Jak znaleźć recenzje firmy

Kiedy poszukujesz pracy, ważne jest, aby przeczytać opinie o firmie, aby uzyskać wewnętrzne informacje na temat organizacji. Recenzje firm są pisane przez obecnych i byłych pracowników i zawierają przydatne informacje na temat firmy. Recenzje zawierają informacje na temat kultury firmy, menedżerów, procesu rekrutacji, wynagrodzeń i innych czynników. Opinie i oceny firmy są dostępne niemal dla każdej dużej firmy i wielu mniejszych pracodawców.

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej informacji na temat firmy, tym lepiej przygotowanych, będzie rozmowa kwalifikacyjna i podjęcie świadomej decyzji, jeśli otrzymasz ofertę pracy.

Poniżej znajdują się informacje o tym, jak korzystać z recenzji firmowych, witryn zawierających recenzje firm i innych strategii poznawania firmy.

Jak korzystać z recenzji firmy

Przeglądanie firmowych recenzji może być przydatne na każdym etapie procesu pracy. Kiedy jesteś na wczesnym etapie poszukiwania pracy, przeglądanie opinii może być pomocnym sposobem na podjęcie decyzji o firmach, dla których chcesz pracować. Jeśli firma ma bardzo dobre recenzje, ale nie ma aktualnych ofert pracy, możesz rozważyć wysłanie zimnego listu motywacyjnego .

Możesz również skorzystać z opinii firmy, aby pomóc Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Niektóre recenzje firm skupiają się na tym, jak wygląda proces rekrutacji. Mogą nawet zawierać zwykłe pytania dotyczące wywiadu. Ćwicz odpowiadanie na te pytania, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wreszcie, możesz użyć tych opinii firm, aby pomóc Ci zdecydować, czy przyjąć ofertę pracy . Jeśli decydujesz między dwoma zadaniami lub jesteś na granicy, czy chcesz pracować, recenzje firmy mogą pomóc Ci zdecydować, czy firma jest tą, w której chcesz pracować.

Jak znaleźć opinie i oceny firmy

Istnieją strony internetowe, na których można przeczytać recenzje firm napisane przez prawdziwych ludzi.

Pracownicy i byli pracownicy przeglądają firmę, w której pracowali lub aktualnie pracują. Odwiedzający witrynę mogą przeczytać o firmie, jak to jest pracować, uzyskać próbki pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które zostały faktycznie zadane przez menedżerów zatrudniających pracowników, a także opublikować własne recenzje firm.

Należy pamiętać, że recenzje firm na tych stronach są publikowane przez osoby prywatne, w tym potencjalnie niezadowolonych pracowników. Wykorzystaj je jako narzędzie do zebrania dodatkowych informacji o firmie, ale nie licz na to, że są one w 100% dokładne, ponieważ doświadczenie każdego pracownika jest inne.

Witryny z recenzjami firmy

Glassdoor, firma zajmująca się badaniami płac, ma doskonałe informacje dla osób poszukujących pracy, w tym recenzje firm, oceny, wynagrodzenia, oceny zatwierdzające CEO, konkurentów i wiele innych informacji o firmie. Osoby poszukujące pracy mogą znaleźć i anonimowo udostępniać recenzje, oceny i szczegóły dotyczące wynagrodzeń.

Vault to kolejne źródło opinii o firmie. Odwiedzający witrynę mogą czytać recenzje firmy i otrzymywać najnowsze informacje o ponad 10 000 firm. Informacje o firmie są bezpłatne, a to wszystko, czego potrzebujesz przez większość czasu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, musisz uiścić opłatę.

Badanie firmy

Istnieją również witryny, które nie zawierają rzeczywistych recenzji firmowych, ale zapewniają podstawowe informacje o firmie przydatne dla osób poszukujących pracy.

Przeglądaj listę firm na WetFeet.com lub wyszukaj według nazwy firmy, aby uzyskać przegląd i podkreśla firmy.

Aby uzyskać kolejny szybki przegląd, Hoovers.com ma duży katalog firm. Ponownie, będziesz potrzebować subskrypcji dla szczegółowych informacji, ale podstawy są bezpłatne.

Sprawdź ze swoimi połączeniami

Innym sposobem uzyskania informacji poufnych jest sprawdzenie, kto jest połączony z firmą w LinkedIn. Zapytaj swoich znajomych, co mogą powiedzieć o firmie i jak to jest pracować. Możesz nawet zorganizować wywiad informacyjny z przyjacielem lub znajomym, aby uzyskać jeszcze więcej informacji o firmie.

Firmowe strony internetowe i więcej

Witryny firmowe to kolejny świetny sposób na poznanie firmy. Większość witryn internetowych zawiera stronę "O nas", która zawiera informacje na temat ich misji, kultury firmy i nie tylko.

Wyszukiwanie według nazwy firmy w Google to kolejny sposób na znalezienie informacji o firmach. Wyszukaj także w serwisie YouTube. Możesz znaleźć filmy wyprodukowane przez firmę z informacjami na temat możliwości zatrudnienia i kultury firmy.

Strony firmowe i filmy wyprodukowane przez firmę mogą być bardzo przydatne przy pisaniu listu motywacyjnego lub wywiadu. Odwołanie się do informacji na stronie internetowej firmy w liście przewodnim lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej może wykazać, że wykonałeś swoje badania i możesz pomóc ci wykazać, że naprawdę chcesz pracować dla tej konkretnej firmy.

Jednakże, korzystając ze strony internetowej firmy, aby poznać kulturę firmy, należy pamiętać, że strona internetowa została zaprojektowana, aby pokazać firmę w najlepszym świetle. Rozmowa z obecnymi i byłymi pracownikami oraz sprawdzanie recenzji firm to świetne sposoby na lepsze zrozumienie firmy.

Czytaj więcej : Jak i dlaczego warto badać firmę Wskazówki dotyczące wyszukiwania firm przed wywiadami Zrozumienie kultury firmy