Opanuj swoją listę rzeczy do zrobienia

Konsoliduj wszystkie swoje listy w jeden

Spójrzcie prawdzie w oczy, wszyscy mamy wiele do zrobienia. Każdego dnia nasze listy rzeczy do zrobienia zawierają:

Jak śledzisz to wszystko? Jeśli jesteś jak większość ludzi, nie tak efektywnie, jak to możliwe.

Aby zarządzać listami zadań do wykonania w najbardziej efektywny sposób, skonsoliduj je w jedną listę główną.

Ekspert od zarządzania czasem Kenneth Zeigler jest wielkim zwolennikiem korzystania z listy głównej. W swojej książce " Organizowanie sukcesu" mówi: "Celem Listy Głównej jest wydobycie wszystkiego z głowy, a lista główna to dziennik myśli i działań, które się pojawiają. Umysł może zorganizować to, czego potrzebujesz, aby osiągnąć więcej skutecznie, gdy widzi wszystko, co musisz wypełnić. "

Jak zacząć

Twoja codzienna lista akcji

Każdego ranka, przed lub przed wieczorem, przejrzyj swoją listę główną. Wybierz zadania, zadania i zobowiązania, które muszą zostać wykonane tego dnia i przenieś je na listę codziennych działań. Pamiętaj, aby być rozsądnym co do tego, co możesz osiągnąć tego dnia. Twoja codzienna lista działań staje się twoim planem roboczym na dany dzień.

Trwający serwis

Regularnie twoja lista rzeczy do zrobienia działa teraz w następujący sposób:

Okresowo oceniaj swoją listę główną. Z powodu przecięć i dodatkowych uwag, które zostały dodane do marginesu, możesz znaleźć kopie pozostałych zaległych pozycji na nowej liście głównej. Nie wyrzucaj starej listy. Zachowaj go do przeglądu historycznego i przyszłego odniesienia.

Postępując zgodnie z tym procesem, okaże się, że jesteś bardziej wydajny, bardziej na zadania i że robisz więcej.