Pytanie o rozmowę o pracę: Jak poradziłeś sobie z wyzwaniem?

Użyj tej formuły, aby podkreślić swoje krytyczne umiejętności myślenia

Pytanie "Jak sobie poradziłeś z wyzwaniem?" Może być trudne, z jednej strony jest to okazja do przekazania twoich umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia wraz z twoją zdolnością do powodzenia w stresie.

Z drugiej strony istnieje wiele sposobów radzenia sobie z wyzwaniem: jedna firma może preferować pracownika, który podejmie zmierzone, metodologiczne i planowane podejście, podczas gdy inna organizacja może preferować osoby, które nurkują i robią wszystko, co mogą, aby sprostać wyzwaniu. , niekoniecznie myśląc o szerszym obrazie.

W zależności od branży różne techniki zarządzania problemami mogą być priorytetem.

Zanim przejdziemy do kilku przykładowych odpowiedzi, przyjrzyjmy się procesowi, w jaki sposób powinieneś uzyskać odpowiedź.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej o wyzwaniach

  1. Przypomnij sobie wyzwanie, które było znaczące, ale takie, które uważasz za sukces. Co najważniejsze, chcesz móc dyskutować o prawdziwym profesjonalnym wyzwaniu, a nie arbitralnym lub denerwującym wydarzeniu. Chcesz też móc określić, w jaki sposób udało Ci się pomyślnie wykonać wyzwanie. Jeśli to możliwe, podaj wyzwanie najbardziej odpowiednie dla roli, o którą się ubiegasz. W swojej odpowiedzi będziesz chciał ustawić wyzwanie jasno i zwięźle.
  2. Nie mów tylko, co zrobiłeś - wyjaśnij, jak to zrobiłeś. Pracodawca jest zainteresowany poznaniem swojego podejścia do wyzwania, w tym podjętych działań i procesu myślowego. Nie należy przeskakiwać do przodu do wyniku końcowego. Użyj szczegółowych informacji, aby opisać, co zrobiłeś, aby przyczynić się do rozwiązania.
  1. Podkreśl wynik i to, czego się od niego nauczyłeś. Pracodawcy chcą zatrudniać osoby, które mogą przekształcić wyzwania w możliwości. Kiedy zastanawiasz się nad odpowiedzią, zastanów się, jak podkreślić trudny czas. Oczywiście w realnym świecie nie można machać czarodziejską różdżką i przekształcać każdej trudności w wielki sukces. Jednak można uczyć się na własnych trudach, a następnie zastosować to, czego się nauczyłeś w przyszłych wyzwaniach. Upewnij się, że wyrażasz swoje dania na wynos i jak dorastałeś w swoich wyzwaniach.

Przykładowe odpowiedzi na pytanie "Jak sobie poradziłeś z wyzwaniem?"

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.