Czy jest coś jeszcze, o czym powinniśmy wiedzieć?

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O tym, co jeszcze musisz ofiarować

Jedno z pytań, które zwykle zadawano podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dotyczy tego, czy jest coś jeszcze, co chciałbyś przekazać, czy cokolwiek innego, co powinien wiedzieć o tobie ankieter.

Najprawdopodobniej, zanim usłyszysz to pytanie, rozmawiałeś już przez jakiś czas i odpowiedziałeś na wiele pytań dotyczących twoich umiejętności i doświadczenia. Może być kuszące, aby po prostu grzecznie odpowiedzieć, mówiąc, że czujesz, że wszystko zostało pokryte.

Oprzyj się tej potrzebie. Zamiast tego użyj tego jako okazji do zamknięcia wywiadu z mocnym akcentem . Pomyśl o swojej odpowiedzi jako o stwierdzeniu końcowym w procesie: podsumuj najważniejsze punkty omawiane podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zrób ostateczną argumentację za kandydaturą.

Podobnie jak w przypadku pytania " Powiedz mi o sobie ", to otwarte pytanie pozwala ci przejąć kontrolę nad rozmową i udostępniać informacje przydatne dla Twojej kandydatury. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do tego pytania, i przeczytaj przykłady dobrych odpowiedzi.

Jak przygotować

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do tego typu pytań jest przejście do rozmowy z jasnym zrozumieniem tego, co masz do zaoferowania. Przygotuj listę 8-10 zasobów, które pomogą Ci osiągnąć sukces w pracy. Aby sporządzić tę listę, przejrzyj ogłoszenie o pracę i zrób listę swoich umiejętności (zarówno twardych, jak i miękkich ), osiągnięć, obszarów wiedzy, doświadczeń i / lub cech osobistych, które pomogłyby ci w uzyskaniu kwalifikacji do tej konkretnej pracy.

Na liście spróbuj podać słowa kluczowe z listy zadań.

Przygotuj się na dostarczenie przykładów z pracy, wolontariatu lub historii akademickiej, które dowodzą, że dodałeś wartość innym firmom, stosując te umiejętności w przeszłości.

Twoja lista aktywów pomoże Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące twoich mocnych stron w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Ponadto, jeśli zostaniesz poproszony na koniec spotkania, jeśli masz cokolwiek do dodania, będziesz gotowy do wylistowania wszelkich cech, o których nie byłeś w stanie jeszcze powiedzieć swojemu rozmówcy.

Jak odebrać

Rozpocznij swoją odpowiedź od podsumowania niektórych kluczowych atutów, które już udostępniasz. Pomoże to ankieterowi krótko przypomnieć, dlaczego jesteś silnym kandydatem na to stanowisko.

Po podsumowaniu swoich kwalifikacji, a następnie dodaj jeden lub dwa elementy z listy, które nie zostały pokryte. Mogą to być umiejętności lub zdolności, o których jeszcze nie wspomniałeś lub które przeżyłeś. Upewnij się, że cokolwiek wspomniałeś, jest istotne dla pozycji. Jeśli jest czas, wspomnij konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś tę jakość. Jeśli to możliwe, wyjaśnij, w jaki sposób ta jakość pomogła zwiększyć wartość innej firmie. Po tym, podkreśl jeszcze raz swoje silne zainteresowanie pracą i pracą dla organizacji.

Taka reakcja ma dwie rzeczy: podsumowuje, dlaczego jesteś silnym kandydatem, i pokazuje rozmówcy, że jesteś entuzjastycznie nastawiony do stanowiska. Pamiętaj, to jest twoje końcowe oświadczenie, więc chcesz przypomnieć rozmówcy o wszystkich powodach, dla których jesteś idealnym kandydatem.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto przykładowe odpowiedzi na wywiady, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i tła:

Przeczytaj więcej: Więcej pytań na temat wywiadu O tobie | Wywiad Pytania i odpowiedzi | Wywiad Pytania do Ask