Pytanie o rozmowę o pracę: o co ci pasjonujesz?

Kiedy pytasz, czym pasjonujesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej , jest to dobra okazja do dzielenia się hobby, entuzjazmem lub cokolwiek ważnego w twoim życiu. Menedżer ds. Rekrutacji stara się uczyć jak najwięcej o Tobie i tego, co możesz przynieść firmie, oprócz umiejętności, które kwalifikują Cię do pracy .

Dlaczego pracodawcy pytają o twoją pasję?

Dlaczego firmy chcą wiedzieć o tobie więcej niż to, czy spełniasz wymagania stanowiska i czy dobrze pasują do stanowiska?

Pracodawcy zadają to pytanie, aby dowiedzieć się nieco więcej o swoich osobistych zainteresowaniach i wartościach, a także sprawdzić, czy jesteś oddaną osobą, której działania poza pracą mogą przynieść korzyści organizacji.

Ankieterzy chcą również zobaczyć, że jesteś dobrze uzbrojoną osobą, która żyje poza biurem. Twoja odpowiedź na to pytanie może ujawnić, czy pasujesz do kultury firmy . Podczas gdy nadal chcesz być ostrożny i rozważny w sposobie, w jaki reagujesz, staraj się być autentyczny w swojej reakcji i pokaż, jak angażujesz się w swoje pasje.

Jest to również dobra okazja, aby połączyć się z osobą przeprowadzającą wywiad na poziomie osobistym i zbudować relację - nawet jeśli nie podzielają Twojej pasji, odnoszą się do Twojego entuzjazmu.

Jak odpowiedzieć

Twoja odpowiedź nie musi być skoncentrowana na pracy, ale powinna pokazać Twoją zdolność do poświęcenia się konkretnemu zadaniu lub hobby, które pasjonujesz.

Jeśli to, co pasjonujesz, jest bardzo osobiste, nie masz obowiązku dzielenia się nim z pracodawcą. Zamiast tego możesz podzielić się czymś, co cię interesuje, i dać prostą odpowiedź na ten temat.

Niezależnie od odpowiedzi, podaj przykłady tego, jak poświęciłeś się temu interesowi lub działalności.

Możesz także wspomnieć o celach (takich jak trening dla wyścigu, czy bieganie jest twoją pasją), co daje ankieterom poczucie twojego długoterminowego myślenia i wytrwałości.

Osoba przeprowadzająca wywiad może zadawać dalsze pytania na temat swojej pasji, więc upewnij się, że jest to coś, o czym możesz swobodnie rozmawiać.

Jeśli film jest Twoją pasją, na przykład, ankieterzy mogą poprosić o rekomendacje filmów lub zapytać o swój ulubiony film.

Bez względu na to, jaka jest twoja odpowiedź, upewnij się, że to, co udostępniasz, nie jest czymś, co potencjalnie może ograniczyć Twoje godziny pracy. Na przykład, nie chcesz powiedzieć, że jesteś wspinaczem górskim, którego celem jest niedługo wspinaczka na Mount Everest, przygotowanie się do Tour de France lub jazda na nartach w Aspen.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.