Jak znaleźć pracę dla Moms

Przewodnik po znalezieniu pracy odpowiadającej twoim wartościom i priorytetom

Czy uważasz, że najlepszy rodzaj pracy dla mamy powinien być elastyczny, dobrze płatny i przyjemny? Jeśli twoja praca nie pasuje do tego opisu, musisz już pracować, a my możemy pomóc!

Po pierwsze, która z tych trzech cech jest dla ciebie najważniejsza, elastyczność pracy , wynagrodzenie, środowisko pracy, które ceni dzieci, lub firma, która chroni Twoje prawa (jeśli jesteś jak większość, wolisz elastyczność ).

Następnie, w jaki sposób bieżąca rola nie wspiera tego, co cenisz? Czy jest ktoś w twojej organizacji, który mógłby ci pomóc? Jeśli nie, to nie zaszkodzi zacząć szukać miejsca, które byłoby dobre dopasowanie.

Na szczęście mamy trochę zasobów, aby pomóc ci znaleźć pracę, która spełnia to, co najbardziej cenisz.

 • 01 Jak znaleźć pracę, która jest elastyczna

  Twoje życie jako pracującej mamy rozciąga się od intensywnych dni opieki nad noworodkiem do gorączkowego czasu przygotowania liceum do opuszczenia gniazda. Nie powinno więc dziwić, że najlepsze oferty pracy dla matek są elastyczne, pozwalając Ci skupić uwagę na swojej karierze i pozwolić na zwolnienie tempa, gdy wymagania w domu są bardziej naglące.

  Idealnie byłoby zacząć myśleć o elastyczności, gdy wybierzesz pole kariery. Ale nawet jeśli jesteś już odnoszącym sukcesy menedżerem, nigdy nie jest za późno na negocjowanie elastycznego harmonogramu.

  Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby znaleźć lub stworzyć elastyczny harmonogram prac:

 • 02 Jak znaleźć pracę, która dobrze płaci

  Niestety, nie ma sensu mieć zdumiewającej, elastycznej pracy, jeśli wynagrodzenie za pracę domową nie obejmuje opieki nad dziećmi. Dlatego ważne jest, aby kontynuować karierę, która pozwoli zarobić wystarczająco dużo, więc jeśli chcesz odreagować intensywność, możesz sobie na to pozwolić.

  Tradycyjnie, pola zorientowane na mężczyzn płacą lepiej niż te, które są zdominowane przez kobiety. Ale wraz ze wzrostem popytu na pielęgniarki, historycznie kobiece zawody mogą odrodzić się. Dowiedz się więcej o skalach płac w swojej dziedzinie i dziedzinach pokrewnych za pośrednictwem sieci i badań, a będziesz w lepszym położeniu, aby skierować swoją drogę do większej ilości pieniędzy.

 • 03 Jak znaleźć pracę, która świętuje dzieci

  Tak często staramy się pozostawić nasze osobiste życie w domu i działać "w całym biznesie" w pracy. Czy nie byłoby wspaniale mieć pracę, w której możesz być postrzegana jako cała osoba - mama, kobieta i pracownik - i swobodnie rozmawiać o swoich dzieciach?

  Odbieranie sygnałów od osób z otoczenia podczas rozmowy o życiu rodzinnym lub przynoszeniu dzieci do biura . Ale nie bój się przekraczać granic w odpowiedni sposób, uznając, że masz dom i dbasz o obowiązki. Może się okazać, że Twój pierwszy krok zwalnia twoich współpracowników, by dyskutowali także o swojej rodzinie, tworząc bardziej kolegialne i powiązane miejsce pracy.

  Oto kilka zasobów, które pomogą Ci zarządzać swoimi dziećmi i uzyskać wsparcie, którego potrzebujesz w pracy:

 • 04 Znajdź pracę, która chroni Twoje prawa

  Nie trzeba dodawać, że najlepsze oferty pracy dla mam respektują twoje prawa jako pracownika. Niestety nadal dochodzi do dyskryminacji w czasie ciąży , a literatura dotycząca życia zawodowego dokumentuje, w jaki sposób ścieżka mama może wykoleić obiecującą karierę.

  Upewnij się, że rozumiesz swoje prawa i zachowuj czujność na sygnały ostrzegawcze, że potencjalny pracodawca nie postępuje, jeśli chodzi o pracujące matki . Na przykład, gdy menedżer ds. Rekrutacji zapyta, czy jesteś w związku małżeńskim lub ma dzieci, podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Samo pytanie jest nielegalne w większości państw i na pewno nie stanowi kultury przyjaznej rodzinie.

 • Znalezienie właściwej pracy dla mam jest możliwe

  Jeśli pracujesz w pracy, która nie pasuje do twoich wartości, trudno to przeoczyć. Żyj swoim życiem zgodnie z Twoimi wartościami, łatwo budzić się rano i iść do pracy! Mam nadzieję, że zasoby, które udostępniliśmy, pomogą ci dokonać właściwego wyboru w następnej pracy.