Jak żonglować pracą i chorym dzieckiem

Plan dla chorego dziecka i pomoc w nagłych wypadkach

Rzadko zdarza się, aby pracujący rodzice byli w domu z chorym dzieckiem. Kiedy widzisz nos swojego dziecka, sięgasz po chusteczkę, ale także powtarzasz specjalną modlitwę: "Proszę, nie pozwól, aby moje dziecko zachorowało". Jeśli modlitwa nie zostanie odebrana, niepokój może narastać, ponieważ nie będziesz pewny, jak zareaguje twoja praca, jeśli musisz wziąć dzień wolny lub pracować w domu, jednocześnie troszcząc się o swoje biedne dziecko.

Aby pomóc złagodzić niepokój w trakcie dnia chorego, mamy kilka pomysłów na to, aby chore dziecko nie siało spustoszenia w harmonogramie pracy.

Oszczędź kilka osobistych dni

Możesz liczyć na dziecko lub małe dziecko w przedszkolu wracającym do domu z infekcją przeziębienie lub ucho kilka razy w każdym sezonie grypowym. Dzieci w wieku szkolnym są znane z tego, że przenoszą zarazki. Jeśli masz kilka osobistych dni zaoszczędzonych na te okazje, nie będziesz się martwił o czas wolny.

Stwórz plan ze swoim przełożonym

Proaktywnie spotkaj się ze swoim menedżerem, aby stworzyć plan i ustalić priorytety, kiedy dziecko choruje. Jest to ważne, jeśli nie otrzymujesz płatnego urlopu. Przeniesienie go z wyprzedzeniem pomaga przewidzieć, czy będziesz mieć sztywny lub elastyczny harmonogram pracy - i zarabia punkty ciasteczka, gdy dzwonisz o 7 rano po całonocnej wymianie z przedszkolakiem wymiotującym.

Bądź na bieżąco z pracą

Zarządzaj swoją pracą, aby uzyskać najważniejsze zadania wykonywane wcześnie w ciągu dnia.

W ten sposób, gdy otrzymasz wezwanie o godzinie 15.00, aby odebrać chore dziecko w szkole lub w przedszkolu, będziesz mógł opuścić biuro z dużymi projektami na torze.

Zrób plan ze swoim znaczącym innym

Porozmawiaj ze współmałżonkiem lub partnerem o tym, jak poradzisz sobie z chorymi dziećmi. Jeśli harmonogram pracy twojego współmałżonka nie jest w stanie zapewnić chorym dniom, znajdź sposób, aby nadrobić zaległy ładunek.

Może on (lub ona) może wrócić do domu wcześniej, więc możesz nadrobić zaległości w pracy w nocy. Lub weź weekendowy dzień, aby przyjść do biura, podczas gdy twój małżonek zajmuje się domem.

Utwórz opiekunów nagłych

Pielęgnuj opiekunów nagłych pośród twoich przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować pomocy w pewnym momencie i te relacje mogą cię przeprowadzić. Szukaj przysług, które możesz zrobić dla swoich sąsiadów i kolegów ze szkoły lub przedszkola.

Porozmawiaj z ciotkami, wujami i dziadkami swojego dziecka na temat opieki nad dziećmi w nagłych wypadkach. Należy jasno określić środki ostrożności, które należy podjąć, aby zapobiec zachorowaniu. (Jest to łatwiejsze, gdy dziecko może nakarmić i ubrać się i potrzebuje tylko dorosłego w domu).

Badania Back-Up Care

Wiele miast ma organizację oferującą opiekunów, którzy przyjadą do domu w ostatniej chwili, aby obserwować swoje dziecko. Zwykle pobierają ogromną opłatę. Co więcej, Twoje dziecko nie będzie znało tej osoby i może mieć pewien niepokój w separacji, kiedy wychodzisz do pracy.

Mimo to dobrze jest mieć pod ręką numer telefonu i zrozumieć, jak działa usługa, zanim dziecko zachoruje. Ostatnią rzeczą, o której marzysz, jest pytanie o sprawdzenie przeszłości o 8 rano, kiedy masz spotkanie o 9 rano.

Innym możliwym źródłem pomocy doraźnej dla dziecka jest szkoła lub ośrodek opieki nad dzieckiem. Zapytaj, czy nauczyciele lub pomocnicy nauczyciela szukają dodatkowej pracy i mają elastyczny harmonogram. Pozostań w kontakcie z nauczycielami, których lubisz, którzy opuszczają szkołę - mogą oni być szczęśliwi, aby odebrać okazjonalną opiekę nad dziećmi w trakcie dnia pracy.

Zapobieganie chorobie

Kuszące jest ignorowanie pociągnięć nosem lub małego kaszlu i mam nadzieję, że odejdą. Ale jeśli Twoje dziecko zacznie kichać w sobotę rano, zwróć uwagę. Może to być znak ostrzegawczy nadchodzącego wirusa.

Jeśli Twoje dziecko wydaje się nieco opóźnione, rozważ dostosowanie harmonogramu weekendowego, by zawierał więcej odpoczynku. Późna noc w filmach może być stresem, który zamienia sniffle w pełnoobjawowe przeziębienie, kiedy krótkie wideo w domu, przed snem i duża szklanka soku pomarańczowego zetrą go w zarodku.

W rzeczywistości można odeprzeć pewne przeziębienia, zawsze planując harmonogram rodziny, który obejmuje przestoje i dużo zdrowego snu. Zbyt późne dzieci, które spóźniają się, częściej chorują.

Edytowane przez Elizabeth McGrory