5 rzeczy do zrobienia po powrocie do pracy

Oto jak przygotować się do powrotu do pracy w macierzyństwie

Załóżmy, że jesteś jednym z 44% pracujących matek, które odeszły z pracy, aby zająć się rodziną i nadszedł czas, aby powrócić do pracy . Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wylądowanie w odpowiedniej roli, która sprawi, że powrócisz do pracy z macierzyństwem.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, gdy myślisz o powrocie do pracy.

Wracaj do gry

Nadszedł czas, aby złapać najnowsze wiadomości z branży.

Sprawdź czasopisma lub książki z biblioteki. Znajdź artykuły i popularne strony internetowe, dzięki którym będziesz na bieżąco. Jeśli nie masz pewności, gdzie zacząć szukać zasobów, zaloguj się na LinkedIn, aby zobaczyć, w jakich grupach znajdują się twoje połączenia. W tych grupach zawodowych zostaną zasugerowane zasoby, które chcesz później zbadać.

Porozmawiaj z siecią o powrocie do pracy. Musisz dostać słowo! Nie musisz publikować czegoś w mediach społecznościowych, chyba że czujesz się w tym komfortowo. Ale zacznij mówić ludziom, że chcesz wrócić do pracy. Przed udostępnieniem tej wspaniałej wiadomości dowiedz się, jakiego rodzaju pracy szukasz. W ten sposób jesteś gotowy odpowiedzieć na pytania dotyczące poszukiwania pracy.

Połącz się ze swoimi profesjonalnymi kontaktami

Jeśli dobrze wykonasz pracę, dobrze jest pozostać w kontakcie z byłym szefem i współpracownikami . Okresowo zapraszaj ich na lunch lub dzwoń, aby nadrobić zaległości.

Jeśli nie pozostajesz w kontakcie, nigdy nie jest za późno, aby dotrzeć.

Czy nie masz pewności, o czym mówić? Poza tym, że dzielisz się tym, co masz, aby skorzystać z okazji, aby nadrobić zaległości w najnowszych wiadomościach firmy, zmianach w branży lub tym, co robią dawni klienci. Gdy będziesz utrzymywał te relacje świeże, będą one lepszymi zasobami i odniesieniami, gdy będziesz gotowy do powrotu do pracy .

Znajdź sposoby wypełnienia luki zawodowej

Powrót do pracy nie nastąpi natychmiastowo. To zajmuje trochę czasu, aby znaleźć właściwą pracę! Możesz wykorzystać ten czas do wykonania zlecenia lub pracy niezależnej, aby wypełnić swoją lukę. W dzisiejszej gospodarce wiele firm jest otwartych na ideę pracowników kontraktowych, zwłaszcza w przypadku dużych projektów lub w celu uruchomienia nowych inicjatyw. Ten sposób pracy pozwala zachować świeże umiejętności lub pomóc w nauce nowego zestawu umiejętności, które można wykorzystać w nowej karierze!

Możesz również wykorzystać pracę wolontariuszy, aby wypełnić swoją lukę zawodową . Aby to zrobić, zachowaj szczegółową listę projektów, nad którymi pracowałeś, ze szkolnym PTA, szkolnymi zbiórki pieniędzy lub organizacjami charytatywnymi. Zwróć szczególną uwagę, jeśli pełnisz rolę lidera, jak duże wydarzenie lub projekt.

Jak zarządzać luką w CV

Nawet jeśli nie chcesz ukrywać okresu, w którym byłeś poza zasięgiem siły roboczej, nie chcesz tego również podkreślać. Ostrzegaj o ostrożności i unikaj zwracania się do obowiązków związanych z mamą dzięki uroczym opisom, takim jak "domowa bogini" lub "dyrektor generalny Smith Family".

Zamiast tego organizuj swoje CV przez doświadczenie zawodowe i związane z nimi umiejętności, zamiast umieszczać chronologiczną listę swojej historii pracy.

W ten sposób możesz uwypuklić działania i umiejętności w czasie wolnym od pracy, w tym pracy wolontariuszy, wysiłków związanych z gromadzeniem funduszy, kontynuowania edukacji, pracy na zlecenie lub pracy niezależnej. Chociaż umiejętności te są istotne i na pewno można je przenieść na miejsce pracy, pamiętaj, że starasz się o pracę. Większość CV powinna skupiać się na konkretnych doświadczeniach zawodowych, osiągnięciach i sukcesach.

Prześlij list motywacyjny, który pokazuje twoją pracę domową

Twój list motywacyjny ma za zadanie przyciągnąć uwagę czytelnika i zachęcić go do przeczytania Twojego CV. Jest to również bardzo ważne dla matek, które chcą wrócić do pracy, ponieważ daje to możliwość podzielenia się swoją historią. Chcesz się podzielić tym, dlaczego interesujesz się ich firmą, jakie masz umiejętności, które sprawią, że ich firma odniesie większy sukces, a także Twoje konkretne osiągnięcia.

Upewnij się, że list motywacyjny jest na najwyższym poziomie. Sprawdź całą gramatykę (używaj aplikacji, gramatycznie !!) i pisownię. Spróbuj również znaleźć nazwisko rekrutera firmy lub menedżera HR, aby spersonalizować literę. Pokazuje, że starałeś się poznać firmę i sprawdziłeś jej firmę na LinkedIn.

Mostuj lukę w osobie lub na papierze

Oto jak poradzić sobie z luką zawodową w liście motywacyjnym. Rekrutujący może być ciekawy, więc bądź szczery i do tego stopnia, że ​​masz lukę w zatrudnieniu. Możesz powiedzieć, że opuściłeś pracowników, by opiekować się rodziną, a ponieważ są starsi, chętnie powracasz do pracy.

Podczas rozmów telefonicznych i wywiadów twarzą w twarz , zatwierdź swoją lukę w zatrudnieniu w sposób faktyczny. Możesz powiedzieć coś w rodzaju: "Być może zauważyłeś lukę w moim życiorysie, po narodzinach mojego drugiego dziecka, podjąłem decyzję o zostaniu w domu z moimi dziećmi. Jestem typem osoby, która wkłada 150 procent we wszystko, co mam. W tym momencie czułem, że te starania były najlepiej ukierunkowane na moją rodzinę, teraz, gdy moje dzieci są starsze, jestem w punkcie, w którym raz jeszcze jestem w stanie zaangażować pracodawcę w 150 procentach. aby omówić niektóre z moich dotychczasowych sukcesów i osiągnięć, zarówno z mojej poprzedniej historii pracy, jak i mojego czasu poza pracą ".

Bądź pewny siebie podczas składania tych oświadczeń, a osoba przeprowadzająca wywiady również będzie mieć zaufanie do Ciebie. W końcu to, co naprawdę ważne dla ankietera, to to, czy jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko i jesteś gotowy poświęcić odpowiedni czas i wysiłek, aby odnieść sukces.

Najważniejsze w powrocie do pracy jest ekscytacja! Twoje życie ma się zmienić na lepsze. Ale wraz ze zmianą pojawia się niepewność i niepokój. Jeśli zaczynasz czuć się zniechęcony, poszukaj Pinterest na nowe pomysły na strój. Sen o tym, jakie będzie życie, gdy będziesz w pracy. Marząc o tym, co zrobi Twoja następna praca, sprawi, że będzie to bardziej możliwe i da ci pozytywne nastawienie.

Powodzenia w poszukiwaniu pracy!