Co musisz wiedzieć o Carpooling

Oto kilka aplikacji, które sprawią, że zarządzanie carpoolem stanie się proste

Carpooling może być ratunkiem dla pracujących mam lub ogromnym stresem. Znalezienie odpowiednich osób na przejazdy to jak znalezienie dobrej opieki nad dzieckiem. Jeśli nie możesz im ufać, że to się nie uda. A jeśli dzieci, którymi jeździsz, nie są pełne szacunku i nie podejmują samodzielnych decyzji, twoje dzieci też będą chciały.

Co to jest carpooling? Carpooling dzieje się, gdy dwie lub więcej osób, zazwyczaj z różnych gospodarstw domowych, wspólnie jeżdżą samochodem.

Możesz jeździć razem, aby zaoszczędzić na paliwie, opłatach za przejazd i parkowaniu, aby chronić środowisko i pomóc w znalezieniu swoich dzieci, kiedy nie możesz ich prowadzić.

Wszyscy członkowie rodziny mogą brać udział w przejazdach i otrzymywać różne rodzaje świadczeń. Oto, co powinieneś wiedzieć o karoserach i jak sprawić, by działał on dla Ciebie i Twojej rodziny.

Użyj Carpool, aby dostać się do pracy

Gdy dzieci będą już w szkole, czas dołączyć do przejazdu. Wyobraź sobie, jak fajnie byłoby dogonić znajomych w drodze do pracy! Albo ty i współpracownicy moglibyście zacząć pracę, siedząc w korku. Carpooling może okazać się efektywnym wykorzystaniem Twojego czasu.

Kiedy dojdzie do przejazdu, zależy od wszystkich harmonogramów pracy i kompromisów (w razie potrzeby). Twój przejazd może odbywać się regularnie, tak jak w każdy dzień roboczy lub w każdy poniedziałek, lub może być elastyczny, aby dostosować się do elastycznych harmonogramów pracy.

Skoncentruj się na ustaleniu oczekiwań na wczesnym etapie umowy carpool, na przykład na to, jak często będziesz prowadzić i ile trzeba zapłacić, jeśli jedno z was musi się wycofać.

Czy to brzmi jak zbyt dużo pracy? Następnie użyj aplikacji do zarządzania pracą. Aplikacja Looptivity będzie trzymać wszystkich "w pętli" o zmianach dotyczących przejazdów, takich jak czasy, opóźnienia lub odwołania.

Czy wszyscy w mopie korzystają z tej aplikacji, zamiast e-mail lub SMS-y, aby utrzymać komunikację zorganizowaną i w jednym miejscu. Inną aplikacją, której możesz użyć, jest aplikacja The Car Pool Party, jeśli twój gang ma trudności z zapamiętaniem, której kolejki ma prowadzić. Aplikacja może nawet wybrać, kto powinien jechać dalej! Jeśli znajdziesz się bez jazdy do pracy, ponieważ ktoś anuluje, spróbuj aplikacji HitchARide. Jest to aplikacja do udostępniania miejsc na przejażdżki, w której możesz oglądać ich kanał społecznościowy, aby umożliwić jazdę do pracy.

Znajdź przejazd, jeśli masz długą podróż służbową samochodem

Carpool może być zorganizowany dla długich lub nietypowych podróży samochodowych. Wiele dużych miast oferuje miejsca odbioru myta, w których kierowcy mogą odebrać nieznajomego, który może jeździć po mieście lub poza nim. Zazwyczaj korelują one z pasami przejazdowymi na autostradach, które pozwalają samochodom z określoną liczbą osób - często nastawionych na dwa lub trzy lub więcej - na motywację kierowców do odbierania pasażerów.

Aplikacja UberPOOL służy do obsługi przejazdów na długich dystansach, gdzie obowiązuje opłata ryczałtowa i zniżka, jeśli więcej niż jedna osoba jeździ. Inną opcją jest użycie ZimRide, który jest hostowany przez firmę Enterprise zajmującą się wynajmem samochodów. Korporacje i uczelnie prowadzą prywatną sieć społeczną, której pracownicy i studenci mogą używać do ustawiania samochodów.

Przygotuj przejazdy do transportu swoich dzieci

Może to być wyzwanie związane z planowaniem, aby Twoje dzieci mogły wrócić do domu po zajęciach pozalekcyjnych. Zwłaszcza, gdy utkniesz w pracy. Przejażdżka samochodem może być rozwiązaniem, zamiast wychodzić z pracy wcześniej, aby zdobyć dzieci. Upewnij się, że wszystkie polisy ubezpieczeniowe będą obejmować kierowanie dziećmi, które nie są ich własnością.

Oprócz aplikacji, które można wykorzystać do pracy w trasie, istnieje kilka aplikacji przyjaznych rodzinie, które możesz spróbować zarządzać swoimi samochodami. Aplikacja Cozi jest organizerem rodzinnym, a przy jej złotym członkostwie możesz udostępnić kalendarz innym rodzinom w samochodzie, aby śledzić jego kolej. Aplikacja Carpool School Edition oferuje miesięczny przegląd harmonogramu wspólnych przejazdów i pozwala zarządzać harmonogramem jazdy w Twojej szkole.

Carpooling może ułatwić życie i pomóc Tobie i Twojej rodzinie wzmocnić relacje w Twojej społeczności. Przy tak wielu aplikacjach, które ułatwiają zarządzanie robieniem samochodu, warto go oddać!

Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory