Sposoby odbudowy zaufania w pracy

Jeśli twoje zaufanie w pracy zostanie uszkodzone, te 5 działań pomoże ci odzyskać zaufanie

Zaufanie do pracy, po zniszczeniu, jest trudne do odzyskania. Zaufanie do organizacji pracy i współpracowników jest podstawą szczęścia i sukcesu w pracy. Dzieje się tak dlatego, że zaufanie jest podstawą kultury pracy odnoszącej sukcesy firmy.

W kulturze pracy, która promuje przejrzystą komunikację, przemyślane ryzyko, eksperymenty, motywację pracowników , osiąganie celów, wzmocnienie pozycji pracowników i zaangażowanie pracowników - wszystkie cechy skutecznych organizacji - zaufanie w pracy jest najważniejsze. Bez tego te i inne pożądane zachowania pracy nie wystąpią.

We wcześniejszym artykule dokonano przeglądu pięciu najlepszych sposobów na zniszczenie zaufania w pracy. Z pewnością nie są to jedyne sposoby na zniszczenie zaufania; organizacje niszczą zaufanie codziennie w pracy na setki małych sposobów. Jeśli zauważysz, jak tych pięciu zaufanych oszustów gra w pracy, będziesz gotowy do ustanowienia i udziału w tych wysiłkach, aby odbudować i odzyskać zaufanie, gdy zaufanie straci w pracy. Możesz odbudować zaufanie w pracy, podejmując te pozytywne działania.

 • 01 Przeproś za kłamstwo

  Jeśli zaufanie w pracy jest uszkodzone, ponieważ kłamałeś, będziesz musiał przyznać, że skłamałeś i przeprosiłeś uczciwą, szczerą i niewątpliwą pokorę. Żadne inne rozwiązanie nie pomoże odbudować zaufania w pracy. Jest to jedna z najtrudniejszych metod sugerowanych menadżerom do odzyskania zaufania w pracy - dla przeciętnego człowieka, przyznanie się do braku uczciwości jest trudne .

  Jeśli chcesz podzielić się powodem, dla którego skłamałeś, możesz, ale ryzykujesz, jakbyś robił wymówki dla swojego kłamstwa. Naprawdę nie ma dobrego powodu, dla którego ludzie kłamią w pracy.

  Tak więc, przez większość czasu, zdajesz sobie sprawę, że wymyślasz usprawiedliwienia lub pomagasz sobie czuć się lepiej, uzasadniając swoje zachowanie. Żadna z nich nie przyczynia się do odbudowy zaufania, które zniszczyłeś.

  Celem twoich przeprosin jest naprawienie najbardziej okrutnej formy zniszczenia zaufania, jakie można sobie wyobrazić: kłamstwa. Twój współpracownik prawie zawsze wie lub dowie się, że kłamałeś. Inteligentny współpracownik znów ci nie zaufa.

  Aby odbudować zaufanie, konieczne jest zarówno przyznanie się do winy, jak i przeprosiny. Nawet jeśli są one oferowane szczerze, twój współpracownik będzie przez chwilę nieufny. I kto może go winić? Twoje kłamstwo podkopało najcenniejsze niejawne umowy o miejscu pracy.

 • 02 Przepraszam za leżenie przez pomijanie

  Tak, mówienie części prawdy jest kłamstwem. Pominięcie szczegółów lub części historii nie zwróci punktów każdemu współpracownikowi. Nie będą ufać, że opowiadacie im całą historię i przewidują, że w przyszłości będą ignorowani przez szczegóły, których pominiecie.

  I tak, zobaczą to przez twoje późniejsze próby dwuznaczności lub wyjaśnienia twoich słów lub brakujących fragmentów historii.

  Współpracownicy widzą takie wymówki, jak "zapomniałem wspomnieć", "nie wiedziałem" i "nie sądziłem, że musisz to wiedzieć". Uznają wasze wysiłki, aby wyplątać się z kłamstwa zaniechania tym, czym są: więcej kłamstw i wymówek.

  Chcesz wiedzieć, jak odbudować zaufanie w pracy po kłamstwie zaniedbania? Zobacz numer jeden powyżej. Przyznaj, że kłamałeś i przepraszam. Nic innego się nie poprawi i nie rozpocznie się proces odbudowy zaufania.

 • 03 Zanotuj swoje wysiłki i porażki w prowadzeniu rozmowy

  Czasami nie uda ci się przemówić. Wszyscy robimy; w końcu jesteś człowiekiem. Znając wpływ swoich działań na funkcjonowanie organizacji, szczególnie jeśli jesteś liderem wykonawczym lub starszym, musisz pamiętać o swojej porażce.

  Być może otrzymałeś informację zwrotną od pracowników lub współpracownika, że ​​twoje działania nie odpowiadają zidentyfikowanym wartościom lub wizji organizacji . Być może zauważysz niespójność z określonymi pożądanymi działaniami na własną rękę.

  Otrzymasz jednak wiadomość, jeśli twoje działania różnią się od oczekiwań organizacji, musisz zauważyć rozbieżności publicznie. Przeprosiny są miłe, ale najważniejsze jest stwierdzenie, w jaki sposób zmienisz swoje działania.

  Zadbaj o to, aby współpracownicy i współpracownicy kierowali wszelkie rozbieżności na twoją uwagę w przyszłości. Twoje szczere oświadczenie o tym, jak zmienisz swoje zachowanie, a następnie widoczne wysiłki na rzecz zmiany, pokaże twoje zaangażowanie w przyjęcie pożądanego zachowania.

  Możesz także pomóc "przejść rozmowę", zwracając uwagę współpracownikom, gdy podejmujesz wysiłek, by popracować nad swoim postępowaniem. Mogą nie zauważyć, a delikatne przypomnienie wzmocni twoje zaangażowanie w ich oczach, w twoje zobowiązanie do "kroczenia twoją rozmową".

 • 04 Make Up za nie zrobienie tego, co mówisz, że zrobisz

  Łatwo przegapić prognozy i cele. Musisz wziąć pod uwagę tak wiele czynników, gdy przewiduje się wydajność organizacji, że brak Twojego celu, zbyt duża lub zbyt obiecująca nagroda może poważnie zaszkodzić zaufaniu.

  Mała firma produkcyjna prawie ogłosiła bankructwo. Było to poprzedzone rundą wyznaczania celów, która sprawiała, że ​​pracownicy kręcili głowami; cele były tak odległe, że nikt nie był w stanie sobie wyobrazić ich rzeczywistego osiągnięcia. Dodatkowo właściciel obiecał, że ta możliwość jest tak wyjątkowa, że ​​do tego czasu w przyszłym roku "Wszyscy będziemy jeździć w czerwonych samochodach sportowych".

  Zgadza się, powiedzieli pracownicy. I słusznie, ponieważ przewidywane możliwości się nie urzeczywistniły. Zagrożeni utratą środków do życia, pracownicy nie ufali wszystkiemu, co zarząd zrobił lub powiedział. Dział personalny organizacji opracował długoterminowy plan stopniowego przywracania zaufania.

  Właściciel wyznaczył nowy, osiągalny cel na cotygodniowym spotkaniu. Każdego tygodnia cel został osiągnięty; właściciel zwrócił uwagę pracownikom, że cel został osiągnięty i podziękował im za ich wkład . Stopniowo, gdy bardziej realistyczne cele zostały spełnione, personel ponownie zaczął ufać swoim przywództwem.

  Ten sam rodzaj wysiłku będzie również działał na poziomie departamentu, ale najlepiej jest unikać angażowania siebie lub swojej organizacji w nadmiernie obiecujące, przeprojektowujące się lub wykorzystujące kryształową kulę.

 • 05 Podsumowanie Myśli o odbudowie zaufania w pracy

  Te wskazówki i narzędzia do odbudowy zaufania w pracy pozwolą Ci zbudować zaufane miejsce pracy, którego pragniesz. Zapewniają rozwiązania budujące zaufanie do pracy dla pięciu najlepszych sposobów, w jakie zaufanie jest niszczone , a także więcej.

  To nie tylko pragnienie zaufania w pracy jako cel sam w sobie, miejsce pracy, w którym pracownicy doświadczają zaufania, jest udanym miejscem pracy. Pracownicy i klienci są szczęśliwsi, ponieważ brakuje napięcia, które nęka organizacje bez zaufania.

  Pracownicy są w stanie działać szczerze i bez wahania. Ćwiczenia i tworzenie słów są niepotrzebne, ponieważ pracownicy komunikują się bez strachu przed odwetem. Myśli nie są wstrzymywane ani monitorowane w zależności od tego, kto jest obecny, aby je usłyszeć.

  Zaufane miejsce pracy zapewnia pracownikom wygodne środowisko do otwartej komunikacji, podejmowania ryzyka, innowacji i osiągnięć. Ufające miejsce pracy zapewnia menedżerom i współpracownikom, że energia dyskrecjonalna zostanie wydatkowana, aby służyć ogólnemu dobru organizacji. Masz zaufanie? Twoja organizacja kołysze.