujących się do nagrania, którzy mogliby skorzystać z dodatkowej ręki? Czy znasz kogoś, kto pracuje w studiu? Nawet jeśli nie znasz nikogo, kto może dać ci jakąś pracę od samego początku, daj znać w swoim kręgu, że jesteś dostępny do wynajęcia.

 1. Hit Up Your Local Studios :

  Studia często są w stanie powiedzieć muzykom, gdzie mogą znaleźć dobrego takiego i takiego gracza. Musisz być na ich radarze. Jeśli mieszkasz w miejscu o zdrowej scenie muzycznej, będziesz musiał stawić czoła konkurencji i prawdopodobnie znajdą się gracze, którzy wykonają pierwsze połączenia telefoniczne, gdy praca będzie musiała zostać wykonana. W porządku. Po prostu potrzebujesz swojej jedynej szansy, aby się tam dostać i wykonać dobrą robotę, więc trzymaj się jej.

  Gdy przedstawisz się w studiu, odtworzysz poprzednie doświadczenia - pozwoli to ludziom zorientować się, że jesteś profesjonalistą i zrozumieć proces nagrywania.

 2. Niech etykiety wiedzą :

  Czy w Twojej okolicy są jakieś etykiety? Upewnij się, że wiedzą, że jesteś dostępny do wypożyczenia, aby mogli podać Ci nazwisko, gdy jeden z ich zespołów potrzebuje odtwarzacza do nagrywania lub do pokazu.

 3. Reklamuj :

  Reklamuj swoje usługi na Craigslist, lokalnych gazetach, ulotkach w sklepach z nagraniami i studiach, forach dyskusyjnych odwiedzanych przez muzyków - wszędzie, gdzie możesz o tym pomyśleć. Pomyśl o tym, by kierować reklamy na strony internetowe i fora dyskusyjne czytane przez autorów piosenek, którzy mogą potrzebować muzyków do nagrywania demówek ich utworów lub wokalistów, którzy potrzebują zespołu wsparcia, aby nagrać ich wersję demo.

Wskazówki

 1. Znajdź swoją niszę :

  OK, może twoim marzeniem jest zarabianie na grę na gitarze jako gracz sesyjny. Weź numer. Jeśli grasz tutaj na przeciętnym glocka / pedale steel / theremin / insert, może to być twój sposób na otwarcie drzwi muzyków sesyjnych. Nie musi to być szczególnie dziwaczny rodzaj instrumentu - rogi, kontrabas, mandolina, wiolonczela - o wiele trudniej jest znaleźć muzyków, którzy potrafią grać na tych instrumentach, niż znaleźć klawiaturę na sesji, co czyni tych muzyków wyższymi żądanie. Nawet jeśli chcesz później przenieść się do innego instrumentu, wykorzystaj swoje unikalne umiejętności, aby wejść do środka.

 1. Zrób trochę nagrań :

  Jeśli masz trudności ze zwróceniem uwagi na studia, zastanów się nad zarezerwowaniem sesji nagraniowej. Nie dmuchaj dużo pieniędzy, ale jeśli uda Ci się wejść na kilka godzin, zbudujesz relację z ludźmi, którzy tam pracują, pokazując swoje kotlety. To więcej pracy niż idealnej sytuacji, ale czasami kreatywne myślenie jest kluczem do uzyskania przerwy!

 2. Jeśli na początku nie odniesiesz sukcesu :

  Praca z muzykiem sesyjnym może zająć trochę czasu i cierpliwości. Podobnie jak wszystko w branży muzycznej , jest konkurencyjna i wymaga dużo autopromocji i odrobiny szczęścia. Kontynuuj sytuacje, w których spotkasz innych muzyków i ludzi, którzy będą mogli usłyszeć Twoją grę i dalej szerzą słowo.

  Może to być trudne do zrobienia w tej pracy, ale druga strona jest taka, że ​​kiedy jesteś w środku, jesteś w IN. Czas i wysiłek, jaki zainwestujesz w ustanowienie siebie, były warte tego, kiedy jesteś głównym graczem w twoim mieście.