Jak negocjować, akceptować lub odrzucać ofertę pracy

Kiedy zaproponowano Ci pracę , zazwyczaj nie chcesz powiedzieć "tak" i podjąć pracę na miejscu. Nawet jeśli wiesz, że chcesz tę pracę, poświęć czas, aby ocenić ofertę pracy, aby mieć absolutną pewność, że stanowisko jest odpowiednie dla Ciebie. Następnie zdecyduj, czy pakiet rekompensacyjny jest rozsądny.

Jeśli oferta nie jest tym, na co liczyłeś, możesz zastanowić się nad kontrofertą . Po podjęciu decyzji o negocjowaniu, przyjęciu lub odrzuceniu oferty pracy, nadszedł czas, aby powiadomić firmę o swojej decyzji.

Oto porady, jak radzić sobie z ofertami pracy, w tym oceniać oferty pracy, negocjować lepsze wynagrodzenie, przyjmować lub odrzucać ofertę i co zrobić, jeśli firma wycofa ofertę.

Ocenianie oferty pracy

Kiedy otrzymasz ofertę pracy, najpierw poproś o chwilę na rozważenie oferty . Pamiętaj, aby podkreślić swoją wdzięczność i zainteresowanie pracą, a następnie zapytaj, czy istnieje ostateczny termin, w którym musisz podjąć decyzję. Jeśli wydaje Ci się, że potrzebujesz więcej czasu niż ci daje, możesz poprosić o nieco więcej czasu. Nie odkładaj jednak decyzji tak długo, aby odstąpić od swojej oferty .

Podczas tego czasu podejmowania decyzji oceń ofertę pracy . Rozważając ofertę pracy, należy wziąć pod uwagę cały pakiet odszkodowań, a nie tylko wynagrodzenie. Rozważ korzyści i korzyści, czas spędzony na podróżach, godziny pracy i kulturę firmy. Naprawdę poświęć czas na zważenie zalet i wad.

Jeśli oferta pracy jest warunkowa , należy pamiętać o tym, co należy zrobić, aby oferta stała się stała.

Czy kiedykolwiek ma sens podjęcie pracy, której nie chcesz? Tak naprawdę nie ma właściwej lub złej odpowiedzi, ale są chwile, kiedy akceptowanie tego może mieć sens. Jest to szczególnie ważne, jeśli potrzebujesz pracy w pośpiechu.

Oto moment, w którym rozważasz przyjęcie pracy, której nie chcesz .

Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby upewnić się, że rozważyłeś wszystkie alternatywy i zważyłeś wszystkie opcje przed podjęciem decyzji o zaakceptowaniu lub odrzuceniu pozycji.

Negocjowanie oferty pracy

Jeśli jesteś zainteresowany pracą, ale uważasz, że oferta może być silniejsza (na przykład wynagrodzenie może być wyższe lub korzyści mogą być lepsze), rozważ negocjowanie. Przeczytaj te taktyki negocjacyjne , które pomogą ci właściwie poprosić o pakiet rekompensacyjny, który chcesz.

Przeczytaj także tę poradę na temat najlepszego sposobu na złożenie oferty kontrofensywnej i kiedy przestać negocjować. Wreszcie, tutaj jest, gdy pracodawca może wycofać ofertę pracy . Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy negocjujesz.

Przyjmowanie oferty pracy

Znalazłeś pracę, którą lubisz i jesteś zadowolony z pakietu kompensacyjnego. Gratulacje! Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, jak napisać uprzejmy, formalny list akceptujący ofertę pracy . Jeśli mówisz "tak" na temat pracy, list akceptacyjny daje ci szansę na potwierdzenie szczegółów oferty.

Przeczytaj także te przykładowe oferty pracy z podziękowaniami i listami akceptacyjnymi, które mogą posłużyć jako szablony do własnego listu.

Odmowa oferty pracy

Nawet jeśli desperacko poszukujesz pracy, jeśli wiesz, że praca nie będzie dobrze pasować, może to oznaczać odrzucenie oferty.

Oto porady dla różnych czasów, kiedy warto odrzucić ofertę pracy .

Innym razem możesz wycofać się z pracy. Zazwyczaj robisz to po otrzymaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, ale przed otrzymaniem oferty pracy. Oto porady, kiedy i jak wycofać się z pracy .

Jeśli oceniłeś ofertę pracy i zdecydowałeś, że nie jest to odpowiednie dla ciebie, musisz odrzucić ofertę. Uprzejme pismo odrzucające ofertę pracy pomoże utrzymać pozytywne relacje z pracodawcą, co będzie ważne, jeśli kiedykolwiek złożysz podanie o inne stanowisko. Oto, jak odrzucić ofertę pracy , z różnymi poradami, w zależności od przyczyny rezygnacji z pracy. Przeczytaj także te przykładowe listy odrzucania zadań, aby użyć ich jako szablonów dla własnej litery.

Jeśli już zaakceptowałeś ofertę pracy, oto jak powiadomić pracodawcę, że zmieniłeś zdanie .

Niestety, czasami oferty pracy są anulowane Co możesz zrobić, jeśli zaakceptujesz ofertę pracy, a firma ją wycofa? Oto informacje na temat twoich praw, gdy oferta pracy zostanie odwołana .

Przeczytaj więcej: Co należy uwzględnić przed przyjęciem oferty pracy | Czego nie mówić podczas negocjowania wynagrodzenia Listy ofert pracy