Oferta pracy Dziękujemy za próbki listów i e-maili

Po otrzymaniu oferty pracy należy wysłać list z podziękowaniami. Jeśli już ustnie zaakceptowałeś ofertę pracy, wysłanie listu pozwala formalnie potwierdzić nową pozycję. Podążanie za listem jest dobrym pomysłem nawet wtedy, gdy odrzucisz ofertę, ponieważ daje ci ona szansę bycia łaskawym i pozostawia otwartą możliwość na przyszłe relacje z firmą.

Dlaczego wysłać ofertę pracy Dziękujemy list?

Głównym celem listu jest wyrażenie wdzięczności za ofertę.

Pozwala to na wpisanie swoich intencji, aby zaakceptować lub odrzucić ofertę, i może wyjaśnić warunki umowy.

Jeśli akceptujesz stanowisko , pomyśl o ofercie pracy, dziękując listowi jako twojemu pierwszemu kontaktowi z firmą jako pracownikowi, i staraj się wywrzeć dobre wrażenie.

Jeśli nie przyjmiesz pracy, użyj listu, aby grzecznie odrzucić pozycję . W końcu możesz chcieć ubiegać się o inną pracę w firmie w przyszłości, więc dobrym pomysłem jest utrzymywanie dobrych relacji z pracodawcą.

Jakie informacje należy zawrzeć w swoim liście?

Treść Twojego listu będzie nieco inna w zależności od tego, czy zaakceptujesz, czy odrzucisz ofertę. W obu przypadkach najważniejszą rzeczą do uwzględnienia w liście jest wdzięczność za ofertę.

Możesz powtórzyć warunki oferty przy przyjmowaniu stanowiska; podczas gdy niniejszy list nie jest dokumentem prawnym, może pomóc zarówno Tobie, jak i pracodawcy, w wyjaśnieniu warunków.

Możesz również zadawać pytania i w razie potrzeby potwierdzać informacje kontaktowe. Możesz również użyć tej litery, aby uzyskać wszelkie pytania dotyczące specyfiki oferty pracy. Możesz na przykład podać pytanie o wynagrodzenie, świadczenia lub datę rozpoczęcia.

Jeśli nie podejmujesz pracy, nie musisz podawać szczegółowych informacji o swoich powodach.

To naprawdę nie jest miejsce na negocjowanie oferty kontroferty . Będziesz chciał podziękować za ofertę, a także możesz wykorzystać przestrzeń do wyrażenia chęci pozostania w kontakcie, pozostawiając miejsce na przyszłe skojarzenia.

Jak wysłać swój list

Możesz wysłać list jako e-mail lub wysłać wydruk. Tak czy inaczej, zachowaj uprzejmość i użyj odpowiedniego formatu listu biznesowego , w tym odpowiedniego zwrotu grzecznościowego i bezpłatnego zamknięcia .

Jeśli wyślesz wiadomość e-mail, wpisz swoje nazwisko i podziękowanie w temacie wiadomości: "Imię Nazwisko - Dziękuję".

Dokładnie sprawdź swój list , aby wyglądać profesjonalnie i dopracować.

Oto przykłady listów z podziękowaniami dla pracodawcy za oferowanie kandydatom pracy.

Przykładowa oferta pracy Dziękujemy List # 1: Format Letter

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Dziękuję bardzo za zatrudnienie mnie na stanowisku asystenta nauczyciela. Doceniam czas poświęcony na przesłuchanie mnie i bardzo się cieszę, że mogę zostać częścią personelu Szkoły Podstawowej w Przedmieście.

Jestem gotów spotkać się z uczniami we wrześniu X i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć planowanie sesji z Jane Smith w sierpniu XX, aby pomóc w jej klasie i programie nauczania na nowy rok.

Daj mi znać, jeśli te daty są nadal prawidłowe lub jeśli coś się zmieni.

Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie mojej pozycji i jeszcze raz, chciałbym wam podziękować za tę wspaniałą okazję.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Przykładowe oferty pracy Dziękujemy List # 2: Format wiadomości e-mail

Temat: Imię Nazwisko - Dziękuję

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Dziękuję bardzo za zaoferowanie mi pracy jako asystent administracyjny. Z przyjemnością spotkałem ciebie i twoich pracowników podczas mojej ostatniej rozmowy. Przykro mi to poinformować, że obecnie nie przyjmę stanowiska w firmie XYZ.

Choć szansa na XYZ jest bardzo ekscytująca, muszę w tej chwili dokonać innego wyboru. Nie mogę się doczekać, aby pozostać w kontakcie z Tobą i mam nadzieję, że będziemy współpracować w przyszłości.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za tę okazję.

Z poważaniem,

Twoja nazwa wpisana