Jak wykryć niechcianą pocztę bez otwierania koperty

Te znaki Telltale pozwolą Ci poznać, że to poczta śmieciowa

Wiadomości-śmieci. Getty Images

Wiadomości-śmieci, które są czasami nazywane "direct mail", to reklama, którą agencje marketingu bezpośredniego starają się otworzyć. Wszystkie te oferty kart kredytowych, ubezpieczeń, dentystów, samochodów, fast foodów i wszystkiego innego, co oferuje sprzedaż bezpośrednią, zazwyczaj toczą przegraną bitwę, aby przyciągnąć twoją uwagę.

W przeszłości direct mail krzyczał i krzyczał na ciebie, głośno i dumnie. Ogromne stawki procentowe na kopertach za oferty kart kredytowych były powszechne.

Głośna, kolorowa grafika i nagłówki w filmie krzyczały: " swobodnie , spójrz na mnie, przeczytaj, otwórz mnie, nie ignoruj ​​mnie!" To był uosobieniowy śmieć.

Oczywiście konsumenci szybko zorientowali się w tych metodach i nietrudno było zauważyć autentyczne listy i paczki od tych, którzy próbują coś sprzedać.

Wtedy twórcy niechcianej poczty stali się bardziej podstępni i zaczęli analizować, co ludzie otwierają i co wyrzucają. Coraz trudniej oddzielać złe oferty od dobrych, a osobistą pocztę od firmy. Aha, i należy zauważyć, że prawdziwie dobra bezpośrednia poczta jest uczciwa, nie garbi się tymi sztuczkami , i przyciągnie twoją uwagę w pozytywny sposób. Ale z tym powiedziane, oto znaki, na które należy zwrócić uwagę, próbując wydobyć z siebie resztki.

Presostat Postmark
To jest największy prezent z wiadomościami-śmieciami. Zajrzyj do obszaru wysyłki i jeśli widzisz PRESORTED lub PRSRT STD, prawie na pewno jest to poczta śmieciowa.

Zazwyczaj trzeba przesłać ponad 500 przesyłek pocztowych, aby zakwalifikować się do obniżonej stawki presortowej, i ile razy ludzie wysyłają taką ilość wiadomości naraz? USPS lubi tego rodzaju pocztę, ponieważ jest już "presbytowany" na kody pocztowe, a tym samym zaoszczędzony czas na zniżkę.

Łatwo było zauważyć tę pocztę, ale po raz kolejny zarówno USPS, jak i agencje pocztowe szukają nowych sposobów, aby wyprzedzić twoją czujność.

Teraz wiadomości-śmieci mogą zawierać rzeczywisty znaczek pocztowy, chociaż jeśli przyjrzysz się uważnie, nadal będziesz widzieć drukowane PRESORTED lub PRSRT STD. Wiadomości-śmieci mogą również zawierać odmierzoną pocztę (ten czerwony lub czarny znak wyglądający za pomocą atramentu), ale ponownie, poszukaj charakterystycznych słów. Aha, i wszystko, co ważne, takie jak osobista korespondencja, nigdy nie jest wysyłane z premedytacją; jeśli widzisz coś, co wygląda jak czek lub rachunek, to nie jest.

Fałszywe pismo odręczne
Kolejną martwą grą śmieci jest desperacka próba, aby wyglądać tak, jakby pochodził od prawdziwej żywej osoby. Z tego powodu poczta bezpośrednia i wiadomości-śmieci zaczynają naśladować pocztę, którą otrzymujemy od przyjaciół i rodziny, ale w tej chwili nie jest trudno je odróżnić. Po pierwsze, oryginalne pismo ręczne nigdy nie jest idealnie proste. Tak więc, jest wiele wskazań, że masz zamiar otworzyć kruchej oferty.

Ostatnio jednak próbowano zrównoważyć linie, aby naśladować prawdziwe pismo ręczne. Istnieją inne wskazówki, których możesz szukać. Jednym z dużych wskaźników są identyczne litery używane w nazwie i adresie. Jako prawdziwi ludzie, nigdy nie piszemy dokładnie dwóch takich samych liter. Ale czcionki używane do generowania tych liter są identyczne.

Lub 99% czasu jest. Niektóre czcionki zawierają 3 lub 4 warianty tych samych liter, aby przekonać ludzi, że pismo pochodzi od osoby.

W takim przypadku spójrz na zastosowane ciśnienie i zmianę koloru atramentu. Prawdziwe pismo odręczne tworzy ciemne i jasne odcienie atramentu, a nacisk pióra na papier pozostawia wcięcia. Jeśli to też zostało naśladowane, powinieneś zdecydowanie otworzyć tę pocztę. Każdy, kto dołożył tyle wysiłku, by cię nakłonić do myślenia, że ​​został napisany przez prawdziwą osobę, ma coś ciekawego do powiedzenia. A ile czasu zajmuje otwarcie koperty?
Taktyka strachu i nagląca potrzeba
Wszystko, co mówi ci, że czas ucieka, lub musisz szybko otworzyć list, z pewnością jest kawałkiem śmieci. Tego rodzaju oświadczenia są tandetne, a jeśli naprawdę jesteś winien pieniądze komuś i masz bardzo mało czasu, nie wyślą ci listu pocztą.

W rzeczywistości pierwsza komunikacja będzie zwykle e-mailem lub połączeniem telefonicznym, ponieważ jest tańsza i bardziej niezawodna.

Czasami prawdziwa instytucja wyśle ​​ci komunikat, który mówi ci, że czas ucieka, żeby coś zapłacić, lub załatwiaj papierkową robotę. Nie będą jednak ogłaszać tego faktu w całej kopercie. Mogą używać koperty w innym kolorze niż ich zwykła korespondencja (na przykład niektóre instytucje stosują żółte lub czerwone koperty na zaległe rachunki) lub mogą drukować za pomocą innego atramentu. Ale ostrzeżenia nigdy nie zostaną uderzone w cały list lub paczkę.

"Oficjalny" Verbiage i ostrzeżenia
Jest to prawdopodobnie najbardziej podstępna metoda stosowana z opóźnieniem, a większość czasu pochodzi od instytucji finansowych, które chcą refinansować swój kredyt hipoteczny. Na kopercie, która często wygląda jak rachunek, zobaczysz takie rzeczy jak "sabotaż mailowy jest przestępstwem federalnym" lub "tylko dla odbiorcy".

Prawdziwy kawałek korespondencji od instytucji finansowej nie wychodzi mu na drodze do tego urzędnika i przerażające. W większości przypadków bank wysyła do ciebie list z Twoim nazwiskiem i adresem. Te ostrzeżenia, pieczęcie, głowy orłów i inne oficjalne symbole są zaprojektowane tak, abyś myślał, że to ważna wiadomość, którą musisz otworzyć. Nie otwieraj go. Wyrzuć to. To śmieci.