Uważność jest jak uderzanie w pauzę w życiu pracującej mamy

Wielkie korzyści praktykowania pełności

Pod koniec dnia przekraczasz linię mety. Dzieci śpią, dom się uspokaja i dostajesz trochę czasu. Po uścisku z ciszą pozostajesz z myślami. Jakie myśli wypełniają twój umysł?

Czy zaczynasz myśleć o tym, co musisz zrobić? Czy zaczynasz się martwić, czy wszystko się ułoży?

A może myślisz o wszystkim, co ci się dzisiaj przydarzyło?

To ważny okres przejściowy dla pracujących mam i oto dlaczego.

Przez większą część dnia coś lub ktoś cię potrzebował. Zawsze myślałeś o tym, co należy zrobić lub czego inni potrzebowali. O tej porze nadszedł czas na odpoczynek, uwolnienie się od choroby, aby wpisać myśli, abyście mogli cieszyć się spokojnym wieczorem. To tak, jakby nacisnąć przycisk pauzy, aby zająć się tym, co jest.

Jak skutecznie przejść od stresu codziennej harówki do szczęścia samotności? Praktykuj uważność.

Jeśli nie słyszałeś o terminach uważności lub byciu obecnym, oznacza to, że wypełniasz swój umysł obecną chwilą. Zamiast myśleć o swojej przeszłości lub przyszłości skupić się na tym, co się dzieje lub dzieje się w tej chwili. Chodzi o poświęcenie uwagi zmysłom, jak odczuwanie skóry, rozglądanie się wokół siebie i obserwowanie, odbieranie głębokich oddechów lub cicho słuchanie tego, co dzieje się wokół ciebie bez osądzania czegokolwiek. Akceptujesz wszystko tak, jak jest, bez próby jego zmiany.

Poprostu być.

Oto, co może się stać z twoim umysłem, kiedy ćwiczysz bycie uważnym podczas przechodzenia w samotność w nocy.

Zielony potwór zazdrości odsuwa się

Kiedy ćwiczysz uważność, nie ma już gry porównawczej. Nie wypełniasz umysłu myślami o tym, co mają inni ludzie, ponieważ koncentrujesz się na tym, co dzieje się wokół ciebie.

Cieszysz się, co jest prawdą o twojej rodzinie i tobie. Naciśnij przycisk pauzy i skoncentruj się na tym, że twoje dzieci są w tej chwili bezpieczne i bezpieczne.

Martwienie ustępuje

Martwienie się zatrzymuje, ponieważ myślisz o tym, co dzieje się właśnie w tej chwili. Przestajesz myśleć o tym, jak rzeczy powinny "być" i po prostu cieszyć się rzeczami takimi, jakie są. Naciśnij przycisk pauzy i skup się na swoim zdrowiu. Poczuj zmęczenie ból w kościach od dobrej pracy dni.

Spokój nad tobą

Kiedy skupiasz się na chwili obecnej myślami typu "Nikt nie potrzebuje mnie w tej chwili. Wszyscy są śpiący. Wszyscy są bezpieczni. Wszyscy są zdrowi, łącznie ze mną. Nad naszymi głowami znajduje się dach, który utrzymuje nas w cieple i suchości. Życie jest dobre. "Pamiętasz, by wziąć głęboki oddech i poczuć się spokojnym, obmyj się nad ciałem. Zrelaksuj się. Stres dnia zostaje zepchnięty na bok, ponieważ nie ma nic, co zamierzasz zrobić w tym momencie, co zmieni pewne rzeczy. Jesteś tam, gdzie masz być. Naciskasz przycisk pauzy i ciesz się tą chwilą.

Przestajesz cieszyć się życiem

Życie nie musi być maratonem dziennym i nocnym. Maraton może się zatrzymać w nocy, gdy poświęcisz trochę czasu, aby być obecnym. Po naciśnięciu przycisku pauzy widać dobro, które się z tobą dzieje.

Wdzięczność staje się łatwiejsza do wyrażenia. Rozejrzyj się i pomyśl: "Hej, wow! Życie w tej chwili jest niesamowite. Spójrz na wszystko, co pomogłem stworzyć. Spójrz na wszystko, co potrafię. Wow. "To, co robisz, jest niesamowite, a bycie obecnym daje ci dar doceniania siebie.

Uczenie się, aby stać się uważnym, to jak dodanie odrobiny cukru i przyprawy, o których nie zdawałeś sobie sprawy, że zaginąłeś. To sprawia, że ​​życie jest bardziej znaczące. Praktykowanie bycia w danej chwili jest czymś do zrobienia przez cały dzień, ale robienie tego w nocy jest korzystne. W nocy, gdy nasze mózgi mogą pójść trochę szalone listy rzeczy do zrobienia lub stresujące myśli. Kiedy naciśniesz pauzę, choroba przestanie działać i możesz być po prostu. Moc umysłu jest wasza do kontrolowania, więc miejcie ją na uwadze.