Za mało czasu w ciągu dnia? Skoncentruj się na budowaniu swojej osobistej energii.

Pracująca mama, musisz wiedzieć o osobistym zarządzaniu energią.

Potrzebujesz więcej czasu w ciągu dnia? Oto wyjaśnienie, dlaczego skupienie się na osobistym zarządzaniu energią może zrobić więcej.

Czym jest energia osobista?

Energia osobista to ilość siły woli, jaką posiadasz . Jest to ilość wysiłku, jaki jesteś w stanie dać, w swoim umyśle i ciele, rzeczom, ludziom lub wyzwaniom. To siła w tobie spełnia twoje priorytety . Jest to ilość siły fizycznej i psychicznej, którą musisz robić, co twój umysł i ciało chce, abyś zrobił.

To się nazywa energia osobista, ponieważ jest to twoja energia. Wasze myśli, emocje i wybory wpływają na to. Będą chwile, kiedy będziesz mieć ogromną ilość energii, np. Po dobrze przespanej nocy i chwilach, kiedy nie masz ochoty, kiedy wracasz do domu z pracy i musisz zrobić obiad dla rodziny.

Jak właściwie zarządzać swoją energią osobistą?

Osobiste zarządzanie energią polega na tym, aby zawsze być świadomym stanu swojej osobistej energii. Celem nie jest utrzymanie wysokiego poziomu energii (to nierealne), ponieważ energia będzie przychodzić i odchodzić (jest to realistyczne).

Cele dobrego zarządzania energią osobistą to:

Czy emocje wpływają na twoją energię osobową?

Absolutnie.

Część twojego zarządzania energią kontroluje twoją reakcję na świat zewnętrzny.

Ludzie mogą zwiększyć twoją energię lub wziąć od ciebie trochę, więc twoim zadaniem jest chronić ją (aka zarządzaj nią). Ludzie, tacy jak twoje dzieci lub współpracownicy, mogą spowodować, że poczujesz emocje, które mogą albo zwiększyć albo zmniejszyć twoją osobistą energię.

Twoim obowiązkiem jest zezwolić lub zabronić reakcji na tę emocję, aby wpłynąć na twoją energię osobową.

Na przykład, powiedzmy, że Twój menedżer robi negatywny komentarz o tym, że wychodzisz wcześniej, aby odebrać dziecko. Najprawdopodobniej będziesz miał emocjonalną reakcję na ten komentarz w danym momencie lub później. Rodzaj emocji, które odczuwasz, zmienia osobistą energię.

Jeśli zdecydujesz się zaakcentować komentarz i zmartwienie, zuboże to część Twojej osobistej energii. Jeśli pozwolisz tym emocjom dudnić w tobie, dopóki nie pójdziesz spać, nie będziesz miał energii na długo zanim twoja głowa uderzy w poduszkę. Co się dzieje, gdy nie masz energii i nadal masz obowiązki do załatwienia? Bardzo łatwo się drażnisz. Stajesz się zdezorientowany i sfrustrowany. Rutyna na dobranoc dzieci może nie iść gładko, bo Mama jest zepsuta!

Z drugiej strony powiedzmy, że Twój menadżer mówi, że wykonujesz świetną robotę , kiedy wsiadasz do samochodu. Czujesz się jak gwiazda rocka! Wracasz do domu i przygotowujesz niesamowitą kolację, z której wszyscy ciągle się bawią, dopóki nie pójdą spać. Jesteś zadowolony z życia i ciesz się graniem w wannę i czytaniem opowiadań. Kiedy dzieci idą spać, szorujesz dom tak dobrze, że możesz wziąć do niego białą rękawiczkę.

Masz tyle energii, że nie wiesz, co jeszcze możesz zrobić, ale chcesz zrobić więcej! Kiedy dostaniesz się do łóżka, masz najlepszy sen w życiu!

Ok, więc może trochę przesadzam, że prosty komentarz może wywołać tezę, ale rozumiem.

Czy widzisz różnicę? Jeśli pozwolisz sobie na powalenie w negatywności , zużywa on dużo twojej osobistej energii, której nie możesz utracić !. Kiedy jesteś niezwykle szczęśliwy, może to spowodować wzrost twojej osobistej energii tam, gdzie masz ochotę go użyć.

Kiedy zdajesz sobie sprawę, jak ekstremalne emocje mogą wpływać na twoją energię osobową, możesz lepiej przystosować się emocjonalnie, aby nie dopuścić do pojawienia się skoku lub spadków energii. Możesz zdecydować, by nie tłoczyć się w negatywności, aby poziom energii nie osiągnął najniższego poziomu. Możesz także nie pozwolić, by szczęście zastąpiło twój system.

Na pewno masz dużo roboty, ale następnego dnia twój poziom energii odczujesz.

Teraz chcę usłyszeć od ciebie!

Jeśli zmieniło się twoje nastawienie do osobistej energii i zarządzania nią, co zamierzasz zmienić? W jaki sposób twoje emocje wywarły wpływ na twoją osobistą energię i jak mógłbyś lepiej sobie z tym poradzić? Daj mi o tym znać na mojej stronie na Facebooku, chciałbym usłyszeć o tym wszystkim.